Promocja! Orijen Original Dog Zobacz większe

Orijen Original Dog ( Karma dla psa )

Bezzbożowa karma dla psów dorosłych wszystkich ras oparta przede wszystkim na mięsie drobiowym - kurczak i indyk chodowane na wolnym wybiegu. Oprócz tego w karmie znajdziemy ryby takie jak śledź, makrela, flądra i sardynki.

20,30 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Główne cechy


Producent Orijen
promocja korzystny pakiet, w promocji
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa miniaturka, średnia rasa, mała rasa, duża rasa
jakość premium
rekomendacje bestseller, polecany przez zwierzakowo
skład bezzbożowa, bez kurczaka

Skład karmy Orijen Adult Dog

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

świeże mięso kurczaka(22.00%), dehydratyzowane mięso kurczaka(15.00%), świeża wątróbka kurczaka(4.00%), świeże mięso śledzia(4.00%), świeże mięso indyka(4.00%), dehydratyzowne mięso indyka(4.00%), świeża wątróbka indyka(3.00%), świeże całe jaja(3.00%), świeże mięso sandacza(3.00%), świeże mięso łososia(3.00%), świeże serca kurczaka(3.00%), chrząstka kurczaka(3.00%), dehydratyzowane mięso śledzia(3.00%), dehydratyzowane mięso łososia(3.00%), olej z wątróbki kurczaka(3.00%), czerwona soczewica, zielony groszek, zielona soczewica, lucerna, pochrzyn, włókno grochu, ciecierzyca, dynia, dynia piżmowa, szpinak, marchewka, jabłka, gruszki, żurawina, czarne jagody, organiczne wodorosty, korzeń lukrecji, dzięgiel litwor, kozieradka, kwiat nagietka, koper słodki, liście mięty pieprzowej, rumianek, mniszek, cząber, rozmaryn.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to świeże mięso kurczaka. Mięso z kurczaka jest bardzo dobrym i dość popularnym źródłem białek zwierzęcych w karmach dla psów. Należy zwrócić uwagę, że faktycznie w karmie jest go mniej, niż zostało to podane - świeże mięso zawiera bowiem wodę, której nie ma w suchym pokarmie.

Kolejna, druga pozycja to dehydratyzowane mięso kurczaka. Mięso kurczaka to jedno z najpopularniejszych źródeł białek zwierzęcych, które stosowane są w karmach dla psów. Dzięki dehydratyzacji mięso zostało wysuszone, a więc jest go w karmie tyle, ile podaje etykieta. Jest ono również łatwiejsze do strawienia i bardziej przyswajalne.

Karma Orijen Adult Dog na kolejnej pozycji ma świeża wątróbka kurczaka. Udział wątróbki z kurczaka podnosi w karmie walory smakowe. Udział podrobów kurczęcych może powodować reakcje uczuleniowe. Wątróbka kurczaka jest przede wszystkim bardzo dobrym źródłem żelaza oraz witaminy A. Ze względu na rolę, jaką pełni, powinna być jednak tylko dodatkiem do karmy.

świeże mięso śledzia to czwarta pozycja na liście składników karmy.. Mięso śledzia to doskonałe źródło łatwostrawnego białka zwierzęcego oraz tłuszczów i olejów. Dodatkowo, śledź zawiera sporo kwasów nienasyconych, w tym Omega-3. Użycie świeżego mięsa oznacza, że składnik zajmuje nieco mniej procentów rzeczywistego składu.

Jako piąty składnik składu karmy producent podaje świeże mięso indyka. Mięso indyka jest łatwostrawne, dlatego poleca się je w karmach dla psów wrażliwych. Stanowi źródło dobrze przyswajalnego białka zwierzęcego. Dostarcza do organizmu m.in. wapnia. Dodatek świeżego mięsa w karmie oznacza, że w rzeczywistości jest go mniej - w suchej karmie nie ma wody, która jest w świeżym mięsie.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to dehydratyzowne mięso indyka. Mięso indyka w formie dehydratyzowanej nie zawiera zbędnych związków i wody, dostarczając do psiego organizmu łatwostrawnego białka zwierzęcego. Dodatkowo, mięso indyka zawiera również wapń oraz niacynę. Ma również niewielki wskaźnik cholesterolu.

Kolejny składnik w tej karmie to świeża wątróbka indyka.

świeże całe jaja to kolejna pozycja składu karmy Orijen Adult Dog. Jajka stanowią wartościowy dodatek do karmy dla psa, zapewniając nie tylko piękną i zdrową skórę oraz sierść, ale również prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego czy pokarmowego. Podana ilość w rzeczywistości w karmie jest mniejsza, jako że odparowana zostaje woda.

Analiza składu karmy Orijen Adult Dog

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 38.00%
oleje i tłuszcze surowe 18.00%
włókno surowe 5.00%
wapń 1.30%
fosfor 1.00%
omega-6 3.00%
Omega-3 1.10%
EPA i DHA 0.90%
glukozamina 1400.00mg/kg
chondroityna 1200.00mg/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 30000.00IU/kg
witamina D3 2000.00IU/kg
witamina E 470.00IU/kg
witamina B1 70.00mg/kg
witamina B2 55.00mg/kg
witamina B3 390.00mg/kg
kwas foliowy 4.70mg/kg
cholina 2400.00mg/kg
sód 0.30%
chlorek 0.60%
potas 1.00%
magnez 0.12%
żelazo 230.00mg/kg
cynk 240.00mg/kg
miedź 26.00mg/kg
mangan 25.00mg/kg
jod 3.60mg/kg
selen 1.20mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Widać dobrą jakąś karmy - daję Goldenowi :)

Oceniający:
Oceń 

Polecam:)

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Orijen Original Dog

Orijen Original Dog

Bezzbożowa karma dla psów dorosłych wszystkich ras oparta przede wszystkim na mięsie drobiowym - kurczak i indyk chodowane na wolnym wybiegu. Oprócz tego w karmie znajdziemy ryby takie jak śledź, makrela, flądra i sardynki.

Produkty powiązane