Promocja! Hill's Canine Prescritpion Diet w/d Digestive Weight Diabetes Management Zobacz większe

Hill's Canine Prescritpion Diet w/d Digestive Weight Diabetes Management ( Karmy weterynaryjne dla psa )

Dieta specjalistyczna stosowana w psów mających problem z nadwagą, a także przy cukrzycy i niektórych chorobach pęcherza.

czytaj cały opis

Ocena: 

62,73 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Zastosowanie:Psy z tendencją do zaparć

Karma Hill's Prescription Diet W/D wspomaga funkcje wydalania i likwiduje zaparcia. Podawanie diety weterynaryjnej powinno nastąpić po konsultacji z lekarzem weterynarii. W okresie stosowania diety weterynaryjnej wymagane są regularne wizyty kontrolne u lekarza weterynarii. W razie pogorszenia stanu zdrowia zwierzęcia należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem weterynarii. Regulamin zakupu diet weterynaryjnych.

Główne cechy


Producent Hill's Canine
promocja korzystny pakiet, w promocji
rodzaj schorzenia drogi moczowe, cukrzyca
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Hill's Canine w/d

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

kurczak(16.00%), śruta kukurydziana, celuloza, mączka z kurczaka, mączka z indyka, glutenowa mączka kukurydziana, mączka z otrębów grochowych, suszone wysłodki buraczane, tłuszcz zwierzęcy, siemię lniane, olej roślinny, chlorek potasu, sól, L-lizyna, L-karnityna, śruta ryżowa, chlorek potasu, tauryna, witaminy.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to kurczak. Jedno z najpopularniejszych źródeł białka w karmach dla psów zdrowych i wrażliwych. Czasem może wywoływać alergię. Podanie takiego źródła białka oznacza, że w produkcji wykorzystano nie tylko mięso, ale również np. pióra czy kości. Składnika w karmie jest mniej - podana jest jego zawartość z wodą.

Kolejny składnik w tej karmie to śruta kukurydziana. Generalnie śruta kukurydziana jest składnikiem paszowym przeznaczonym do skarmiania bydła i trzody chlewnej. W karmie pełni funkcję jedynie wypełniacza, nie gwarantując żadnych pozytywnych efektów dla psa. Jest dość ciężkostrawna, bogata w węglowodany, trudno przyswajalna.

Kolejna, trzecia składowa karmy to celuloza.

Karma Hill's Canine w/d na czwartym miejscu składu ma mączka z kurczaka. Mączka jest generalnie dobrym, skoncentrowanym źródłem białek. W tym przypadku wiadomo, że pochodzi z kurczaka - jednakże nie zostało do jej produkcji użyte wyłącznie mięso. Wyprodukowana została również z piór, dziobów oraz innych opadów poubojowych.

Piąty punkt na liście składników to mączka z indyka. Indyk stanowi dobre, alternatywne dla kurczaka źródło białka zwierzęcego w karmie dla psów. Do organizmu dostarcza również m.in. wapnia, potasu, żelaza czy cynku. Jest lekkostrawny oraz ma niski wskaźnik cholesterolu. Mączka wykonana jest z całego indyka.

glutenowa mączka kukurydziana to szósta składowa karmy Hill's Canine w/d. Glutenowa mączka kukurydziana jest kiepskiej jakości wypełniaczem, powstałym na skutek przetworzenia samej kukurydzy. Mączka zawiera sporo białka roślinnego, które jednak w niewielkim stopniu jest przyswajane. Jest bogata w węglowodany. Może powodować alergie.

Siódmy ingredient składu karmy to mączka z otrębów grochowych. Mączka grochowa stanowi jeden ze składników, który jest dodatkiem do psiej karmy. Bardzo istotne jest, aby nie stanowił on podstawowego składnika karmy, jako że jest bogaty w białko roślinne. Dodatkowo zawiera również niewielkie ilości włókien, które pomagają w regulacji trawienia.

Kolejna, ósma pozycja to suszone wysłodki buraczane.

  • olej roślinny

Analiza składu karmy Hill's Canine w/d

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 18.90%
cukry łącznie 1.20%
fosfor 0.51%
Omega-3 0.48%
omega-6 2.72%
magnez 0.10%
potas 0.69%
skrobia 41.80%
sód 0.26%
tłuszcz 9.00%
wapń 0.65%
węglowodany 52.00%
włókno surowe 15.60%

Dodatki dietetyczne

L-karnityna 353.00mg/kg
beta-karoten 1.60mg/kg
witamina C 76.00mg/kg
witamina E 652.00mg/kg
witamina A 12609.00IU/kg
witamina D 511.00IU/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Hill's Canine Prescritpion Diet w/d Digestive Weight Diabetes Management

Hill's Canine Prescritpion Diet w/d Digestive Weight Diabetes Management

Dieta specjalistyczna stosowana w psów mających problem z nadwagą, a także przy cukrzycy i niektórych chorobach pęcherza.