Mastery Cat Light Zobacz większe

Mastery Cat Light ( Karma dla kota sucha )

Pełnoporcjowa karma dla kotów dorosłych o obniżonej kaloryczności wpomagająca walkę z dodatkowymi kilogramami. Doatkowo wzbogacona zawartością błonnika, gwarantującego wysoką strawność.

czytaj cały opis

Ocena: 

103,83 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Mastery dla kotaOpis produktu

Mastery Adult Light to karma opracowana z myślą o potrzebach kotów dorosłych borykających się z problemem nadwagii. Dzięki zredukowanej ilości kalorii będzie idealnym posiłkiem dla kotów przebywających w domu i kotów wysterylizowanych, które posiadają zmniejszone zapotrzebowanie energetyczne. Zawartość błonnika zaspokoi każdy koci apetyt, a pozostałe składniki karmy zagwarantują wysoką strawność posiłku.

Główne cechy


Producent Mastery
wiek kota dla dorosłych
rodzaj karmy dla kota dla otyłych

Skład karmy Mastery Adult Light

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone mięso i ryby, kukurydza, białko kukurydzy, strąki bobu, pszenica, tłuszcz drobiowy, siemię lniane, pulpa buraczana, suszone jajka, fruktooligosacharydy, minerały.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to suszone mięso i ryby. Mięso oraz ryby stanowią podstawowe źródło białka zwierzęcego w karmie. W formie suszonej jest ich dokładnie tyle, ile zostało napisane na opakowaniu. Niestety, nie jest określone, z jakich gatunków zwierząt pochodzi mięso oraz jakie ryby wykorzystano w karmie. To może powodować reakcje alergiczne.

Jako drugi składnik składu karmy producent podaje kukurydza. Kukurydza to źródło węglowodanów oraz białka roślinnego, które dla kotów jest trudne do strawienia oraz przyswojenia, a także mniej odżywcze od składników pochodzenia zwierzęcego. Z uwagi na swój charakter kukurydza może powodować reakcje alergiczne.

Trzeci ingredient składu karmy to białko kukurydzy. Białko kukurydzy jest rodzajem białka roślinnego, które przez organizm kota jest trawione z trudem. Nie posiada tak wielu wartości odżywczych jak białko zwierzęce. Jego duża zawartość i regularne żywienie kota taką karmą może doprowadzić do istotnych braków w organizmie.

strąki bobu to czwarta składowa karmy Mastery Adult Light. Strąki bobu stanowią w karmach dla kotów jedynie dodatek do żywienia. Wynika to z faktu, że w karmach wysokomięsnych są one praktycznie niestrawialne. Dzięki temu wiążą resztki pokarmowe i ułatwiają ich wydalanie bez nieprzyjemnych konsekwencji, takich jak gazy czy biegunki. 

Kolejny komponent składu Mastery Adult Light to pszenica. Pszenica stanowi popularne, acz niewskazane w karmach dla kotów źródło węglowodanów. Posiada wysoki indeks glikemiczny, przez co sprzyja nadwadze, cukrzycy oraz chorobom nerek u kotów. Co więcej, zawiera gluten, który jest ciężkostrawny oraz prowadzi do pojawiania się reakcji alergicznych.

tłuszcz drobiowy to kolejna pozycja składu karmy Mastery Adult Light. Tłuszcz drobiowy dostarcza organizmowi kota niezbędnych kwasów tłuszczowych nasyconych, które regulują m.in. pracę układu nerwowego czy pokarmowego. Jednocześnie jednak, może pochodzić zarówno z kurczaka, jak i np. indyka - nie wiadomo do końca, jakiej jest jakości.

Kolejny składnik w tej karmie to siemię lniane.

Kolejna, ósma pozycja to pulpa buraczana. Pulpa buraczana w karmach dla kota stanowi źródło włókien, które nie są trawione przez te zwierzęta, a pozwalają na szybsze oczyszczenie układu pokarmowego z zalegających resztek. Jednocześnie, warto wybierać karmy, które nie mają dużo pulpy, bo może ona osłabiać przyswajanie treści pokarmowej.

Analiza składu karmy Mastery Adult Light

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 34.00%
oleje i tłuszcze surowe 10.00%
popiół surowy 7.00%
włókno surowe 5.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 11400.00IU/kg
witamina D3 1250.00IU/kg
witamina E 510.00mg/kg
tauryna 1840.00mg/kg
miedź 18.00mg/kg
żelazo 80.00mg/kg
jod 3.00mg/kg
mangan 22.00mg/kg
cynk 120.00mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Mastery Cat Light

Mastery Cat Light

Pełnoporcjowa karma dla kotów dorosłych o obniżonej kaloryczności wpomagająca walkę z dodatkowymi kilogramami. Doatkowo wzbogacona zawartością błonnika, gwarantującego wysoką strawność.