Hill's Feline Adult Hairball Control Zobacz większe

Hill's Feline Adult Hairball Control ( Karma dla kota sucha )

Wysokiej jakości karma sucha dla kotów dorosłych, która pomaga usuwać i unikać tworzenia się kul włosowych, z kurczakiem.

czytaj cały opis

Ocena: 

175,85 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Hill's dla kotaOpis produktu

Karma sucha dla kota Hill's Feline Adult Hairball Control to sucha karma podstawowa z kurczakiem dopasowana specjalnie do potrzeb żywieniowych kotów w wieku pomiędzy 1. a 6. rokiem życia.

Hill's Feline Adult Hairball Control zawiera podwyższony poziom włókna, aby ułatwić wydalanie włosów z przewodu pokarmowego. Karma wzbogacona jest L- karnityną, a obniżona zawartość fosforu i magnezu, przy jednoczenym wspomaganiu utrzymania pH moczu na właściwym poziomie, pomaga zachować zdrowy układ moczowy. Karma jest opracowana w taki sposób, aby zminimalizować powstawanie pilobezoarów (kłębków sierści w przewodzie pokarmowym), zaspokajając równocześnie zapotrzebowanie pokarmowe dorosłych kotów w wieku 1-6 lat. Zawarte w karmie włókna roślinne ułatwiają usuwanie kłębków sierści z przewodu pokarmowego kota, zapobiegając tworzeniu się pilobezoarów i związanym z nimi wymiotom. Aby w pełni wykorzystać zalety Hill's Feline Adult Hairball Control należy ją podawać jako jedyną karmę, nie rozpuszczając ani nie mieszając z innymi pokarmami. Karma zawiera też unikalną formułę przeciwutleniaczy, która przeciwdziała oksydacyjnym uszkodzeniom komórek.

Najważniejsze właściwości:

- pomaga usuwać kłębki sierści z przewodu pokarmowego

- obniżony poziom magnezu i fosforu

- pomaga zachować pH na właściwym poziomie

Podajesz tę karmę po raz pierwszy?
Pamietaj! Mieszaj nową karmę z niewielką ilością dotychczasowej karmy przez ok. 7 dni, a także nie zapominaj o świeżej wodzie.

Główne cechy


Producent Hill's Feline
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rodzaj karmy dla kota przeciw kulom włosowym

Skład karmy Hill's Feline Hairball Control Adult

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

Kurczak(46.00%), kurczak i indyk(62.00%), mączka z kurczaka, mączka z indyka, śruta kukurydziana, tłuszcze zwierzęce, glutenowa mączka kukurydziana, podroby drobiowe, olej roślinny, siarczan wapnia, sól, Dl-metionina, tauryna, wyciąg z rozmarynu.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to kurczak. Z jednej strony kurczak stanowi dobre źródło białka zwierzęcego, które jest łatwostrawne i wysoko przyswajalne. Z drugiej strony taki zapis składnika wskazuje na to, że w produkcji karmy użyto całego kurczaka, łącznie z wnętrznościami czy np. dziobem.

Drugi punkt na liście składników to kurczak i indyk.

Trzeci ingredient składu karmy to mączka z kurczaka. Kurczak to jedno z najczęściej spotykanych źródeł białka zwierzęcego w karmach dla kotów. Jest dość dobrze przyswajalny oraz łatwostrawny, dlatego sprawdzi się przy kotach o delikatnym układzie pokarmowym. Może jednak wywoływać reakcje alergiczne. Mączkę wykonano z całego kurczaka.

Następna, czwarta składowa karmy to mączka z indyka.

śruta kukurydziana to piąta pozycja na liście składników karmy..

tłuszcze zwierzęce to kolejna pozycja składu karmy Hill's Feline Hairball Control Adult. Tłuszcze zwierzęce w karmie dla kotów są lepiej przyswajane i korzystniejsze od tłuszczy roślinnych. Niestety, przez brak oznaczenia pochodzenia tłuszczy trudno jest ocenić ich jakość. Może to być zagrożenie również dla kotów, które są uczulone na składniki konkretnych gatunków zwierząt.

Kolejna, siódma składowa karmy to glutenowa mączka kukurydziana. Koty jako bezwzględni mięsożercy nie przyswajają dobrze białek roślinnych oraz nie potrzebują takiej ilości węglowodanów, jaką zapewnia glutenowa mączka kukurydziana. Dodatkowo, może ona być źródłem uczuleń, a także na dłuższą metę powodować otyłość.

Karma Hill's Feline Hairball Control Adult na kolejnej pozycji ma podroby drobiowe.

Analiza składu karmy Hill's Feline Hairball Control Adult

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 34.75%
fosfor 0.77%
kwasy tłuszczowe n-3 0.33%
kwasy tłuszczowe n-6 3.96%
magnez 0.07%
potas 0.85%
sód 0.39%
tłuszcz 22.19%
wapń 0.99%
węglowodany 30.16%
włókno surowe 8.31%

Dodatki dietetyczne

witamina A 5142.08IU/kg
witamina D 475.41IU/kg
witamina C 76.50mg/kg
witamina E 601.09mg/kg
Beta-karoten 1.64mg/kg
tauryna 1808.74mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Hill's Feline Adult Hairball Control

Hill's Feline Adult Hairball Control

Wysokiej jakości karma sucha dla kotów dorosłych, która pomaga usuwać i unikać tworzenia się kul włosowych, z kurczakiem.