Purina Cat Chow Kitten Zobacz większe

Purina Cat Chow Kitten ( Karma dla kota sucha )

Karma z kurczakiem dla kociąt do 12 miesiąca życia oraz kotek ciężarnych.

czytaj cały opis

8,94 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: kocięta do 12 miesiąca życia; kotki ciężarne, karmiące.

Kocięta rosną bardzo szybko, w związku z tym pokarm przeznaczony dla nich powinien dostarczać składników niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Cat Chow Kitten zapewnia najlepszy start w dorosłe życie.

Najważniejsze właściwości:

- 3 naturalne źródła białka w każdej porcji

- tauryna dla zdrowego serca i oczu

- wyjątkowa kompozycja witamin dla sprawnego układu odpornościowego

- wyjątkowa kompozycja naturalnego DHA dla prawidłowego rozwoju mózgu i narządów wzroku

Dla kotów dorosłch zobacz: Purina Cat Chow Adult with Chicken and Turkey, Purina Cat Chow Adult with Rabbit and Liver, Purina Cat Chow Adult with Tuna and Salmon

Główne cechy


Producent Purina
wiek kota dla kociąt
jakość ekonomiczny
rekomendacje bestseller , polecany przez zwierzakowo

Skład karmy Purina Cat Chow Kitten

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, mięso(14.00%), Kurczak(4.00%), zboża, roślinne ekstrakty białkowe, oleje i tłuszcze, ryby i produkty rybne, składniki mineralne, marchew(1.30%), szpinak(1.30%), zielony groszek(1.30%), drożdże, produkty pochodzenia roślinnego, pietruszka(0.40%).

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Purina Cat Chow Kitten to mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. W takim składniku nie sposób stwierdzić, co jest dodane do karmy. Nie ma określenia, jaki gatunek mięsa jest źródłem białka ani jaka jest jego wartość procentowa w odniesieniu do całej karmy. Produkty pochodzenia zwierzęcego mogą być mało wartościowe w kociej diecie.

Drugi punkt na liście składników to mięso. Mięso stanowi dla kota jedno z najlepszych źródeł białka zwierzęcego. W tym przypadku jednak trudno stwierdzić, jaka jest jakość mięsa, a także, czy kot nie dostanie alergii - nieznany jest gatunek mięsa. Co więcej, wartość podana jest przed odwodnieniem, a więc mięsa faktycznie w karmie jest mniej.

kurczak to trzecia pozycja na liście składników karmy.. Z jednej strony kurczak stanowi dobre źródło białka zwierzęcego, które jest łatwostrawne i wysoko przyswajalne. Z drugiej strony taki zapis składnika wskazuje na to, że w produkcji karmy użyto całego kurczaka, łącznie z wnętrznościami czy np. dziobem.

Kolejny składnik w tej karmie to zboża. Zboża nie są wypełniaczem, który powinien znajdować się w karmie dla kota - większość z nich zapewnia zbyt wiele węglowodanów, zaś białka roślinne są przez te zwierzęta w ogóle nie trawione. Dodatkowo, nie jest powiedziane, jakie rodzaje zbóż oraz w jakich proporcjach mają udział w karmie.

Jako piąty składnik składu karmy producent podaje roślinne ekstrakty białkowe. Organizm koci przyswaja w pełni białka zwierzęce, dlatego białko roślinne jest dla niego z zasady mniej wartościowe. Takie ekstrakty roślinne mogą być ciężkostrawne, a podawane w karmie na dłuższą metę będą powodować skutki uboczne w kondycji kota. Składnik ten podnosi ilość białka w analizie.

Karma Purina Cat Chow Kitten na szóstym miejscu składu ma oleje i tłuszcze. Oleje i tłuszcze to niezbędne składniki kociej diety. Stanowią doskonałe źródło energii i pozwalają utrzymać w formie cały organizm. Kwasy tłuszczowe nienasycone dodatkowo dbają o kocią wątrobę, sierść i skórę. Jedynym minusem jest brak uściślenia co do ich rodzaju.

Kolejna, siódma składowa karmy to ryby i produkty rybne.

Ósmy ingredient składu karmy to składniki mineralne.

Analiza składu karmy Purina Cat Chow Kitten

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 40.00%
oleje i tłuszcze surowe 12.00%
popiół surowy 9.50%
włókno surowe 1.50%

Dodatki dietetyczne

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

możliwe że karma jest smaczna bo koty ja jadly choc sa wybredne ale na pewno im nie sluzyla. Dostaly rozwolnienia.

Oceniający:
Oceń 

Moje koty dostały po niej strasznego rozwolnienia a kupa strasznie smierdziala (trwało to kilka dni bo myslalam ze przyzwyczaja sie - niestety).Po odstawieniu jej i zmianie na Purina Pro Plan wszystko wrócilo do normy

Oceniający:
Oceń 

Karma okropna. Moje maluchy nawet nie chciały do miski podejść. poza tym ten skład: prawie w ogóle bez mięsa i dużo zboża. Równie dobrze można karmić koty najtańszą karmą z marketu.

Oceniający:
Oceń 

Patrzcie na skład..przecież tam prawie że nie ma mięsa,którego powinno być dużo! Porównać można do wszystkich innych tanich karm...

Oceniający:
Oceń 

moja Kitka także lubi tą karme

Oceniający:
Oceń 

Moja kicia bardzo lubi tą karmę - chrupie aż miło i miseczka szybko robi się pusta :) Dobrze pachnie, zarówno dla kotów, jak i dla ludzi (wystawiona w ciągu dnia w miseczce nie drażni nosa). Plus za opakowanie z zamknięciem.

Oceniający:
Oceń 

Od samego początku kociak jadł ze smakiem, mimo że na inne suche karmy kręcił nosem. Łączona z 50g mokrej karmy dziennie starcza na 5 tygodni. Nie trzeba było jej zmiękczać, od małego nie miał problemów z jej spożywaniem. Ładnie pachnie i ma super opakowanie ułatwiające przechowywanie jej tak, by zawsze była świeża. Weterynarz pochwalił wybór tej karmy.

Oceniający:
Oceń 

Idealna karma dla młodych rosnących koteczków, które potrzebują wielu witamin oraz składników mineralnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Świetnie dopełnia odpowiednio zbilansowaną dietę i może być codziennym pokarmem zarówno dla kociąt, jak i dla karmiącej je mamusi :) Jest lekkostrawna i lubiana przez kotki. Łatwe do rozgryzienia granulki i ładny zapach zachęcają do jedzenia - miseczka zostaje pusta, bo moje maluchy nie odchodzą od niej, póki nie zjedzą wszystkiego - co do ostatniej chrupeczki :)Polecam !!

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Purina Cat Chow Kitten

Purina Cat Chow Kitten

Karma z kurczakiem dla kociąt do 12 miesiąca życia oraz kotek ciężarnych.