Purina Dog Chow Adult Active Zobacz większe

Purina Dog Chow Adult Active ( Karma dla psa )

Karma dla psów aktywnych. Zawiera dodatek kurczaka i ryżu. Pozwala na równomierne i nieprzerwane dostarczanie energii psom aktywnym i pracującym.

czytaj cały opis

Ocena: 

130,20 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Purina Dog Chow dla psaOpis produktu

Przeznaczenie produktu: Pełnowartościowa, kompletnie zbilansowana karma dla psów aktywnych. Dzięki kurczakowi, jako źródło białka oraz pełnoziarnistym zbożom i ryżowi Dog Chow Adult Activ zapewnia smukłą sylwetkę.

Dog Chow Adult Activ to karma zawierająca zarówno granulki standardowej wielkości jak i większe, pięciokątne, co zmusza psa do dłuższego spożywania posiłku. Dzięki temu pies, pomimo swojej naturalnej tendencji do szybkiego pochłaniania posiłku, je go wolniej, co zapobiega problemom z trawieniem i przyswajaniem składników odżywczych. Badania wykazały, że dłuższe rozdrabnianie pokarmu sprzyja trawieniu oraz zapobiega przejedzeniu.

Dog Chow Adult Activ zawiera właściwe stosunki wapnia, fosforu, witaminy D oraz białka, dzięki czemu zapewnia prawidłowy rozwój zębów, kości i stawów. Ryż zawarty w karmie wspomaga prawidłowe trawienie, a cykoria jest źródłem naturalnych prebiotyków, które warunkują rozwój prawidłowej flory jelitowej psa. Ponadto pulpa buraczana zapewnia odpowiednią konsystencję stolca. Kompleks witamin z grupy B oraz kompozycja skrobi ze zbóż gwarantuje powolne uwalnianie i podaż energii, dzięki czemu jest ona dostarczana równomiernie i zapewnia dostateczny poziom energii podczas zwiększonej aktywności.Zobacz także karmy dla psów o normalnej aktywności takie jak Purina Dog Chow Adult Chicken, Purina Dog Chow Adult Lamb

Główne cechy


Producent Purina
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa miniaturka, średnia rasa, mała rasa, duża rasa
jakość ekonomiczny
rekomendacje bestseller
rodzaj karmy dla psa wysokoenergetyczna

Skład karmy Purina Dog Chow Adult Active

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego(8.00%), roślinne ekstrakty białkowe, oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, suszona pulpa buraczana(1.50%), składniki mineralne.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to zboża. Zboża są popularnym wypełniaczem karmy dla psów, jednakże nie wszystkie są cennymi źródłami węglowodanów. W przypadku takiego zapisu nie wiadomo, czy chodzi o zboża korzystne o niskim indeksie glikemicznym, czy te ciężkostrawne dla zwierząt.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego stanowią źródło białka zwierzęcego, niezbędnego w diecie czworonoga. Jednocześnie jednak warto unikać takiego źródła protein - nie wiadomo, z jakiego gatunku mięsa ono pochodzi. Dodatkowo, może być otrzymywane z odpadków poubojowych czy mięsa gorszej jakości.

Kolejny komponent składu Purina Dog Chow Adult Active to roślinne ekstrakty białkowe. Roślinne ekstrakty białkowe są dodatkami do psiej karmy, które podnoszą ogólny rachunek białka w analizie składu. Nie są źródłem dobrych, łatwych do trawienia protein. Białko roślinne jest mniej wartościowe dla psiego organizmu niż białko zwierzęce.

Karma Purina Dog Chow Adult Active na czwartym miejscu składu ma oleje i tłuszcze. Oleje i tłuszcze są niezbędne w diecie psa do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Zapisane jednak w takiej formie nie dają informacji o tym, czy pochodzą ze składników roślinnych, czy też zwierzęcych, co może mieć wpływ na ich jakość.

Piąty ingredient składu karmy to produkty pochodzenia roślinnego. Produkty pochodzenia roślinnego są zwykle wypełniaczem w karmie. Trudno mówić o ich pozytywnym wpływie na psi organizm, kiedy nie wiadomo, co konkretnie się w nich znajduje oraz jakie ma właściwości. Mogą to być zarówno resztki i nietrawione włókna, jak również produkty bogate w węglowodany.

Kolejny składnik w tej karmie to suszona pulpa buraczana. Pulpa buraczana jest kontrowersyjnym elementem karm dla psów. W niewielkich ilościach działa pozytywnie - przede wszystkim wiąże resztki pokarmowe w jelitach, ułatwiając ich wydalanie oraz stymulując pracę układu pokarmowego. Może również obniżać poziom cukru we krwi.

Kolejna, siódma pozycja to składniki mineralne. Składniki mineralne są niezbędne w diecie każdego czworonoga. Zapewniają zarówno dostęp do makroelementów, jak również mikroelementów, których obecność jest nieodzowna dla zdrowia organów wewnętrznych i poszczególnych układów w organizmie.

Analiza składu karmy Purina Dog Chow Adult Active

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 27.00%
oleje i tłuszcze surowe 13.00%
popiół surowy 8.00%
włókno surowe 3.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 24150.00IU/kg
witamina D3 1380.00IU/kg
witamina E 115.00mg/kg
żelazo 306.00mg/kg
jod 3.80mg/kg
miedź 43.80mg/kg
mangan 23.40mg/kg
cynk 494.00mg/kg
selen 0.54mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Purina Dog Chow Adult Active

Purina Dog Chow Adult Active

Karma dla psów aktywnych. Zawiera dodatek kurczaka i ryżu. Pozwala na równomierne i nieprzerwane dostarczanie energii psom aktywnym i pracującym.