Josera Emotion Catelux Zobacz większe

Josera Emotion Catelux ( Karma dla kota sucha )

Przepyszna karma z kaczką i ziemniakami usuwająca kule włosowe.

czytaj cały opis

Ocena: 

15,81 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Karma jest specjalnie przeznaczona dla wymagających kotów lub kotów, u których występuje nadmierne powstawanie kłębków sierści. Użycie składników najwyższej jakości, wartościowych przeciwutleniaczy oraz ostrożny sposób produkcji sprawia, że karma jest lekkostrawna oraz cieszy się dobrą akceptacją wśród wszystkich kotów.

Główne cechy


Producent Josera
wiek kota dla dorosłych
jakość ekonomiczny
rekomendacje bestseller
rodzaj karmy dla kota przeciw kulom włosowym , dla wrażliwych

Skład karmy Josera Emotion Catelux

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

Mączka drobiowa, kukurydza, tłuszcz drobiowy, skwarki, skrobia ziemniaczana(10.00%), pulpa buraczana, celuloza, białko kukurydzy, hydrolizowane białko drobiowe, suszona wątróbka drobiowa, fosforan sodu, chlorek potasu, łuski nasion babki płasznika.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Josera Emotion Catelux to mączka drobiowa. Mączka drobiowa stanowi dobre źródło nieźle przyswajalnych protein. Trzeba mieć jedynie na uwadze, że w takim składniku zostały zawarte różne gatunki drobiu - kaczka, kura i inne - a także, że prócz mięsa znajdują się tam również inne elementy zwierzęce.

Karma Josera Emotion Catelux na drugim miejscu składu ma kukurydza. Kukurydza stanowi dodatek i wypełnienie karmy dla kotów, które często obniża jakość karmy, zwłaszcza gdy jej dużo. Może powodować zaburzenia przyswajania treści pokarmowych jako że jest składnikiem trudnym do strawienia dla kociego organizmu. Powoduje reakcje alergiczne.

Następna, trzecia składowa karmy to tłuszcz drobiowy. Tłuszcz drobiowy dostarcza organizmowi kota niezbędnych kwasów tłuszczowych nasyconych, które regulują m.in. pracę układu nerwowego czy pokarmowego. Jednocześnie jednak, może pochodzić zarówno z kurczaka, jak i np. indyka - nie wiadomo do końca, jakiej jest jakości.

skwarki to kolejna pozycja składu karmy Josera Emotion Catelux. Skwarki są dodatkiem do karmy, który w dużej mierze ma służyć poprawieniu jej smakowitości oraz nadaniu tłustości. W rzeczywistości skwarki nie niosą za sobą żadnych korzyści odżwyczych - są zwykle tłuste, ciężkostrawne, a u wrażliwych kotów mogą powodować niepokoje żołądkowe.

Jako piąty składnik składu karmy producent podaje skrobia ziemniaczana.

Szósty punkt na liście składników to pulpa buraczana. Pulpa buraczana w karmach dla kota stanowi źródło włókien, które nie są trawione przez te zwierzęta, a pozwalają na szybsze oczyszczenie układu pokarmowego z zalegających resztek. Jednocześnie, warto wybierać karmy, które nie mają dużo pulpy, bo może ona osłabiać przyswajanie treści pokarmowej.

celuloza to siódma składowa karmy Josera Emotion Catelux.

Karma Josera Emotion Catelux na kolejnej pozycji ma białko kukurydzy. Białko kukurydzy jest rodzajem białka roślinnego, które przez organizm kota jest trawione z trudem. Nie posiada tak wielu wartości odżywczych jak białko zwierzęce. Jego duża zawartość i regularne żywienie kota taką karmą może doprowadzić do istotnych braków w organizmie.

Analiza składu karmy Josera Emotion Catelux

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 32.00%
tłuszcz surowy 20.00%
włókno surowe 5.30%
popiół surowy 7.50%
wapń 1.30%
fosfor 1.20%

Dodatki dietetyczne

magnez 0.08%
sód 0.40%
potas 0.60%
niacyna 90.00mg/kg
kwas foliowy 5.00mg/kg
tauryna 1500.00mg/kg
żelazo 170.00mg/kg
cynk 150.00mg/kg
mangan 15.00mg/kg
miedź 18.00mg/kg
jod 1.80mg/kg
selen 0.23mg/kg
witamina A 18000.00IU/kg
witamina D3 1800.00IU/kg
witamina E 220.00mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Josera Emotion Catelux

Josera Emotion Catelux

Przepyszna karma z kaczką i ziemniakami usuwająca kule włosowe.