Pronature Puppy All Breeds Lamb&Rice Zobacz większe

Pronature Puppy All Breeds Lamb&Rice ( Karma dla psa )

Najwyższej jakości karma dla wrażliwych szczeniąt wszystkich ras z mięsem jagnięcym.

czytaj cały opis

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Wyjątkowa formuła dla psich alergików oraz tych o wrażliwych żołądkach.

Główne cechy


Producent Pronature
wiek psa dla szczeniąt
wielkość psa miniaturka, średnia rasa, mała rasa, duża rasa
rodzaj karmy dla psa dla wrażliwych

Skład karmy Pronature Puppy All Breeds

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

mączka z mięsa jagnięcego(20.00%), ryż, białko roślinne, otręby pszenne, kukurydza, olej roślinny, suszona pulpa buraczana, hydrolizat wątroby kurczaka, suszone kiełki lucerny, kultura drożdży, fosforan jednosodowy, sól, wyciąg z drożdży, wyciąg z cykorii, siarczan glukozaminy, wyciąg z rośliny Yucca schidigera, siarczan chondroityny, szpinak suszony, suszony rozmarym, suszony tymianek, suszony imbir.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Pronature Puppy All Breeds to mączka z mięsa jagnięcego. Mączka mięsna to źródło wysoko przyswajalnego białka zwierzęcego, które jest jednocześnie łatwe w trawieniu. Mięso jagnięce nie powoduje reakcji alergicznych oraz sprawdza się w karmach dla psów wrażliwych, zarówno o normalnej, jak i niższej jakości fizycznej.

Kolejny składnik w tej karmie to ryż. Ryż to jeden z podstawowych składników wypełniających w karmach dla psów. Jest przede wszystkim źródłem węglowodanów. Sprawdza się w produktach dla alergików i psów wrażliwych, jest lekkostrawny. W tej formie zapisywany jest głównie mniej wartościowy ryż biały.

Kolejna, trzecia pozycja to białko roślinne. Białko roślinne z zasady ma mniej substancji odżywczych niż białko zwierzęce, które w organizmie psa jest lepiej trawione i przyswajane. Dodatkową wadą jest fakt, że nie określono, z jakich roślin pochodzi białko, przez co może ono wywoływać reakcje alergiczne.

Jako czwarty składnik składu karmy producent podaje otręby pszenne. Otręby pszenne stanowią wypełniacz karmy, którego zadaniem jest wiązanie wszystkich składników w suche granulki. Jednocześnie stanowią one źródło witamin z grupy B oraz niektórych soli mineralnych, np. cynku. W niewielkiej ilości pozytywnie wpływają na wypróżnianie, zawierając błonnik.

Karma Pronature Puppy All Breeds na piątym miejscu składu ma kukurydza. Kukurydza to jeden z często spotykanych wypełniaczy w karmach dla psów. Jest źródłem kwasów Omega 6 oraz fosforu. W dużych ilościach może powodować alergię oraz wzmożoną aktywność psa i problemy ze snem. W diecie dostarcza przede wszystkim cukry proste.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to olej roślinny. Olej roślinny w karmach dla psów stanowi wypełniacz, który ma podnosić smakowitość i tłustość karmy. Ma mniejsze wartosci odżywcze niż tłuszcze zwierzęce. Minusem jest brak określenia, z jakich roślin pochodzi oraz jakiej jest jakości.

Karma Pronature Puppy All Breeds na kolejnej pozycji ma suszona pulpa buraczana. Suszona pulpa buraczana, o ile stanowi jedynie niewielki dodatek do karmy, może mieć korzystny wpływ na organizm psa. Jest przede wszystkim źródłem włókien, które oczyszczają układ pokarmowy, przyspieszając trawienie i wydalanie resztek pokarmu. Sprawdza się u psów chorych na cukrzycę.

hydrolizat wątroby kurczaka to ósma pozycja na liście składników karmy..

Analiza składu karmy Pronature Puppy All Breeds

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 26.00%
tłuszcz 12.00%
popiół 8.50%
włókno 3.50%
wapń 1.50%
fosfor 1.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 18000.00IU/kg
witamina D3 1800.00IU/kg
witamina E 105.00IU/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Moja półroczna suka collie drapała się po innych karmach. Zmiana na Pronature lamb&rice szybko wyeliminowała ten problem. Co do smakowitości nie mogę się wypowiadać, bo jej smakuje wszystko....

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Pronature Puppy All Breeds Lamb&Rice

Pronature Puppy All Breeds Lamb&Rice

Najwyższej jakości karma dla wrażliwych szczeniąt wszystkich ras z mięsem jagnięcym.

Produkty powiązane