Josera Family Plus Puppy Zobacz większe

Josera Family Plus Puppy ( Karma dla psa )

Wysokojakościowa karma dla ciężarnych i karmiących suk oraz szczeniąt do 8. tygodnia życia.

czytaj cały opis

Ocena: 

170,66 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Główne cechy


Producent Josera
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla szczeniąt, dla dorosłych
wielkość psa mała rasa, duża rasa, miniaturka, średnia rasa
jakość korzystny
rekomendacje bestseller, polecany przez zwierzakowo

Skład karmy Josera Special Family

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

mączka z mięsa drobiowego(36.00%), ryż, kukurydza, tłuszcz drobiowy, mączka kukurydziana, pulpa buraczana, hydrolizowane białko drobiowe, białko kukurydziane, chlorek potasu, mączka z cykorii, chlorek sodu.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to mączka z mięsa drobiowego. Mączka z mięsa jest jednym z najlepiej przygotowanych składników będących źródłem białka pochodzenia zwierzęcego. Dobrze się przyswaja i jest łatwa w trawieniu, a jednocześnie wartościowa dla psa. Minusem jest brak określenia, jaki gatunek mięsa drobiowego został wykorzystany w produkcji.

Kolejna, druga pozycja to ryż. Ryż to jeden z popularnych dodatków i wypełnień karm dla psów. Jest to składnik dostarczający przede wszystkim lekkostrawnych węglowodanów, które zapewniają energię, ale też mają niski indeks glikemiczny, więc nie przyczyniają się do problemów z nadwagą. Sprawdza się w żywieniu psich alergików.

Karma Josera Special Family na trzecim miejscu składu ma kukurydza. Duża dawka kukurydzy w karmie dla psów sprzyja pojawianiu się nadwagi, jako że dostarcza do organizmu głównie węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Nie sprawdza się w karmach dla psów chorych na cukrzycę czy o wrażliwym układzie pokarmowym. Jest składnikiem mocno alergizującym.

Czwarty punkt na liście składników to tłuszcz drobiowy. Tłuszcz drobiowy stanowi cenne źródło kwasów tłuszczowych nasyconych, niezbędnych w diecie czworonoga. Podanie źródła tłuszczu pozwala na określenie jego jakości i odżywczości dla psa, aczkolwiek nadal nie wiadomo, czy tłuszcz uzyskany jest z kurczaka, czy może gęsi albo kaczki.

Kolejny składnik w tej karmie to mączka kukurydziana. Mączka kukurydziana zazwyczaj stosowana jest jako wypełnienie karmy. Nie jest korzystnym składnikiem - zawiera sporo węglowodanów o wysokim wskaźniku glikemicznym, przyczyniających się do otyłości i cukrzycy. Dodatkowo, ciężko się trawi, zaś białko roślinne jest mniej wartościowe dla psa.

Jako szósty składnik składu karmy producent podaje pulpa buraczana. Pulpa buraczana to dodatek do żywienia, wokół którego narosło wiele kontrowersji. W niewielkich ilościach jest substancją pozytywnie wpływającą na procesy trawienia oraz wydalania resztek pokarmowych z organizmu. Może obniżać poziom cukru we krwi oraz wspomagać odchudzanie.

Kolejny komponent składu Josera Special Family to hydrolizowane białko drobiowe.

białko kukurydziane to kolejna pozycja składu karmy Josera Special Family.

Analiza składu karmy Josera Special Family

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 29.00%
tłuszcz 17.00%
włókno surowe 2.30%
popiół surowy 7.00%
wapń 1.50%
fosfor 1.00%

Dodatki dietetyczne

magnez 0.40%
sód 16.30%
żelazo 250.00mg/kg
cynk 200.00mg/kg
mangan 20.00mg/kg
miedź 25.00mg/kg
jod 2.50mg/kg
selen 0.30mg/kg
witamina A 18000.00IU/kg
witamina D3 1800.00IU/kg
witamina E 220.00mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Josera Family Plus Puppy

Josera Family Plus Puppy

Wysokojakościowa karma dla ciężarnych i karmiących suk oraz szczeniąt do 8. tygodnia życia.

Produkty powiązane