Promocja! Hill's Feline Prescription Diet c/d Urinary Care - kurczak Zobacz większe

Hill's Feline Prescription Diet c/d Urinary Care - kurczak ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Dietetyczna karma dla kotów borykających się z chorobą dolnych dróg moczowych.

czytaj cały opis

23,66 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Podawanie diety weterynaryjnej powinno nastąpić po konsultacji z lekarzem weterynarii. W okresie stosowania diety weterynaryjnej wymagane są regularne wizyty kontrolne u lekarza weterynarii. W razie pogorszenia stanu zdrowia zwierzęcia należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem weterynarii. Regulamin zakupu diet weterynaryjnych.

Główne cechy


Producent Hill's Feline
promocja w promocji
jakość premium
rekomendacje polecany przez zwierzakowo
rodzaj schorzenia drogi moczowe, kamienie, struwity
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Hill's Feline c/d

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, mączka z kurczaka(35.00%), mączka z indyka, pszenica, glutenowa mączka kukurydziana, tłuszcz zwierzęcy, digest, składniki mineralne, olej rybny, olej sojowy, witaminy, tauryna.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to ryż. Ryż to atrakcyjna alternatywa dla zbożowego wypełnienia karmy dla kotów. Jest źródłem lekkostrawnych węglowodanów, które występują w nim w ograniczonej ilości, dzięki czemu nie powodują nadwagi. Ryż praktycznie nie wywołuje reakcji alergicznych.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to mączka z kurczaka. Kurczak to jedno z najczęściej spotykanych źródeł białka zwierzęcego w karmach dla kotów. Jest dość dobrze przyswajalny oraz łatwostrawny, dlatego sprawdzi się przy kotach o delikatnym układzie pokarmowym. Może jednak wywoływać reakcje alergiczne. Mączkę wykonano z całego kurczaka.

mączka z indyka to trzecia pozycja na liście składników karmy..

Jako czwarty składnik składu karmy producent podaje pszenica. Pszenica jest zbożem wypełniającym w karmach dla kotów. Generalnie warto jej unikać, głównie ze względu na brak pozytywnego wpływu na koci organizm. Pszenica jest raczej ciężkostrawna i trudno przyswajalna. Ma duży wskaźnik glikemiczny i sporo węglowodanów. Może alergizować.

Kolejna, piąta pozycja to glutenowa mączka kukurydziana. Koty jako bezwzględni mięsożercy nie przyswajają dobrze białek roślinnych oraz nie potrzebują takiej ilości węglowodanów, jaką zapewnia glutenowa mączka kukurydziana. Dodatkowo, może ona być źródłem uczuleń, a także na dłuższą metę powodować otyłość.

Karma Hill's Feline c/d na szóstym miejscu składu ma tłuszcz zwierzęcy. Tłuszcz zwierzęcy, w odróżnieniu do roślinnego, jest niezbędny w kociej diecie. Warto jednak, aby jego pochodzenie było zupełnie znane. W przypadku "tłuszczu zwierzęcego" nie sposób określić, z jakiego gatunku zwierzęcia pochodzi oraz czy jest wysokiej jakości.

Karma Hill's Feline c/d na kolejnej pozycji ma digest.

Ósmy punkt na liście składników to składniki mineralne.

Analiza składu karmy Hill's Feline c/d

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 34.29%
chlorki 0.96%
fosfor 0.70%
omega-3 0.74%
omega-6 3.17%
magnez 0.06%
potas 0.80%
siarka 0.68%
sód 0.37%
tłuszcz 16.51%
wapń 0.76%
węglowodany 42.75%
włókno surowe 0.95%

Dodatki dietetyczne

Beta-karoten 1.59mg/kg
tauryna 2497.35mg/kg
witamina E 582.01mg/kg
witamina A 6126.96IU/kg
witamina D 645.50IU/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Nasze koty polubiły tą karmę od razu. Karma nie ma nieprzyjemnego zapachu. Nie zanotowaliśmy żadnych problemów z pęcherzem od kiedy ją stosujemy. Dodatkową zaletą jest opakowanie z zapięciem strunowym - karma nie rozsypuje po całym mieszkaniu. Polecam

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Hill's Feline Prescription Diet c/d Urinary Care - kurczak

Hill's Feline Prescription Diet c/d Urinary Care - kurczak

Dietetyczna karma dla kotów borykających się z chorobą dolnych dróg moczowych.