Purina Cat Chow Sensitive Zobacz większe

Purina Cat Chow Sensitive ( Karma dla kota sucha )

Lekkostrawna karma dla kotów dorosłych o wrażliwym przewodzie pokarmowym.

czytaj cały opis

6,87 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Purina Cat ChowOpis produktu

Przeznaczenie produktu: Karma stworzona z myślą o kotach z nadwrażliwością pokarmowa, problemami trawiennymi i skłonnych do alergii.

Idealnie zbilansowana, lekkostrawna karma Cat Chow Sensitiv nie zawiera pszenicy, soi ani produktów mleka krowiego dzięki czemu nadaje się jako pożywienie zarówno dla alergików jak i kotów z nadwrażliwością pokarmową. Jest za to bogata w łososia i pełnoziarnisty ryż, które pozwalają dostarczyć wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3 i 6, a te z kolei zapewniają zdrowa i lśniącą sierść. Dodatkowo zawarta w karmie cykoria i pulpa buraczana wzmacniają naturalna odporność kota, poprawiają konsystencję stolca oraz redukują nieprzyjemny zapach z kuwety.

Dla kotów dorosłych zobacz także: Purina Cat Chow Adult Hairball Control,Purina Cat Chow Adult Oral Health,Purina Cat Chow Adult Urinary Tract Health Purina Cat Chow Adult with Chicken and Turkey, Purina Cat Chow Adult with Rabbit and Liver, Purina Cat Chow Adult with Tuna and Salmon

Główne cechy


Producent Purina
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla dorosłych
jakość ekonomiczny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo , bestseller
rodzaj karmy dla kota dla sterylizowanych , dla wychodzących z domu , dla wrażliwych , dla niewychodzących z domu

Skład karmy Purina Cat Chow Sensitive

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, mięso(14.00%), roślinne ekstrakty białkowe, oleje i tłuszcze, suszony korzeń cykorii(2.00%), marchew(1.30%), szpinak(1.30%), zielony groszek(1.30%), ryby i produkty rybne, produkty pochodzenia roślinnego, suszona pulpa buraczana(2.70%), pietruszka(0.40%), drożdże, składniki mineralne.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Purina Cat Chow Sensitive to zboża. Zboża nie są wypełniaczem, który powinien znajdować się w karmie dla kota - większość z nich zapewnia zbyt wiele węglowodanów, zaś białka roślinne są przez te zwierzęta w ogóle nie trawione. Dodatkowo, nie jest powiedziane, jakie rodzaje zbóż oraz w jakich proporcjach mają udział w karmie.

mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego to druga pozycja na liście składników karmy.. W takim składniku nie sposób stwierdzić, co jest dodane do karmy. Nie ma określenia, jaki gatunek mięsa jest źródłem białka ani jaka jest jego wartość procentowa w odniesieniu do całej karmy. Produkty pochodzenia zwierzęcego mogą być mało wartościowe w kociej diecie.

Kolejna, trzecia składowa karmy to mięso. Mięso stanowi dla kota jedno z najlepszych źródeł białka zwierzęcego. W tym przypadku jednak trudno stwierdzić, jaka jest jakość mięsa, a także, czy kot nie dostanie alergii - nieznany jest gatunek mięsa. Co więcej, wartość podana jest przed odwodnieniem, a więc mięsa faktycznie w karmie jest mniej.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to roślinne ekstrakty białkowe. Organizm koci przyswaja w pełni białka zwierzęce, dlatego białko roślinne jest dla niego z zasady mniej wartościowe. Takie ekstrakty roślinne mogą być ciężkostrawne, a podawane w karmie na dłuższą metę będą powodować skutki uboczne w kondycji kota. Składnik ten podnosi ilość białka w analizie.

Karma Purina Cat Chow Sensitive na kolejnej pozycji ma oleje i tłuszcze. Oleje i tłuszcze to niezbędne składniki kociej diety. Stanowią doskonałe źródło energii i pozwalają utrzymać w formie cały organizm. Kwasy tłuszczowe nienasycone dodatkowo dbają o kocią wątrobę, sierść i skórę. Jedynym minusem jest brak uściślenia co do ich rodzaju.

suszony korzeń cykorii to kolejna pozycja składu karmy Purina Cat Chow Sensitive. Suszony korzeń cykorii, dopóki pozostaje dodatkiem w kociej karmie, ma bardzo pozytywny wpływ na kudłatych podopiecznych. Zawiera naturalne prebiotyki, które chronią organizm przed infekcjami oraz dbają o florę bakteryjną jelit, wspomagając prawidłowe trawienie.

Następna, siódma składowa karmy to marchew.

Ósmy ingredient składu karmy to szpinak.

Analiza składu karmy Purina Cat Chow Sensitive

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 36.00%
oleje i tłuszcze surowe 14.00%
popiół surowy 7.50%
włókno surowe 1.50%
omega-6 2.20%
omega-3 0.20%

Dodatki dietetyczne

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Moje koty dostały po niej strasznego rozwolnienia a kupa strasznie smierdziala (trwało to kilka dni bo myslalam ze przyzwyczaja sie - niestety).Po odstawieniu jej i zmianie na Purina Pro Plan wszystko wrócilo do normy

Oceniający:
Oceń 

Karma spowodowała rozwolnienie (podobnie jak przy podawaniu karmy dla maluchow z tej samej serii)

Oceniający:
Oceń 

Purina, jedna z niewielu karm dla futrzaków z problemami zaburzeń żołądkowych-dotyczy to karmy >sensitive

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Purina Cat Chow Sensitive

Purina Cat Chow Sensitive

Lekkostrawna karma dla kotów dorosłych o wrażliwym przewodzie pokarmowym.