Purina Cat Chow Adult with Chicken and Rice Zobacz większe

Purina Cat Chow Adult with Chicken and Rice ( Karma dla kota sucha )

Karma dla kotów dorosłych z kurczakiem i ryżem.

czytaj cały opis

21,63 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Purina Cat ChowOpis produktu

Cat Chow Adult to sucha karma dla kotów, która zawiera wszystkieskładniki odżywcze niezbędne do tego, by Twój kot mógł prowadzić aktywne dorosłe życie.

Skład: zboża (45% pełnoziarniste*), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (20%**), roślinne ekstrakty białkowe, oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego (2.7% suszona pulpa buraczana, 0.07% suszona pietruszka - odpowiednik 0.4% pietruszki*), warzywa* (2% suszony korzeń cykorii, 0.07% suszona marchew - odpowiednik 0.4% marchwi, 0.07% suszony szpinak - odpowiednik 0.4% szpinaku), składniki mineralne, drożdże* (0.3%).

Główne cechy


Producent Purina
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla dorosłych
jakość ekonomiczny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo , bestseller
rodzaj karmy dla kota dla sterylizowanych , dla niewychodzących z domu , dla wychodzących z domu

Skład karmy Purina Cat Chow Adult with Chicken and Turkey

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

zboża, roślinne ekstrakty białkowe, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, mięso(14.00%), Kurczak(4.00%), indyk(4.00%), oleje i tłuszcze, suszony korzeń cykorii(2.00%), marchew(1.30%), szpinak(1.30%), zielony groszek(1.30%), produkty pochodzenia roślinnego, suszona pulpa buraczana(2.70%), pietruszka(0.40%), drożdże, składniki mineralne.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to zboża. Zboża nie są wypełniaczem, który powinien znajdować się w karmie dla kota - większość z nich zapewnia zbyt wiele węglowodanów, zaś białka roślinne są przez te zwierzęta w ogóle nie trawione. Dodatkowo, nie jest powiedziane, jakie rodzaje zbóż oraz w jakich proporcjach mają udział w karmie.

roślinne ekstrakty białkowe to kolejna pozycja składu karmy Purina Cat Chow Adult with Chicken and Turkey. Organizm koci przyswaja w pełni białka zwierzęce, dlatego białko roślinne jest dla niego z zasady mniej wartościowe. Takie ekstrakty roślinne mogą być ciężkostrawne, a podawane w karmie na dłuższą metę będą powodować skutki uboczne w kondycji kota. Składnik ten podnosi ilość białka w analizie.

mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego to trzecia pozycja na liście składników karmy.. W takim składniku nie sposób stwierdzić, co jest dodane do karmy. Nie ma określenia, jaki gatunek mięsa jest źródłem białka ani jaka jest jego wartość procentowa w odniesieniu do całej karmy. Produkty pochodzenia zwierzęcego mogą być mało wartościowe w kociej diecie.

Jako czwarty składnik składu karmy producent podaje mięso. Mięso stanowi dla kota jedno z najlepszych źródeł białka zwierzęcego. W tym przypadku jednak trudno stwierdzić, jaka jest jakość mięsa, a także, czy kot nie dostanie alergii - nieznany jest gatunek mięsa. Co więcej, wartość podana jest przed odwodnieniem, a więc mięsa faktycznie w karmie jest mniej.

kurczak to piąta składowa karmy Purina Cat Chow Adult with Chicken and Turkey. Z jednej strony kurczak stanowi dobre źródło białka zwierzęcego, które jest łatwostrawne i wysoko przyswajalne. Z drugiej strony taki zapis składnika wskazuje na to, że w produkcji karmy użyto całego kurczaka, łącznie z wnętrznościami czy np. dziobem.

Kolejny składnik w tej karmie to indyk. Indyk stanowi pożywne źródło białka zwierzęcego. Jest dobrze trawiony, a przez to ma również wysoką przyswajalność. Nadaje się do karm dla alergików oraz kotów o wrażliwym układzie pokarmowym. W karmie użyty został cały indyk, a nie wyłącznie jego mięso.

Następna, siódma składowa karmy to oleje i tłuszcze. Oleje i tłuszcze to niezbędne składniki kociej diety. Stanowią doskonałe źródło energii i pozwalają utrzymać w formie cały organizm. Kwasy tłuszczowe nienasycone dodatkowo dbają o kocią wątrobę, sierść i skórę. Jedynym minusem jest brak uściślenia co do ich rodzaju.

Karma Purina Cat Chow Adult with Chicken and Turkey na ósmym miejscu składu ma suszony korzeń cykorii. Suszony korzeń cykorii, dopóki pozostaje dodatkiem w kociej karmie, ma bardzo pozytywny wpływ na kudłatych podopiecznych. Zawiera naturalne prebiotyki, które chronią organizm przed infekcjami oraz dbają o florę bakteryjną jelit, wspomagając prawidłowe trawienie.

Analiza składu karmy Purina Cat Chow Adult with Chicken and Turkey

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 34.00%
oleje i tłuszcze surowe 12.00%
popiół surowy 7.50%
włókno surowe 2.00%

Dodatki dietetyczne

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Jedna z tańszych karm, która jednak ma coś do zaoferowania jeśli chodzi o skład. Nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy, żeby zdrowo żywić kota. To karma dla tych, którzy widzą wady marketowych karm, ale też nie chcą wydawać 70 zł za kilogram za karmę renomowanej firmy. Moje koty i koty podwórkowe, które dokarmiam tą karmą są zadowolone.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Purina Cat Chow Adult with Chicken and Rice

Purina Cat Chow Adult with Chicken and Rice

Karma dla kotów dorosłych z kurczakiem i ryżem.