Nutra Nuggets Professional for Cats Zobacz większe

Nutra Nuggets Professional for Cats ( Karma dla kota sucha )

Karma sucha dla kotów dorosłych; zawiera kurczaka oraz ryż.

czytaj cały opis

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: kocięta oraz aktywne koty dorosłe.

Kompletna i w pełni zbilansowana karma dla kotów młodych oraz dorosłych o dużej aktywności i bez skłonności do tycia. Zalecana również dla kotek w ciąży i karmiących. Karma spełnia normy AAFCO dla kotów zagrożonych FLUTD (schorzenia dróg moczowych). Zawiera dodatek tauryny w trosce o właściwe funkcjonowanie serca i narządu wzroku.

Najważniejsze właściwości:

- zawiera wysokiej jakości białka zwierzęce

- jest łatwo przyswajalna oraz bardzo odżywcza

-zapewnia zdrową i lśniącą sierść

Polecamy także: Nutra Nuggets Adult Cat Maintenance

Główne cechy


Producent Nutra Nuggets
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rodzaj karmy dla kota dla niewychodzących z domu , dla wychodzących z domu

Skład karmy Nutra Nuggets Professional for Cats

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

niskopopiołowa mączka z kurczaka, ryż piwowarski, kukurydza, tłuszcz z kurczaka, glutenowa mączka z kukurydzy, dodatek smakowy z kurczaka, suszona pulpa buraczana, mączka rybna, siemię lniane.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Nutra Nuggets Professional for Cats to niskopopiołowa mączka z kurczaka. Kurczak to dobre źródło łatwostrawnego białka, polecane dla kotów o wrażliwym układzie pokarmowym oraz normalnej albo ograniczonej aktywności. Niskopopiołowość jest zaletą tego składnika. Mączka wykonana jest nie tylko z mięsa, ale z całego kurczaka, np. z piórami.

Kolejny komponent składu Nutra Nuggets Professional for Cats to ryż piwowarski. Ryż piwowarski jest odpadkiem powstałym przy procesie przetwarzania ryżu. Jako składnik roślinny, dodatkowo bardzo bogaty w węglowodany, nie jest wskazany w kociej diecie. Co więcej, jego kaloryczność sprawia, że może wywoływać u kotów otyłość, a na dłuższą metę też cukrzycę czy problemy z nerkami.

kukurydza to kolejna pozycja składu karmy Nutra Nuggets Professional for Cats. Kukurydza jest wypełniaczem karmy dla kotów, często obniżającym jakość żywienia. Może powodować alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawna, dostarcza głównie węglowodanów oraz białka roślinnego - obie te substancje są trudne do przyswojenia dla kotów, stąd karma nie sprawdzi się u kotów wrażliwych.

Kolejny składnik w tej karmie to tłuszcz z kurczaka. Źródło kwasów nasyconych, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, zwłaszcza układu pokarmowego oraz nerwowego. Pochodzi z konkretnego gatunku zwierzęcia, co stanowi o jego wyższej jakości. Najlepiej, gdy konserwowany jest ziołami i naturalnymi substancjami.

Kolejna, piąta pozycja to glutenowa mączka z kukurydzy. Mączka z kukurydzy zawiera dość dobrze przyswajalne białko roślinne, które jednak dla kota jest mało wartościowe. Dodatkowo, kukurydza ma sporo węglowodanów i wysoki indeks glikemiczny, co sprzyja powstawaniu cukrzycy i nadwagi. Gluten jest składnikiem alergizującym.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to dodatek smakowy z kurczaka.

Siódmy punkt na liście składników to suszona pulpa buraczana.

Jako ósmy składnik składu karmy producent podaje mączka rybna.

Analiza składu karmy Nutra Nuggets Professional for Cats

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 32.00%
tłuszcz 21.00%
włókno surowe 3.00%
popiół surowy 6.50%
omega-6 3.10%
omega-3 0.50%
wapń 1.20%
fosfor 1.00%

Dodatki dietetyczne

miedź 15.00mg/kg
żelazo 40.00mg/kg
magnez 0.10mg/kg
witamina A 10000.00IU/kg
witamina D3 750.00IU/kg
witamina E 150.00IU/kg
tauryna 0.10%

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Jedna z lepszych karm bytowych dla kotów. Wysoka jakość za stosunkowo przystępną cenę. Moje futra zajadają z apetytem - oba rodzaje. Polecam!

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Nutra Nuggets Professional for Cats

Nutra Nuggets Professional for Cats

Karma sucha dla kotów dorosłych; zawiera kurczaka oraz ryż.

Produkty powiązane