Monge Cat Hairball Zobacz większe

Monge Cat Hairball ( Karma dla kota sucha )

Kompletna karma dla kotów z kurczakiem, ułatwiająca wydalanie złogów sierści zalegających w żołądku.

czytaj cały opis

Ocena: 

15,20 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Monge dla kotaOpis produktu

Monge Hairball to karma ułatwiająca wydalenie połkniętych włosów. Bogata jest w mięso kurczaka oraz kwasy Omega-3 i Omega-6. Zawiera naturalny błonnik roślinny oraz L-karnitynę.

Tworzona z dodatkiem naturalnych włókien roślinnych, w różnym stopniu ulegających fermentacji, ułatwia naturalne wydalanie zalegającej sierści. Obecność L-karnityny pomaga zapobiegać gromadzeniu się tkanki tłuszczowej, chroniąc wątrobę i serce.

Karma to optymalna proporcja kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6, kluczowych w przebiegu procesów zapalnych, zapobiega powstawaniu reakcji alergicznych. Zawiera ekstrudowane zboża, dostarczające wysokoprzyswajalnych węglowodanów.

Obecności tauryny i witaminy A pomaga zachować dobry wzrok i zdrowe serce. Dzika róża stanowiąca naturalne źródło witaminy C, wzmacnia system odpornościowy. Prawidłowa zawartość wapnia i fosforu zapewnia prawidłowy rozwój kośćca i zębów.

Główne cechy


Producent Monge
wiek kota dla dorosłych
rodzaj karmy dla kota przeciw kulom włosowym

Skład karmy Monge Hairball

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

Świeży kurczak(10.00%), odwodnione mięso z kurczaka(32.00%), kukurydza, olej drobiowy, ryż, pulpa buraczana, olej z łososia, drożdże browarnicze, mączka jajeczna, celuloza, soja, fruktooligosacharydy(336.00%), mannooligosacharydy(336.00%), yucca schidigera, chlorek potasu(2.97%).

Opis składu karmy

Początkowy składnik to świeży kurczak. lkjsflkjsdlkw asofwpoern

Kolejny komponent składu Monge Hairball to odwodnione mięso z kurczaka. Mięso z kurczaka w formie odwodnionej zostało pozbawione wody, niepotrzebnej do np. suchej karmy. Dostarcza ono przede wszystkim białka zwierzęcego o wysokiej strawności, dlatego znajduje się w karmach dla kotów wrażliwych. Mięso to nie jest tłuste. Może powodować reakcje alergiczne.

Jako trzeci składnik składu karmy producent podaje kukurydza. Kukurydza to źródło węglowodanów oraz białka roślinnego, które dla kotów jest trudne do strawienia oraz przyswojenia, a także mniej odżywcze od składników pochodzenia zwierzęcego. Z uwagi na swój charakter kukurydza może powodować reakcje alergiczne.

Kolejna, czwarta składowa karmy to olej drobiowy. Olej drobiowy jest dobrze przyswajalny ze względu na fakt, iż stanowi tłuszcz zwierzęcy. Pomaga w regulowaniu pracy układu krążenia czy układu pokarmowego. Minusem jest brak określenia, z jakiego gatunku drobiu pochodzi, co u kotów wrażliwych może powodować reakcję alergiczną.

Piąty punkt na liście składników to ryż. Ryż stanowi obecnie dopuszczalny dodatek i wypełnienie karmy dla kotów. Jest lekkostrawny, nieźle - jak na składnik roślinny - się przyswaja, a jednocześnie zapewnia dostęp do niewielkiej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Sprawdza się przy kotach cierpiących na alergie.

pulpa buraczana to szósta pozycja na liście składników karmy.. Pulpa buraczana w karmach dla kota stanowi źródło włókien, które nie są trawione przez te zwierzęta, a pozwalają na szybsze oczyszczenie układu pokarmowego z zalegających resztek. Jednocześnie, warto wybierać karmy, które nie mają dużo pulpy, bo może ona osłabiać przyswajanie treści pokarmowej.

Kolejna, siódma pozycja to olej z łososia.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to drożdże browarnicze.

Analiza składu karmy Monge Hairball

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 31.00%
oleje i tłuszcze surowe 16.00%
włókno surowe 4.00%
popiół surowy 8.00%
magnez 0.15%
wapń 1.70%
fosfor 1.27%
kwas linolowy 3.80%
omega-6 3.28%
omega-3 0.64%

Dodatki dietetyczne

witamina A 20000.00IU/kg
witamina D3 1390.00IU/kg
witamina E 128.00mg/kg
witamina C 35.00mg/kg
pantotenian wapnia 7.53mg/kg
tauryna 713.00mg/kg
chlorek choliny 200.00mg/kg
inozytol 13.00mg/kg
witamina B1 14.00mg/kg
witamina B2 10.00mg/kg
Witamina B6 5.00mg/kg
Witamina B12 0.09mg/kg
biotyna 0.26mg/kg
niacyna 25.00mg/kg
kwas foliowy 1.32mg/kg
cynk 140.00mg/kg
żelazo 87.00mg/kg
mangan 33.00mg/kg
miedź 14.00mg/kg
jod 0.87mg/kg
selen 0.20mg/kg
Dl-metionina 685.00mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Monge Cat Hairball

Monge Cat Hairball

Kompletna karma dla kotów z kurczakiem, ułatwiająca wydalanie złogów sierści zalegających w żołądku.