Hill's Feline Prescription Diet j/d Joint Care Zobacz większe

Hill's Feline Prescription Diet j/d Joint Care ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Karma sucha polecana dla kotów starszych oraz wszystkich mających problemy ze stawami.

czytaj cały opis

Ocena: 

102,40 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma mobility dla kota



Opis produktu

Karma weterynaryjna przeznaczona dla kotów mających problemy ze stawami, cierpiących na choroby kończyn. Wspomaga ruchomość stawów; może być stosowana także u kotów starszych.

Podawanie diety weterynaryjnej powinno nastąpić po konsultacji z lekarzem weterynarii. W okresie stosowania diety weterynaryjnej wymagane są regularne wizyty kontrolne u lekarza weterynarii. W razie pogorszenia stanu zdrowia zwierzęcia należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem weterynarii. Regulamin zakupu diet weterynaryjnych.

Główne cechy


Producent Hill's Feline
jakość premium
rekomendacje polecany przez zwierzakowo
rodzaj schorzenia dla starszych, stawy
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Hill's Feline j/d

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

kukurydza, Mączka drobiowa, glutenowa mączka kukurydziana, tłuszcz zwierzęcy, ryż, wysłodki buraczane, olej rybny, mączka z łusek grochu, podroby drobiowe, olej sojowy, L-karnityna, składniki mineralne, tauryna, hydrolizat z łusek skorupiaków, hydrolizat chrząstki, witaminy.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to kukurydza. Kukurydza jest wypełniaczem karmy dla kotów, często obniżającym jakość żywienia. Może powodować alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawna, dostarcza głównie węglowodanów oraz białka roślinnego - obie te substancje są trudne do przyswojenia dla kotów, stąd karma nie sprawdzi się u kotów wrażliwych.

Drugi ingredient składu karmy to mączka drobiowa. Mączka drobiowa stanowi dobre źródło nieźle przyswajalnych protein. Trzeba mieć jedynie na uwadze, że w takim składniku zostały zawarte różne gatunki drobiu - kaczka, kura i inne - a także, że prócz mięsa znajdują się tam również inne elementy zwierzęce.

Kolejny składnik w tej karmie to glutenowa mączka kukurydziana. Koty jako bezwzględni mięsożercy nie przyswajają dobrze białek roślinnych oraz nie potrzebują takiej ilości węglowodanów, jaką zapewnia glutenowa mączka kukurydziana. Dodatkowo, może ona być źródłem uczuleń, a także na dłuższą metę powodować otyłość.

Jako czwarty składnik składu karmy producent podaje tłuszcz zwierzęcy. Tłuszcz zwierzęcy, w odróżnieniu do roślinnego, jest niezbędny w kociej diecie. Warto jednak, aby jego pochodzenie było zupełnie znane. W przypadku "tłuszczu zwierzęcego" nie sposób określić, z jakiego gatunku zwierzęcia pochodzi oraz czy jest wysokiej jakości.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to ryż. Ryż stanowi obecnie dopuszczalny dodatek i wypełnienie karmy dla kotów. Jest lekkostrawny, nieźle - jak na składnik roślinny - się przyswaja, a jednocześnie zapewnia dostęp do niewielkiej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Sprawdza się przy kotach cierpiących na alergie.

Następna, szósta składowa karmy to wysłodki buraczane.

olej rybny to kolejna pozycja składu karmy Hill's Feline j/d.

Kolejny komponent składu Hill's Feline j/d to mączka z łusek grochu.

Analiza składu karmy Hill's Feline j/d

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 34.20%
fosfor 0.68%
kwasy tłuszczowe n-3 1.20%
kwasy tłuszczowe n-6 4.00%
magnez 0.07%
potas 0.74%
sód 0.30%
tłuszcz 21.70%
wapń 0.90%
węglowodany 36.00%
włókno surowe 2.40%

Dodatki dietetyczne

Beta-karoten 1.60mg/kg
glukozamina 1100.00mg/kg
L-karnityna 548.00mg/kg
siarczan chondroityny 931.00mg/kg
tauryna 2197.00mg/kg
witamina A 7389.00IU/kg
witamina D 608.00IU/kg
witamina C 74.00mg/kg
witamina E 665.00mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Hill's Feline Prescription Diet j/d Joint Care

Hill's Feline Prescription Diet j/d Joint Care

Karma sucha polecana dla kotów starszych oraz wszystkich mających problemy ze stawami.