Hill's Canine Prescription Diet t/d Dental Care Zobacz większe

Hill's Canine Prescription Diet t/d Dental Care ( Karmy weterynaryjne dla psa )

Dieta wspomagająca higienę jamy ustnej oraz zapobiegająca odkładaniu się płytki nazębnej u psów.

czytaj cały opis

Ocena: 

29,03 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Zastosowanie:  choroby uzębienia

Karma Hill's Prescription Diet T/D znajduje zastosowanie u psów borykających się z chorobami uzębienia. Podawanie diety weterynaryjnej powinno nastąpić po konsultacji z lekarzem weterynarii. W okresie stosowania diety weterynaryjnej wymagane są regularne wizyty kontrolne u lekarza weterynarii. W razie pogorszenia stanu zdrowia zwierzęcia należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem weterynarii. Regulamin zakupu diet weterynaryjnych.

Główne cechy


Producent Hill's Canine
rodzaj schorzenia jama ustna
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Hill's Canine t/d

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

śruta kukurydziana, śruta ryżowa, mączka z kurczaka, mączka z indyka, celuloza sproszkowana, tłuszcz zwierzęcy, mączka z łusek grochowych, jaja sproszkowane, olej roślinny, cytrynian potasu, siarczan wapnia, węglan wapnia, tauryna, witaminy.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Hill's Canine t/d to śruta kukurydziana. Generalnie śruta kukurydziana jest składnikiem paszowym przeznaczonym do skarmiania bydła i trzody chlewnej. W karmie pełni funkcję jedynie wypełniacza, nie gwarantując żadnych pozytywnych efektów dla psa. Jest dość ciężkostrawna, bogata w węglowodany, trudno przyswajalna.

Jako drugi składnik składu karmy producent podaje śruta ryżowa.

Kolejny składnik w tej karmie to mączka z kurczaka. Mączka jest generalnie dobrym, skoncentrowanym źródłem białek. W tym przypadku wiadomo, że pochodzi z kurczaka - jednakże nie zostało do jej produkcji użyte wyłącznie mięso. Wyprodukowana została również z piór, dziobów oraz innych opadów poubojowych.

mączka z indyka to kolejna pozycja składu karmy Hill's Canine t/d. Indyk stanowi dobre, alternatywne dla kurczaka źródło białka zwierzęcego w karmie dla psów. Do organizmu dostarcza również m.in. wapnia, potasu, żelaza czy cynku. Jest lekkostrawny oraz ma niski wskaźnik cholesterolu. Mączka wykonana jest z całego indyka.

Kolejny komponent składu Hill's Canine t/d to celuloza sproszkowana.

tłuszcz zwierzęcy to szósta składowa karmy Hill's Canine t/d. Choć tłuszcz zwierzęcy sam w sobie jest niezbędnym dodatkiem do karmy dla psów, to jednak powinno być określone jego pochodzenie. W takim zapisie składnika nie sposób stwierdzić, jaką jakość ma przedstawiony tłuszcz oraz czy pochodzi z jednego gatunku zwierzęcia.

Siódmy punkt na liście składników to mączka z łusek grochowych. Mączka grochowa stanowi jeden ze składników, który jest dodatkiem do psiej karmy. Bardzo istotne jest, aby nie stanowił on podstawowego składnika karmy, jako że jest bogaty w białko roślinne. Dodatkowo zawiera również niewielkie ilości włókien, które pomagają w regulacji trawienia.

Następna, ósma składowa karmy to jaja sproszkowane.

  • olej roślinny

Analiza składu karmy Hill's Canine t/d

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 16.90%
fosfor 0.40%
Omega-3 0.23%
omega-6 3.18%
magnez 0.07%
potas 0.07%
potas 0.63%
sód 0.24%
tauryna 0.12%
tłuszcz 16.10%
wapń 0.56%
węglowodany 56.00%
włókno surowe 10.20%

Dodatki dietetyczne

beta-karoten 1.60%
witamina A 10543.00IU/kg
witamina C 76.00mg/kg
witamina D 457.00IU/kg
witamina E 652.00mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Hill's Canine Prescription Diet t/d Dental Care

Hill's Canine Prescription Diet t/d Dental Care

Dieta wspomagająca higienę jamy ustnej oraz zapobiegająca odkładaniu się płytki nazębnej u psów.

Produkty powiązane