Purina Cat Chow Adult with Salmon and Rice Zobacz większe

Purina Cat Chow Adult with Salmon and Rice ( Karma dla kota sucha )

Karma dla kotów dorosłych z łososiem i ryżem.

czytaj cały opis

7,33 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Purina Cat ChowOpis produktu

Sucha karma o zwiększonej zawartości mięsa, przeznaczona dla dorosłych kotów. Opracowany przez ekspertów żywieniowych Purina pokarm zawiera witaminę E wpierającą odporność kota oraz witaminy z grupy B, a dodatkowo jest źródłem wysokiej jakości białka.

Skład: zboża (44% pełnoziarniste*), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (15%), roślinne ekstrakty białkowe, ryby i produkty rybne (7%**), oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego (2.7% suszona pulpa buraczana, 0.07% suszona pietruszka - odpowiednik 0.4% pietruszki*), warzywa* (2% suszony korzeń cykorii, 0.07% suszona marchew - odpowiednik 0.4% marchwi, 0.07% suszony szpinak - odpowiednik 0.4% szpinaku), składniki mineralne, drożdże* (0.3%)

Skład karmy Purina Cat Chow Adult with Salmon and Rice

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

zboża (pełnoziarniste)(44.00%), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, roślinne ekstrakty białkowe, ryby i produkty rybne(15.00%), oleje i tłuszcze, suszona pulpa buraczana(0.07%), organiczna suszona pietruszka(0.07%), pietruszka(0.40%), suszony korzeń cykorii(2.00%), suszona marchew(0.07%), marchew(0.40%), suszony szpinak(0.07%), szpinak(0.40%), składniki mineralne, drożdże(0.30%).

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Purina Cat Chow Adult with Salmon and Rice to zboża (pełnoziarniste). Zboża nie są wypełniaczem, który powinien znajdować się w karmie dla kota - większość z nich zapewnia zbyt wiele węglowodanów, zaś białka roślinne są przez te zwierzęta w ogóle nie trawione. Dodatkowo, nie jest powiedziane, jakie rodzaje zbóż oraz w jakich proporcjach mają udział w karmie.

Kolejna, druga pozycja to mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. W takim składniku nie sposób stwierdzić, co jest dodane do karmy. Nie ma określenia, jaki gatunek mięsa jest źródłem białka ani jaka jest jego wartość procentowa w odniesieniu do całej karmy. Produkty pochodzenia zwierzęcego mogą być mało wartościowe w kociej diecie.

Trzeci ingredient składu karmy to roślinne ekstrakty białkowe. Organizm koci przyswaja w pełni białka zwierzęce, dlatego białko roślinne jest dla niego z zasady mniej wartościowe. Takie ekstrakty roślinne mogą być ciężkostrawne, a podawane w karmie na dłuższą metę będą powodować skutki uboczne w kondycji kota. Składnik ten podnosi ilość białka w analizie.

Kolejna, czwarta składowa karmy to ryby i produkty rybne.

Jako piąty składnik składu karmy producent podaje oleje i tłuszcze. Oleje i tłuszcze to niezbędne składniki kociej diety. Stanowią doskonałe źródło energii i pozwalają utrzymać w formie cały organizm. Kwasy tłuszczowe nienasycone dodatkowo dbają o kocią wątrobę, sierść i skórę. Jedynym minusem jest brak uściślenia co do ich rodzaju.

Karma Purina Cat Chow Adult with Salmon and Rice na szóstym miejscu składu ma suszona pulpa buraczana.

Siódmy punkt na liście składników to organiczna suszona pietruszka.

Kolejny składnik w tej karmie to pietruszka.

Analiza składu karmy Purina Cat Chow Adult with Salmon and Rice

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 32.00%
oleje i tłuszcze surowe 11.00%
popiół surowy 7.50%
włókno surowe 2.50%

Dodatki dietetyczne

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Mojej kotce bardzo smakuje.Nie zawsze przepada za suchą ale karma z Puriny bardzo jej przypadła do gustu.Dobrze zrobione opakowanie z zamknięciem przynajmniej zapach nie ucieka i karma nie traci swojego smaku.Gorąco polecam.! ;)

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Purina Cat Chow Adult with Salmon and Rice

Purina Cat Chow Adult with Salmon and Rice

Karma dla kotów dorosłych z łososiem i ryżem.