Josera Emotion Miniwell Zobacz większe

Josera Emotion Miniwell ( Karma dla psa )

Posiłek przeznaczony dla psów dorosłych małych ras o smaku drobiu z ryżem. Małe krokieciki zapewnią łatwe rozgryzanie.

czytaj cały opis

Ocena: 

144,13 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Josera Emotion Miniwell to karma w kształcie krokiecików dopasowanych do uzębienia małych piesków. Wyjątkową lekkostrawnośc posiłku zapewnia zastosowanie mięsa drobiowego oraz ryżu. Odpowiednie proporcje białka i tłuszczy dostosowane zostały do szczególnych potrzeb małych piesków. W składzie odnajdziemy biotyną oraz cenne kwasy tłuszczowe pomagające zachować doskonałę kondycję skóry i sierści. Układ trawienny z kolei chronią drożdże.

Główne cechy


Producent Josera
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa miniaturka, mała rasa
jakość korzystny
rekomendacje bestseller, polecany przez zwierzakowo

Skład karmy Josera Emotion Miniwell

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

mączka z mięsa drobiowego(36.00%), ryż, kukurydza, tłuszcz drobiowy(10.00%), mączka kukurydziana, pulpa buraczana, hydrolizowane białko drobiowe, mączka z cykorii, chlorek potasu, chlorek sodu.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Josera Emotion Miniwell to mączka z mięsa drobiowego. Mączka z mięsa jest jednym z najlepiej przygotowanych składników będących źródłem białka pochodzenia zwierzęcego. Dobrze się przyswaja i jest łatwa w trawieniu, a jednocześnie wartościowa dla psa. Minusem jest brak określenia, jaki gatunek mięsa drobiowego został wykorzystany w produkcji.

Drugi ingredient składu karmy to ryż. Ryż to dodatek i wypełnienie stosowane w karmach dla psów jako alternatywa dla produktów zbożowych. Jest o wiele mniej alergizujący, przez co sprawdza się w żywieniu psów cierpiących na alergie pokarmowe. Dzięki lekkostrawnej formie może być podawany szczeniętom, jak i psom starszym czy wrażliwym.

Kolejny składnik w tej karmie to kukurydza. Kukurydza to jeden z często spotykanych wypełniaczy w karmach dla psów. Jest źródłem kwasów Omega 6 oraz fosforu. W dużych ilościach może powodować alergię oraz wzmożoną aktywność psa i problemy ze snem. W diecie dostarcza przede wszystkim cukry proste.

Karma Josera Emotion Miniwell na kolejnej pozycji ma tłuszcz drobiowy. Tłuszcz drobiowy stanowi cenne źródło kwasów tłuszczowych nasyconych, niezbędnych w diecie czworonoga. Podanie źródła tłuszczu pozwala na określenie jego jakości i odżywczości dla psa, aczkolwiek nadal nie wiadomo, czy tłuszcz uzyskany jest z kurczaka, czy może gęsi albo kaczki.

Kolejna, piąta pozycja to mączka kukurydziana. Mączka kukurydziana zazwyczaj stosowana jest jako wypełnienie karmy. Nie jest korzystnym składnikiem - zawiera sporo węglowodanów o wysokim wskaźniku glikemicznym, przyczyniających się do otyłości i cukrzycy. Dodatkowo, ciężko się trawi, zaś białko roślinne jest mniej wartościowe dla psa.

Kolejna, szósta składowa karmy to pulpa buraczana. Pulpa buraczana budzi wiele kontrowersji w świecie żywienia psów. Niewielka ilość tego niestrawialnego dodatku reguluje pracę jelit i wspomaga regularne wydalanie resztek pokarmowych. Zauważono również wpływ pulpy na regulację poziomu cukru u psów mających problem z cukrzycą.

Jako siódmy składnik składu karmy producent podaje hydrolizowane białko drobiowe.

mączka z cykorii to kolejna pozycja składu karmy Josera Emotion Miniwell.

Analiza składu karmy Josera Emotion Miniwell

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 27.00%
tłuszcz surowy 16.00%
włókno surowe 2.50%
popiół surowy 7.00%
wapń 1.40%
fosfor 1.00%

Dodatki dietetyczne

sód 0.40%
magnez 0.10%
kwas foliowy 5.00mg/kg
niacyna 90.00mg/kg
żelazo 250.00mg/kg
cynk 200.00mg/kg
mangan 20.00mg/kg
miedź 25.00mg/kg
jod 2.50mg/kg
selen 0.30mg/kg
witamina A 18000.00IU/kg
witamina D3 1800.00IU/kg
witamina E 220.00mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Josera Emotion Miniwell

Josera Emotion Miniwell

Posiłek przeznaczony dla psów dorosłych małych ras o smaku drobiu z ryżem. Małe krokieciki zapewnią łatwe rozgryzanie.