Purina Cat Chow Sterilised Zobacz większe

Purina Cat Chow Sterilised ( Karma dla kota sucha )

Pokarm dla kotów sterylizowanych i kastrowanych. Zawiera smaczne mięso z kurczaka

czytaj cały opis

9,26 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Karma dla kotów sterylizowanych i kastrowanych. Pomaga zachować nienaganną sylwetkę dzięki niskiej zawartości tłuszczu.

Skład: zboża* (39% pełnoziarniste*), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 20%**), ekstrakty z białek roślinnych, oleje i tłuszcze, roślinne produkty uboczne, (2,7% wysłodzin z buraków cukrowych, 0,07% suszona pietruszka odpowiada 0,4% pietruszki), warzywa (2% suszony korzeń cykorii, 0,07% suszona marchew odpowiada 0,4%, 0,07% suszony szpinak odpowiada 0,4% szpinaku), składniki mineralne, drożdże* (0,3%).

Główne cechy


Producent Purina
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla dorosłych
jakość ekonomiczny
rekomendacje bestseller , polecany przez zwierzakowo
rodzaj karmy dla kota dla niewychodzących z domu , dla sterylizowanych

Skład karmy Purina Cat Chow Sterilized

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, roślinne ekstrakty białkowe, mięso(14.00%), oleje i tłuszcze, suszony korzeń cykorii(2.00%), marchew(1.30%), szpinak(1.30%), zielony groszek(1.30%), produkty pochodzenia roślinnego, suszona pulpa buraczana(2.70%), pietruszka(0.40%), drożdże, składniki mineralne.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Purina Cat Chow Sterilized to zboża. Zboża nie są wypełniaczem, który powinien znajdować się w karmie dla kota - większość z nich zapewnia zbyt wiele węglowodanów, zaś białka roślinne są przez te zwierzęta w ogóle nie trawione. Dodatkowo, nie jest powiedziane, jakie rodzaje zbóż oraz w jakich proporcjach mają udział w karmie.

Kolejna, druga składowa karmy to mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. W takim składniku nie sposób stwierdzić, co jest dodane do karmy. Nie ma określenia, jaki gatunek mięsa jest źródłem białka ani jaka jest jego wartość procentowa w odniesieniu do całej karmy. Produkty pochodzenia zwierzęcego mogą być mało wartościowe w kociej diecie.

roślinne ekstrakty białkowe to kolejna pozycja składu karmy Purina Cat Chow Sterilized. Organizm koci przyswaja w pełni białka zwierzęce, dlatego białko roślinne jest dla niego z zasady mniej wartościowe. Takie ekstrakty roślinne mogą być ciężkostrawne, a podawane w karmie na dłuższą metę będą powodować skutki uboczne w kondycji kota. Składnik ten podnosi ilość białka w analizie.

Następna, czwarta składowa karmy to mięso. Mięso stanowi dla kota jedno z najlepszych źródeł białka zwierzęcego. W tym przypadku jednak trudno stwierdzić, jaka jest jakość mięsa, a także, czy kot nie dostanie alergii - nieznany jest gatunek mięsa. Co więcej, wartość podana jest przed odwodnieniem, a więc mięsa faktycznie w karmie jest mniej.

oleje i tłuszcze to piąta składowa karmy Purina Cat Chow Sterilized. Oleje i tłuszcze to niezbędne składniki kociej diety. Stanowią doskonałe źródło energii i pozwalają utrzymać w formie cały organizm. Kwasy tłuszczowe nienasycone dodatkowo dbają o kocią wątrobę, sierść i skórę. Jedynym minusem jest brak uściślenia co do ich rodzaju.

Jako szósty składnik składu karmy producent podaje suszony korzeń cykorii. Suszony korzeń cykorii, dopóki pozostaje dodatkiem w kociej karmie, ma bardzo pozytywny wpływ na kudłatych podopiecznych. Zawiera naturalne prebiotyki, które chronią organizm przed infekcjami oraz dbają o florę bakteryjną jelit, wspomagając prawidłowe trawienie.

Karma Purina Cat Chow Sterilized na siódmym miejscu składu ma marchew.

szpinak to ósma pozycja na liście składników karmy..

Analiza składu karmy Purina Cat Chow Sterilized

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 38.00%
oleje i tłuszcze surowe 10.00%
popiół surowy 8.50%
włókno surowe 3.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 14000.00IU/kg
witamina D3 1500.00IU/kg
witamina E 100.00mg/kg
jednowodny siarczan żelazawy 160.00mg/kg
bezwodny jodan wapnia 2.60mg/kg
pięciowodny siarczan miedzi 39.00mg/kg
jednowodny siarczan manganu 17.00mg/kg
jednowodny siarczan cynku 200.00mg/kg
selenin sodu 0.20mg/kg
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Wojtas dachowiec je ..nic się nie dzieje wiec karma dobra

Oceniający:
Oceń 

Mój Jaśniepan Wielmożny Filemon Zwyczajny, innej karmy spożywać nie zwyczajny. Gdy raz mu kupiłem inną strawę patrzył wtedy na mnie jak bym ostatki rozumu postradał. Wyobraźcie sobie jego minę! Wtedy mnie zapytał, a co byś Ty zrobił jak by ci jeść kazano wióry o smaku schabowego?

Oceniający:
Oceń 

Po "kontaktach" z karmami innych firm mój Ichi(Iczi)wreszcie ma ochotę na jedzonko,aż miło patrzeć jak mu smakuje.Bardzo dobry produkt.

Oceniający:
Oceń 

Nasz Klemens za nią przepada. Teoretycznie podchodzi pod karmy budżetowe, ale kocur nie okazuje po sobie aby coś z karmą było "nie teges" ;)Polecam!!!

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Purina Cat Chow Sterilised

Purina Cat Chow Sterilised

Pokarm dla kotów sterylizowanych i kastrowanych. Zawiera smaczne mięso z kurczaka