Planet Pet Society Adult Large Breed Chicken & Rice Zobacz większe

Planet Pet Society Adult Large Breed Chicken & Rice ( Karma dla psa )

Zbilansowana karma stworzona z myślą o potrzebach dorosłych psów ras dużych i olbrzymich o masie ciała 30-80kg.

czytaj cały opis

Ocena: 

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Planet Pet Society Adult Large Breed Chicken & Rice to karma stworzona specjalnie dla dorosłych psów ras dużych o wadze 30-80 kg. Dodane do karmy glukozamina oraz kwas chondroitynosiarkowy wspomagają zdrowie stawów psa. Mięso z kurczaka oraz ryż wspomagają prawidłowy i zdrowy metabolizm. Olej z łososia pozwala na utrzymanie zdrowej skóry i pięknej, błyszczącej sierści.

Skład

Mięso z kurczaka 30%, jelito drobiowe, kukurydza, ryż, tłuszcz z kurczaka (konserwowany miksem tokoferolu, źródłem witaminy E), olej z łososia, aromaty naturalne, suszone jabłka, drożdże, minerały, glukozamina (260mg/kg), kwas chondroitynosiarkowy (160mg/kg), oligosacharydy (150mg/kg), frukto-oligosacharydy (100mg/kg), ekstrakt z yukki (80mg/kg).

Analiza składu

Białko 22%, tłuszcz 11%, wilgotność 10%, popiół 6,5%, błonnik 2,5%, wapń 1,5%, fosfor 1,0%.

Witamina A (15 000 IU), Witamina D3 (1 500 IU), witamina E (300 mg), miedź (18mg), selen organiczny (0,2mg).

Zobacz również: Purina Dog Chow Adult Large Breed, Purina Dog Chow Adult Chicken, Royal Canin Maxi Adult 26, Nova Foods Trainer Adult Maxi Chicken, Rice & Aloe Vera

Główne cechy


Producent Planet Pet Society
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa duża rasa

Skład karmy Planet Pet Society Adult Large Breed Chicken & Rice

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

mięso z kurczaka(30.00%), jelito drobiowe, kukurydza, ryż, tłuszcz z kurczaka, olej z łososia, naturalne aromaty, jabłka (suszone), drożdże, minerały, glukozamina(260.00mg/kg), chondroityna(160.00mg/kg), oligosacharydy manozowe(150.00mg/kg), fruktooligosacharydy(100.00mg/kg), ekstrakt z juki(80.00mg/kg).

Opis składu karmy

Początkowy składnik to mięso z kurczaka. Mięso kurczaka zawiera jedne z lepiej przyswajalnych białek zwierzęcych, które mogą być odpowiednie również dla szczeniąt oraz psów wrażliwych. Czasami białko to może powodować uczulenie. W karmie jest go mniej, niż zostało podane - w skład karmy wchodzi składnik w formie suchej.

Kolejny składnik w tej karmie to jelito drobiowe.

kukurydza to trzecia składowa karmy Planet Pet Society Adult Large Breed Chicken & Rice. Kukurydza to pospolity składnik stanowiący wypełnienie karm. Nie jest wskazany dla psów cierpiących na cukrzycę czy z chorobami nerek, jako że zawiera węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym. Dodatkowo może sprzyjać nadwadze oraz znacznemu pobudzeniu psa. Jest składnikiem alergizującym.

Następna, czwarta składowa karmy to ryż. Ryż stanowi w karmie dla psów źródło węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, dzięki czemu może być podawany psom z cukrzycą czy cierpiącym na nadwagę. Sprawdza się w karmach dla psich alergików. Najkorzystniejszy dla psiego organizmu jest brązowy, niełuskany ryż.

Piąty punkt na liście składników to tłuszcz z kurczaka. Tłuszcz z kurczaka jest jednym ze źródeł kwasów tłuszczowych, które są niezbędne do prawidłowych przemian w psim organizmie. Dostarcza m.in. Omega-6, wpływających na świetny wygląd sierści i zdrowie skóry. Może być źródłem energii. Zależnie od sposobu konserwacji - może nie wywoływać alergii.

Karma Planet Pet Society Adult Large Breed Chicken & Rice na szóstym miejscu składu ma olej z łososia. Olej z łososia uznawany jest za jeden z najlepszych tłuszczów, które mogą występować w karmach dla psów. Sprawdza się przy żywieniu psów wrażliwych oraz alergików. Łatwo się przyswaja. Stanowi źródło kwasów tłuszczowych nienasyconych, wpływających na zdrową skórę i sierść.

Jako siódmy składnik składu karmy producent podaje naturalne aromaty.

Kolejna, ósma pozycja to jabłka (suszone). Suszone jabłka stanowią ciekawy dodatek do psiej karmy. Są dość bogate w rozmaite witaminy i minerały, dlatego ich udział w żywieniu jest pozytywny. Dodatkowo, zawierają sporo włókna należącego do rodzaju błonnika, które pozytywnie wpływa na trawienie i wydalanie resztek.

Analiza składu karmy Planet Pet Society Adult Large Breed Chicken & Rice

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 22.00%
tłuszcz 11.00%
wilgotność 10.00%
popiół 6.50%
błonnik 2.50%
wapń 1.50%
fosfor 1.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 15000.00IU/kg
witamina D3 1500.00IU/kg
witamina E 300.00mg/kg
miedź 18.00mg/kg
selen 0.20mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Planet Pet Society Adult Large Breed Chicken & Rice

Planet Pet Society Adult Large Breed Chicken & Rice

Zbilansowana karma stworzona z myślą o potrzebach dorosłych psów ras dużych i olbrzymich o masie ciała 30-80kg.

Produkty powiązane