Josera Emotion Culinesse Zobacz większe

Josera Emotion Culinesse ( Karma dla kota sucha )

Zbilansowana karma przeznaczona dla szczególnie wymagających kotów.

czytaj cały opis

Ocena: 

15,81 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Doskonała karma dla dorosłych kotów. Zawiera mięso z drobiu i łososia. Przypadnie do gustu najbardziej wybrednym kotkom. Specjalna formuła zapobiega tworzeniu się kul włosowych. Optymalna wartość pH w drogach moczowych przeciwdziała powstawaniu kamieni moczowych. Kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6, biotyna oraz cynk zapewnią kotom piękną i lśniącą sierść.

Główne cechy


Producent Josera
wiek kota dla dorosłych
jakość ekonomiczny
rekomendacje bestseller
rodzaj karmy dla kota dla wybrednych , dla wrażliwych

Skład karmy Josera Emotion Culinesse

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

Mączka drobiowa, ryż, kukurydza, skwarki, tłuszcz drobiowy, pulpa buraczana, mączka z łososia(6.00%), hydrolizowane białko drobiowe, białko kukurydzy, suszona wątróbka drobiowa, fosforan sodu, chlorek potasu.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to mączka drobiowa. Mączka drobiowa stanowi dobre źródło nieźle przyswajalnych protein. Trzeba mieć jedynie na uwadze, że w takim składniku zostały zawarte różne gatunki drobiu - kaczka, kura i inne - a także, że prócz mięsa znajdują się tam również inne elementy zwierzęce.

Następna, druga składowa karmy to ryż. Ryż stanowi obecnie dopuszczalny dodatek i wypełnienie karmy dla kotów. Jest lekkostrawny, nieźle - jak na składnik roślinny - się przyswaja, a jednocześnie zapewnia dostęp do niewielkiej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Sprawdza się przy kotach cierpiących na alergie.

Trzeci ingredient składu karmy to kukurydza. Kukurydza to źródło węglowodanów oraz białka roślinnego, które dla kotów jest trudne do strawienia oraz przyswojenia, a także mniej odżywcze od składników pochodzenia zwierzęcego. Z uwagi na swój charakter kukurydza może powodować reakcje alergiczne.

skwarki to czwarta pozycja na liście składników karmy.. Skwarki są dodatkiem do karmy, który w dużej mierze ma służyć poprawieniu jej smakowitości oraz nadaniu tłustości. W rzeczywistości skwarki nie niosą za sobą żadnych korzyści odżwyczych - są zwykle tłuste, ciężkostrawne, a u wrażliwych kotów mogą powodować niepokoje żołądkowe.

Jako piąty składnik składu karmy producent podaje tłuszcz drobiowy. Tłuszcz drobiowy sprawdza się w karmach dla kota lepiej od tłuszczów pochodzenia rośinnego. Zapewnia niezbędne kwasy tłuszczowe, które potrzebne są dla zdrowia kota i zachodzących w organizmie procesów. Jednocześnie, nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pozyskany został tłuszcz, co jest wadą.

Kolejna, szósta pozycja to pulpa buraczana. Pulpa buraczana w karmach dla kota stanowi źródło włókien, które nie są trawione przez te zwierzęta, a pozwalają na szybsze oczyszczenie układu pokarmowego z zalegających resztek. Jednocześnie, warto wybierać karmy, które nie mają dużo pulpy, bo może ona osłabiać przyswajanie treści pokarmowej.

mączka z łososia to siódma składowa karmy Josera Emotion Culinesse. Łosoś zapewnia w karmie wysoko przyswajalne białka pochodzenia zwierzęcego, korzystne dla kociego organizmu. Dodatkowo, gwarantuje również kwasy tłuszczowe nienasycone wpływające na sierść i układ nerwowy. Mączkę wykonano z całej ryby, nie wyłącznie z mięsa.

Kolejny komponent składu Josera Emotion Culinesse to hydrolizowane białko drobiowe. Białko drobiowe w formie hydrolizowanej dostarcza do kociego organizmu wysokiej jakości białka zwierzęcego, które jest przygotowane do dalszego trawienia. Dzięki temu ma ono wysoką przyswajalność. Minusem jest brak określenia, z jakiego drobiu pochodzi dane białko, co może powodować alergię.

  • białko kukurydzy

Analiza składu karmy Josera Emotion Culinesse

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 31.00%
tłuszcz surowy 13.50%
włókno surowe 2.50%
popiół surowy 7.50%
wapń 1.20%
fosfor 1.10%

Dodatki dietetyczne

magnez 0.09%
sód 0.40%
potas 0.60%
niacyna 90.00mg/kg
kwas foliowy 5.00mg/kg
tauryna 1500.00mg/kg
żelazo 175.00mg/kg
cynk 150.00mg/kg
mangan 15.00mg/kg
miedź 18.00mg/kg
jod 1.80mg/kg
selen 0.23mg/kg
witamina A 18000.00IU/kg
witamina D3 1800.00IU/kg
witamina E 220.00mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Josera Emotion Culinesse

Josera Emotion Culinesse

Zbilansowana karma przeznaczona dla szczególnie wymagających kotów.