OptimaNova Cat Grain Free Adult Rabbit and Potato Zobacz większe

OptimaNova Cat Grain Free Adult Rabbit and Potato ( Karma dla kota sucha )

Bezglutenowa karma sucha dla kotów dorosłych wszystkich ras. Karma klasy super premium stworzona na bazie mięsa z królika. Karma łatwostrawna, smaczna i niskokaloryczna o niewielkiej zawartości tłuszczy i cholesterolu.

czytaj cały opis

Ocena: 

20,62 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Optima Nova dla kotaOpis produktu

Optimanova Cat Adult Rabbit & Potato - zawiera 75% mięsa, karma bezglutenowa i holistyczna klasy super premium. Stworzona na bazie mięsa królika, łatwostrawna, smaczna i niskokaloryczna o niewielkiej zawartości tłuszczy i cholesterolu.

SKŁAD: świeże mięso z królika (40%), przetworzone mięso z królika (30%), suszone mięso z królika (5%), ziemniaki (14%), tłuszcze, drożdże, pulpa buraczana, białko z ziemniaka, błonnik roślinny, kwasy omega, chlorek sodu, polifosforan sodowy, inulina (0.1 %), chlorek potasu, manano-oligosacharydy.

SKŁADNIKI ANALITYCZNE: białko surowe 31%, oleje i tłuszcze surowe 17.5%, kwasy tłuszczowe omega 6 – 2.8%, omega 3 – 0.47%, błonnik 6.5%, popiół surowy 7.5%, wapń 1.1%, fosfor 1%, wilgotność 9%.

DODATKI:

odżywcze: witamina A 18.000 IU/kg, witamina D3 1.600 IU/kg, witamina E 750 mg/kg, witamina C 75 mg/kg, żelazo (siarczan żelazawy jednowodny) 75 mg/kg, jod (jodek potasu) 3.5 mg/kg, miedź (siarczan miedziowy, pentahydrat) 10 mg/kg, mangan (siarczan manganu, monohydrat) 7.5 mg/kg, cynk (tlenek cynku) 150 mg/kg, selen (selenin sodu) 0.15 mg/kg, ekstrakt z Yucci 170 mg/kg, DL-methionina 1000 mg/kg, L-tauryna 950 mg/kg, kwasek cytrynowy bogaty w bioflawonidy 1000 mg/kg.

technologiczne: przeciwutleniacze, naturalne ekstrakty bogate w tokoferole.

Skład karmy OptimaNova Cat Grain Free Adult Rabbit and Potato

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

świeże mięso z królika(40.00%), przetworzone mięso z królika(30.00%), suszone mięso z królika(5.00%), ziemniaki(14.00%), tłuszcze, drożdże, pulpa buraczana, białko ziemniaczane, (roślinny) naturalny błonnik, chlorek sodu, polifosforan sodowy, inulina(0.10%), chlorek potasu, mannano-oligosacharydy.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy OptimaNova Cat Grain Free Adult Rabbit and Potato to świeże mięso z królika. Mięso królika świetnie sprawdzi się w żywieniu kotów wrażliwych. Jako że nie wywołuje ono alergii pokarmowych, dobrze sprawdza się u kotów ze skłonnościami do reakcji uczuleniowych po karmie. Zapewnia dobrze strawne białko zwierzęce, które bogate jest w witaminy.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to przetworzone mięso z królika.

Kolejny składnik w tej karmie to suszone mięso z królika.

Czwarty punkt na liście składników to ziemniaki. Ziemniaki mogą stanowić niezłe wypełnienie w karmie dla kotów - lepsze niż np. zboża - o ile nie jest ich zbyt wiele. Mają niższy indeks glikemiczny niż np. pszenica, dzięki czemu lepiej się trawią i nie przyczyniają się w aż tak dużym stopniu do otyłości u kotów, dostarczając jednocześnie węglowodanów.

tłuszcze to piąta pozycja na liście składników karmy..

drożdże to kolejna pozycja składu karmy OptimaNova Cat Grain Free Adult Rabbit and Potato. Drożdże to dodatek do kociej karmy, który ma pozytywny wpływ na cały organizm zwierzęcia. Dostarcza sporo protein wysokiej jakości i posiada dużą zawartość soli mineralnych oraz witaminy z grupy B. W pewnym stopniu drożdże działają również przeciwpchelnie.

Kolejna, siódma składowa karmy to pulpa buraczana. Pulpa buraczana w karmach dla kota stanowi źródło włókien, które nie są trawione przez te zwierzęta, a pozwalają na szybsze oczyszczenie układu pokarmowego z zalegających resztek. Jednocześnie, warto wybierać karmy, które nie mają dużo pulpy, bo może ona osłabiać przyswajanie treści pokarmowej.

Kolejna, ósma pozycja to białko ziemniaczane.

  • polifosforan sodowy

Analiza składu karmy OptimaNova Cat Grain Free Adult Rabbit and Potato

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 31.00%
oleje i tłuszcze surowe 17.50%
kwasy tłuszczowe n-6 2.80%
kwasy tłuszczowe n-3 0.47%
błonnik 6.50%
popiół surowy 7.50%
wapń 1.10%
fosfor 1.00%
wilgotność 9.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 18000.00IU/kg
witamina D3 1600.00IU/kg
witamina E 750.00mg/kg
witamina C 750.00mg/kg
żelazo 75.00mg/kg
jod 3.50mg/kg
miedź 10.00mg/kg
mangan 7.50mg/kg
cynk 150.00mg/kg
selen 0.15mg/kg
ekstrakt z Yucci 170.00mg/kg
Dl-metionina 1000.00mg/kg
L-tauryna 950.00mg/kg
kwasek cytrynowy bogaty w bioflawonidy 1000.00mg/kg
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

OptimaNova Cat Grain Free Adult Rabbit and Potato

OptimaNova Cat Grain Free Adult Rabbit and Potato

Bezglutenowa karma sucha dla kotów dorosłych wszystkich ras. Karma klasy super premium stworzona na bazie mięsa z królika. Karma łatwostrawna, smaczna i niskokaloryczna o niewielkiej zawartości tłuszczy i cholesterolu.