Matisse Kitten Zobacz większe

Matisse Kitten ( Karma dla kota sucha )

Matisse Kitten to kompletne pożywienie dla kociąt oraz ciężarnych i karmiących kotek z wyłącznie najlepszymi składnikami.

czytaj cały opis

12,38 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Matisse dla kotaOpis produktu

Farmina Matisse Kitten – kompletny i zbilansowany pokarm dla kociąt do 12. miesiąca życia oraz dla ciężarnych i karmiących kotek. Matisse Kitten zawiera wyłącznie najlepsze składniki niezbędne dla zapewnienia kociętom zdrowego i równomiernego wzrostu. Kurczak, jaja, ryba i ryż dostarczają właściwej ilości kalorii i białek, są również lekkostrawne. Matisse Kitten jest pokarmem niezwykle smacznym, zawierającym odpowiednie ilości tauryny, niezbędne białko, optymalną proporcję kwasów tłuszczowych omega-3 do omega-6, jak również wszystkie witaminy i minerały niezbędne dla prawidłowej i zbilansowanej diety. Matisse Kitten nie zawiera genetycznie modyfikowanych składników.

Skład

mączka z kurczaka, tłuszcz z kurczaka, ryż, kukurydza, mączka rybna, gluten kukurydziany, suszone pełne jaja, substancja wspomagająca trawienie, suszona miazga buraczana, olej rybny, olej roślinny, chlorek sodu, DL-metionina, chlorek choliny, chlorek potasu, suszone drożdże piwne, tauryna, wodofosforan wapnia, węglan wapnia, tlenek cynku, monohydrar siarczanu cynku, monohydrat siarczanu manganu, monohydrat siarczanu żelaza, monohydrat węglanu żelaza, pentahydrat siarczanu miedzi, jodan wapnia bezwodny, podstawowy węglan kobaltu, selenin sodu, witaminy.

Składniki uzupełniające w 1kg: witamina A 18000 j.m., witamina D3 1800 j.m., witamina E (alfa-tokoferol 91%) 180 mg.

Analiza składu

wilgotność 8%, białka 36%, oleje i tłuszcze 14%, włókno 0,9%, popiół 7,1%, wapń 1,25%, fosfor 1%, magnez 0,09%, tauryna 0,29%.

Główne cechy


Producent Matisse
wiek kota dla kociąt

Skład karmy Matisse Kitten

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszony kurczak, tłuszcz z kurczaka, ryż, kukurydza, mączka rybna, gluten kukurydziany, suszone jaja, suszon miazga buraczna, olej rybny, olej roślinny, chlorek sodu, chlorek potasu, drożdże piwne (suszone), wodo fosforan wapnia, węglan wapnia, tlenek cynku(60.00mg/kg), siarczan żelaza(20.00mg/kg), siarczan miedzi(16.00mg/kg), jodan wapnia(1.50mg/kg), węglan kobaltu.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Matisse Kitten to suszony kurczak. Kurczak w formie suszonej stanowi bogate, dobre źródło wysoko przyswajalnych białek zwierzęcych. Nadaje się dla zwierząt wrażliwych. W niektórych przypadkach może powodować alergie. W tym przypadku trzeba mieć na uwadze, że do produkcji karmy użyto całego kurczaka, a nie tylko jego mięsa.

Jako drugi składnik składu karmy producent podaje tłuszcz z kurczaka. Tłuszcz z kurczaka ma jasno określone źródło pochodzenia, co zdecydowanie jest zaletą w żywieniu kotów wrażliwych. Zależnie od sposoby konserwacji może wywoływać alergie pokarmowe. Jest źródłem kwasów tłuszczowych oraz zapewnia energię.

ryż to trzecia składowa karmy Matisse Kitten. Ryż to atrakcyjna alternatywa dla zbożowego wypełnienia karmy dla kotów. Jest źródłem lekkostrawnych węglowodanów, które występują w nim w ograniczonej ilości, dzięki czemu nie powodują nadwagi. Ryż praktycznie nie wywołuje reakcji alergicznych.

Kolejna, czwarta składowa karmy to kukurydza. Kukurydza to źródło węglowodanów oraz białka roślinnego, które dla kotów jest trudne do strawienia oraz przyswojenia, a także mniej odżywcze od składników pochodzenia zwierzęcego. Z uwagi na swój charakter kukurydza może powodować reakcje alergiczne.

mączka rybna to kolejna pozycja składu karmy Matisse Kitten.

Kolejny składnik w tej karmie to gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany często występuje w karmach dla kotów w roli dodatku i wypełniacza. Jest on substancją roślinną, która nie trawi się dobrze. Jest ciężkostrawny i zapewnia duże ilości źle przyswajalnych węglowodanów, co może wpływać na pojawienie się problemów z nerkami.

Kolejna, siódma pozycja to suszone jaja.

Karma Matisse Kitten na kolejnej pozycji ma suszon miazga buraczna.

Analiza składu karmy Matisse Kitten

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

wilgotność 8.00%
białko surowe 36.00%
oleje i tłuszcze surowe 14.00%
włókno surowe 0.90%
popiół surowy 7.10%
wapń 1.25%
fosfor 1.00%
magnez 0.09%
tauryna 0.29%

Dodatki dietetyczne

witamina A 24000.00IU/kg
witamina D3 1600.00IU/kg
witamina E 18.00mg/kg
Dl-metionina 3000.00mg/kg
chlorek choliny 3000.00mg/kg
tauryna  
cynk 60.00mg/kg
mangan 50.00mg/kg
monohydrat siarczanu żelaza 20.00mg/kg
selenin sodu 0.10mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Dobra karma.
Nie podaję jednak jako jedynej. Raczej jako dodatek do karmy o lepszym składzie.

Oceniający:
Oceń 

Bardzo dobra karma.żałuję,że nie dawałam ciężarnej kotce.w trzech miseczkach ma wsypane suche ale je tylko matiska. Dla dora kota i kociąt -polecam

Oceniający:
Oceń 

Moja kotka uwielbia tą karmę.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Matisse Kitten

Matisse Kitten

Matisse Kitten to kompletne pożywienie dla kociąt oraz ciężarnych i karmiących kotek z wyłącznie najlepszymi składnikami.