Josera Josicat z Drobiem Zobacz większe

Josera Josicat z Drobiem ( Karma dla kota sucha )

Josera JosiCat jest smaczną i lekkostrawną karmą z mięsem i najlepszymi zbożami dla dorosłych, mało aktywnych kotów.

czytaj cały opis

33,30 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Josera dla kotaOpis produktu

Josera JosiCat to pyszne krokiety z delikatnym drobiem. Najlepszy wybór dla mało aktywnych, dorosłych kotów. Odpowiednia jest również dla kotów żyjących w domu i na zewnątrz. Nie zawiera konserwantów, sztucznych barwników i aromatów. Karma wolna od soi, cukru i produktów mlecznych

Skład: zboża; mięso oraz uboczne produkty pochodzenia zwierzęcego (mączka drobiowa 20,0 %); uboczne produkty pochodzenia roślinnego; oleje i tłuszcze; ryby i uboczne produkty pochodzenia rybnego; minerały.

Analiza: białko 28%, zawartość tłuszczu 9%, włókno surowe 2,6%, popiół surowy 6,7%, wapń 1,1%, fosfor 1,15%, Energia metaboliczna 3519 kcal/kg.

Główne cechy


Producent Josera
wiek kota dla dorosłych
jakość ekonomiczny
rodzaj karmy dla kota dla niewychodzących z domu , dla wychodzących z domu

Skład karmy Josera Josicat z Drobiem

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, Mączka drobiowa(20.00%), roślinne produkty uboczne, oleje i tłuszcze, ryby i rybne produkty uboczne, minerały.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to zboża. Zboża nie są wypełniaczem, który powinien znajdować się w karmie dla kota - większość z nich zapewnia zbyt wiele węglowodanów, zaś białka roślinne są przez te zwierzęta w ogóle nie trawione. Dodatkowo, nie jest powiedziane, jakie rodzaje zbóż oraz w jakich proporcjach mają udział w karmie.

Jako drugi składnik składu karmy producent podaje mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. W takim składniku nie sposób stwierdzić, co jest dodane do karmy. Nie ma określenia, jaki gatunek mięsa jest źródłem białka ani jaka jest jego wartość procentowa w odniesieniu do całej karmy. Produkty pochodzenia zwierzęcego mogą być mało wartościowe w kociej diecie.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to mączka drobiowa. Mączka drobiowa stanowi dobre źródło nieźle przyswajalnych protein. Trzeba mieć jedynie na uwadze, że w takim składniku zostały zawarte różne gatunki drobiu - kaczka, kura i inne - a także, że prócz mięsa znajdują się tam również inne elementy zwierzęce.

Kolejny składnik w tej karmie to roślinne produkty uboczne. W diecie kota jako bezwzględnego mięsożercy dominować powinny składniki pochodzenia zwierzęcego. Produkty roślinne uboczne nie trawią się wystarczająco dobrze, upośledzając przyswajanie. Mogą powodować kłopoty z trawieniem. Co więcej, nie wiadomo, jakie składniki oraz skąd użyte zostały w karmie.

oleje i tłuszcze to kolejna pozycja składu karmy Josera Josicat z Drobiem. Oleje i tłuszcze to niezbędne składniki kociej diety. Stanowią doskonałe źródło energii i pozwalają utrzymać w formie cały organizm. Kwasy tłuszczowe nienasycone dodatkowo dbają o kocią wątrobę, sierść i skórę. Jedynym minusem jest brak uściślenia co do ich rodzaju.

Karma Josera Josicat z Drobiem na kolejnej pozycji ma ryby i rybne produkty uboczne.

Karma Josera Josicat z Drobiem na siódmym miejscu składu ma minerały. Dodatek pod postacią minerałów pozwala na zapewnienie kotu zbilansowanego, harmonijnego rozwoju, zwłaszcza na etapie dorastania. Z czasem minerały są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ich dodatek do karmy powoduje, że nie jest potrzebna dodatkowa suplementacja.

Analiza składu karmy Josera Josicat z Drobiem

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

Dodatki dietetyczne

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Bardzo dobra karma dla kotów wolnobytujących. Chyba najlepsza w tej klasie cenowej i bez barwników. Koty ją bardzo chętnie jedzą, moje znajome też karmią nią koty na osiedlu i sobie ja chwalą :)

Oceniający:
Oceń 

56% zbóż, karma dobra dla kury a nie kota, który jest mięsożercą.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Josera Josicat z Drobiem

Josera Josicat z Drobiem

Josera JosiCat jest smaczną i lekkostrawną karmą z mięsem i najlepszymi zbożami dla dorosłych, mało aktywnych kotów.