Hill's Feline Mature Hairball Control Zobacz większe

Hill's Feline Mature Hairball Control ( Karma dla kota sucha )

Wysokiej jakości karma sucha dla kotów starszych (powyżej 7. roku życia), która pomaga usuwać i unikać tworzenia się kul włosowych, z kurczakiem.

czytaj cały opis

81,35 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Hill's dla kotaOpis produktu

Karma sucha dla kota Hill's Feline Mature Hairball Control to sucha karma podstawowa z kurczakiem dopasowana specjalnie do potrzeb żywieniowych kotów starszych, powyżej 7. roku życia.

Skład karmy jest dostosowany do specyficznych potrzeb kotów dojrzałych, kontrolowany poziom fosforu, magnezu i wapnia pomaga chronić nerki oraz cały układ moczowy, obniżona kaloryczność dostosowana jest do wolniejszego metabolizmu kotów starszych. Hill's Feline Mature Hairball Control jest dodatkowo wzbogacony o specjalny kompleks antyutleniaczy pomagający opóźniać efekty starzenia, a także o włókno, które wspomaga przemieszczanie się połkniętej sierści w przewodzie pokarmowym.

Najważniejsze właściwości:

- pomaga usuwać kłębki sierści z przewodu pokarmowego

- obniżony poziom magnezu i fosforu

- pomaga zachować pH na właściwym poziomie

Podajesz tę karmę po raz pierwszy?
Pamietaj! Mieszaj nową karmę z niewielką ilością dotychczasowej karmy przez ok. 7 dni, a także nie zapominaj o świeżej wodzie.

Główne cechy


Producent Hill's Feline
wiek kota dla seniora
jakość korzystny
rodzaj karmy dla kota przeciw kulom włosowym

Skład karmy Hill's Feline Mature Adult Hairball

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

Kurczak(30.00%), indyk(20.00%), mączka z kurczaka, mączka z indyka, śruta kukurydziana, glutenowa mączka kukurydziana, tłuszcze zwierzęce, śruta ryżowa, sproszkowana celuloza, podroby drobiowe, mączka z tuńczyka, olej roślinny, mączka z łusek grochu, chlorek potasu, chlorowodorek l-lizyny, węglan wapnia, sól, drożdże (suszone), tauryna, Dl-metionina, wyciąg z rozmarynu.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to kurczak. Z jednej strony kurczak stanowi dobre źródło białka zwierzęcego, które jest łatwostrawne i wysoko przyswajalne. Z drugiej strony taki zapis składnika wskazuje na to, że w produkcji karmy użyto całego kurczaka, łącznie z wnętrznościami czy np. dziobem.

indyk to druga pozycja na liście składników karmy.. Indyk stanowi pożywne źródło białka zwierzęcego. Jest dobrze trawiony, a przez to ma również wysoką przyswajalność. Nadaje się do karm dla alergików oraz kotów o wrażliwym układzie pokarmowym. W karmie użyty został cały indyk, a nie wyłącznie jego mięso.

Trzeci punkt na liście składników to mączka z kurczaka. Kurczak to jedno z najczęściej spotykanych źródeł białka zwierzęcego w karmach dla kotów. Jest dość dobrze przyswajalny oraz łatwostrawny, dlatego sprawdzi się przy kotach o delikatnym układzie pokarmowym. Może jednak wywoływać reakcje alergiczne. Mączkę wykonano z całego kurczaka.

Jako czwarty składnik składu karmy producent podaje mączka z indyka.

śruta kukurydziana to kolejna pozycja składu karmy Hill's Feline Mature Adult Hairball.

Kolejny komponent składu Hill's Feline Mature Adult Hairball to glutenowa mączka kukurydziana. Koty jako bezwzględni mięsożercy nie przyswajają dobrze białek roślinnych oraz nie potrzebują takiej ilości węglowodanów, jaką zapewnia glutenowa mączka kukurydziana. Dodatkowo, może ona być źródłem uczuleń, a także na dłuższą metę powodować otyłość.

Kolejny składnik w tej karmie to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są niezbędnym składnikiem karmy dla kotów. Trawią się lepiej od tłuszczów roślinnych, biorąc jednocześnie udział w przemianach hormonalnych i przyspieszając przyswajanie witamin. Minusem jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego wzięto tłuszcze.

Kolejna, ósma pozycja to śruta ryżowa.

Analiza składu karmy Hill's Feline Mature Adult Hairball

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 34.67%
fosfor 0.73%
kwasy tłuszczowe n-3 0.30%
kwasy tłuszczowe n-6 3.58%
magnez 0.07%
potas 0.83%
sód 0.37%
tłuszcz 19.46%
wapń 0.90%
węglowodany 31.52%

Dodatki dietetyczne

witamina A 5384.78IU/kg
witamina D 525.00IU/kg
witamina C 76.09mg/kg
witamina E 597.83mg/kg
Beta-karoten 1.63mg/kg
tauryna 1940.22mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Wybredny 10-latek zajada się tą karmą i ma się b. dobrze.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Hill's Feline Mature Hairball Control

Hill's Feline Mature Hairball Control

Wysokiej jakości karma sucha dla kotów starszych (powyżej 7. roku życia), która pomaga usuwać i unikać tworzenia się kul włosowych, z kurczakiem.