Naturea Grain Free Lands Cat & Kitten Zobacz większe

Naturea Grain Free Lands Cat & Kitten ( Karma dla kota sucha )

Bezzbożowa sucha karma dla kotów i kociąt wszystkich ras z królikiem, kurczakiem, łososiem i śledziem.

czytaj cały opis

20,30 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Bezzbożowa karma Naturea Lands dla kotów i kotków stworzona przez weterynarzy i dietetyków aby spełnić potrzeby wszystkich kotów.

W skład karmy wchodzi 75% mięsa i ryb, głownie królik, kurczak, łosoś oraz śledź.

Działa ochronnie na stawy kotów, nabłyszcza sierść, dodaje sił oraz zdrowia a także dzięki dodaniu naturalnych antyoksydantów w postaci kwasów omega 3 i 6, prebiotykom MOS i FOS korzystnie wpływają na rozwój flory jelitowej a błonnik znajdujący się w karmie przeciwdziała powstawaniu kul włosowych.

Karma Naturea Lands nie zawiera glutenu ani żadnych sztucznych konserwantów, sztucznych barwników ani aromatów.

Składniki pochodzenia zwierzęcego :

Świeży łosoś bez ości 30,82%

Odwodniony kurczak 16,22%

Odwodniony królik 12,17%

Tłuszcz z kurczaka 7,29%

Odwodniony śledź 5,68%

Sos z kurczaka 2,43%

Olej z łososia 0,81%

Skład:

31% świeżego łososia bez ości, 16% odwodnionego kurczaka, 16% słodkich ziemniaków, 12% odwodnionego królika, tłuszcz z kurczaka, 6% odwodnionego śledzia, tapioka, siemię lniane, sos z kurczaka, olej z łososia, pomidory, lucerna, minerały, witaminy, tauryna, wodorosty, żurawiana, mannanoligosacharydy, fruktooligosacharydy.

Skład karmy Naturea Lands Cat & Kitten

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

świeże mięso z łososia bez ości(16.00%), odwodnione mięso z kurczaka(16.00%), słodkie ziemniaki(12.00%), odwodnione mięso z królika, tłuszcz z kurczaka(6.00%), odwodniony śledź, tapioka, siemię lniane, sos drobiowy, olej z łososia, pomidory, lucerna, witaminy i minerały, tauryna, wodorosty, żurawina, mannano-oligosacharydy, fruktooligosacharydy.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to świeże mięso z łososia bez ości. Koty potrzebują przede wszystkim białek pochodzenia zwierzęcego - mięso z łososia zawiera ich najwięcej oraz mają one dobrą jakość, która pozwala na świetne trawienie i przyswajanie składników odżywczych. Mięso dostarcza również kwasów tłuszczowych nienasyconych, wspomagających pracę mózgu.

Karma Naturea Lands Cat & Kitten na kolejnej pozycji ma odwodnione mięso z kurczaka. Mięso z kurczaka w formie odwodnionej zostało pozbawione wody, niepotrzebnej do np. suchej karmy. Dostarcza ono przede wszystkim białka zwierzęcego o wysokiej strawności, dlatego znajduje się w karmach dla kotów wrażliwych. Mięso to nie jest tłuste. Może powodować reakcje alergiczne.

słodkie ziemniaki to kolejna pozycja składu karmy Naturea Lands Cat & Kitten. Słodkie ziemniaki - inaczej bataty - stanowią dość dobre w porównaniu ze składnikami zbożowymi wypełnienie karmy dla kota. Najlepiej, gdy są one jedynie dodatkiem, a nie składnikiem o dużym udziale w składzie. Dostarczają nie tylko węglowodanów, ale również witamin z grupy B oraz beta-karotenu.

Czwarty ingredient składu karmy to odwodnione mięso z królika.

Kolejny składnik w tej karmie to tłuszcz z kurczaka. Tłuszcz z kurczaka ma jasno określone źródło pochodzenia, co zdecydowanie jest zaletą w żywieniu kotów wrażliwych. Zależnie od sposoby konserwacji może wywoływać alergie pokarmowe. Jest źródłem kwasów tłuszczowych oraz zapewnia energię.

Jako szósty składnik składu karmy producent podaje odwodniony śledź.

Kolejny komponent składu Naturea Lands Cat & Kitten to tapioka. Tapioka w karmie dla kota powinna stanowić jedynie dodatek, nie podstawę karmy. Jest to składnik zapewniający przede wszystkim sporą ilość węglowodanów. Z uwagi na brak glutenu rzadziej niż składniki zbożowe powoduje niepokoje żołądke, problemy z trawieniem czy reakcje alergiczne.

Karma Naturea Lands Cat & Kitten na ósmym miejscu składu ma siemię lniane.

Analiza składu karmy Naturea Lands Cat & Kitten

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 38.00%
tłuszcz surowy 20.00%
włókno surowe 3.00%
wilgotność 7.00%
węglowodany 23.50%
popiół surowy 8.50%
wapń 0.98%
fosfor 0.87%
omega-6 3.39%
omega-3 1.56%
tauryna 0.20%

Dodatki dietetyczne

witamina A 31250.00IU/kg
witamina D3 1730.00IU/kg
witamina E 47.00IU/kg
witamina B1 47.00mg/kg
witamina B2 5.00mg/kg
Witamina B6 6.00mg/kg
Witamina B12 48.00mg/kg
biotyna 192.00mg/kg
kwas foliowy 1.90mg/kg
niacyna 48.00mg/kg
chlorek choliny 400.00mg/kg
kwas pantotenowy 5.00mg/kg
potas 1.47%
sód 0.48%
chlorek 0.96%
magnez 0.12%
cynk 267.00mg/kg
miedź 19.00mg/kg
mangan 90.00mg/kg
żelazo 240.00mg/kg
selen 0.64mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Naturea lands cat & kitten

Pyszna karma dla mojego 4 miesięcznego brytyjczyka, posmakowała mu od pierwszego krokiecika, bez problemu się przestawił na tą karmę, zero problemów kuwetowych.

Oceniający:
Oceń 

Karma ma fajny skład: różnorodne mięsne źródła białka, dodatek oleju z łososia, wodorostów, żurawiny, wszystkie witaminy i minerały, dobry stosunek kwasów omega 3:6 i co ważne ma niski indeks wapnia i fosforu (Ca 0,98%, P 0,87%), co jest bardzo rzadkie w karmach "wysokomięsnych". Koty chętnie jedzą, nie wybrzydzają, przestawiły się na nią bez najmniejszych problemów. Jedyny minus karmy to dodatek zapychaczy w postaci słodkich ziemniaków, przez które karma ma dość sporo węglowodanów, ale moje koty nie maja skłonności do tycia, więc dla tak niskiego indeksu wapnia i fosforu jestem w stanie to przeżyć ;) Jak dla mnie po ZiwiPeak i PON MIX najlepsza karma bezzbożowa na rynku.

Oceniający:
Oceń 

Kotka ze smakiem zajada tę karmę - jest wybredna, a co ważne nie ma żadnych uczuleń, co zdarzało się wcześniej nawet przy najlepszych karmach

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Naturea Grain Free Lands Cat & Kitten

Naturea Grain Free Lands Cat & Kitten

Bezzbożowa sucha karma dla kotów i kociąt wszystkich ras z królikiem, kurczakiem, łososiem i śledziem.