Promocja! Hill's Feline Prescription Diet c/d Urinary Stress Zobacz większe

Hill's Feline Prescription Diet c/d Urinary Stress ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Karma stosowana w leczeniu dolnych dróg moczowych zawierająca składniki zmniejszające stres.

czytaj cały opis

Ocena: 

25,70 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Podawanie diety weterynaryjnej powinno nastąpić po konsultacji z lekarzem weterynarii. W okresie stosowania diety weterynaryjnej wymagane są regularne wizyty kontrolne u lekarza weterynarii. W razie pogorszenia stanu zdrowia zwierzęcia należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem weterynarii. Regulamin zakupu diet weterynaryjnych.

Główne cechy


Producent Hill's Feline
promocja w promocji
jakość premium
rekomendacje polecany przez zwierzakowo
rodzaj schorzenia kamienie, struwity, drogi moczowe
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Hill's Feline c/d Urinary Stress

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż piwowarski, mączka z kurczaka(32.00%), mączka z indyka, pszenica, kukurydza, glutenowa mączka kukurydziana, tłuszcz zwierzęcy, hydrolizat białka zwierzęcego, minerały, olej rybny, olej roślinny, witaminy, Dl-metionina, tauryna, hydrolizowane białka mleka, L-tryptofan, hydrolizat z muszli skorupiaków, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to ryż piwowarski. Ryż piwowarski jest odpadkiem powstałym przy procesie przetwarzania ryżu. Jako składnik roślinny, dodatkowo bardzo bogaty w węglowodany, nie jest wskazany w kociej diecie. Co więcej, jego kaloryczność sprawia, że może wywoływać u kotów otyłość, a na dłuższą metę też cukrzycę czy problemy z nerkami.

mączka z kurczaka to druga składowa karmy Hill's Feline c/d Urinary Stress. Kurczak to jedno z najczęściej spotykanych źródeł białka zwierzęcego w karmach dla kotów. Jest dość dobrze przyswajalny oraz łatwostrawny, dlatego sprawdzi się przy kotach o delikatnym układzie pokarmowym. Może jednak wywoływać reakcje alergiczne. Mączkę wykonano z całego kurczaka.

Następna, trzecia składowa karmy to mączka z indyka.

Czwarty punkt na liście składników to pszenica. Pszenica stanowi popularne, acz niewskazane w karmach dla kotów źródło węglowodanów. Posiada wysoki indeks glikemiczny, przez co sprzyja nadwadze, cukrzycy oraz chorobom nerek u kotów. Co więcej, zawiera gluten, który jest ciężkostrawny oraz prowadzi do pojawiania się reakcji alergicznych.

Karma Hill's Feline c/d Urinary Stress na kolejnej pozycji ma kukurydza. Tani i popularny wypełniacz karmy. Niewskazany dla kotów wrażliwych ze względu na ciężkostrawność. Przez koty mniej niż połowa białek kukurydzy jest w jakikolwiek sposób trawiona i przyswajana. Zboże to ma sporo węglowodanów. Karmy z kukurydzą kot musi zjeść więcej niż tej bezzbożowej.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to glutenowa mączka kukurydziana. Koty jako bezwzględni mięsożercy nie przyswajają dobrze białek roślinnych oraz nie potrzebują takiej ilości węglowodanów, jaką zapewnia glutenowa mączka kukurydziana. Dodatkowo, może ona być źródłem uczuleń, a także na dłuższą metę powodować otyłość.

Kolejna, siódma pozycja to tłuszcz zwierzęcy. Tłuszcz zwierzęcy, w odróżnieniu do roślinnego, jest niezbędny w kociej diecie. Warto jednak, aby jego pochodzenie było zupełnie znane. W przypadku "tłuszczu zwierzęcego" nie sposób określić, z jakiego gatunku zwierzęcia pochodzi oraz czy jest wysokiej jakości.

hydrolizat białka zwierzęcego to kolejna pozycja składu karmy Hill's Feline c/d Urinary Stress. Białko zwierzęce jest kotu niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. W przypadku hydrolizatu jest to białko czyste, łatwiejsze do przyswojenia, bez dodatkowych substancji. Wadą jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego białko zostało pozyskane.

Analiza składu karmy Hill's Feline c/d Urinary Stress

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 34.07%
chlorki 0.95%
fosfor 0.70%
omega-3 0.74%
omega-6 3.27%
magnez 0.06%
potas 0.79%
siarka 0.68%
sód 0.37%
tłuszcz 16.51%
wapń 0.75%
węglowodany 42.86%
włókno 0.95%

Dodatki dietetyczne

glukozamina 6116.40IU/kg
siarczan chondroityny 645.50IU/kg
tauryna 2486.77mg/kg
tryptofan 3681.48mg/kg
witamina A 634.92mg/kg
witamina D 1.59mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Hill's Feline Prescription Diet c/d Urinary Stress

Hill's Feline Prescription Diet c/d Urinary Stress

Karma stosowana w leczeniu dolnych dróg moczowych zawierająca składniki zmniejszające stres.

Produkty powiązane