Promocja! Hill's Canine Prescritpion Diet u/d Urinary Care Zobacz większe

Hill's Canine Prescritpion Diet u/d Urinary Care ( Karmy weterynaryjne dla psa )

Dieta weterynaryjna polecana dla psów z zaawansowaną niewydolnością nerek oraz kamicami: moczanową, szczawianową, cystynową i krzemową.

czytaj cały opis

144,12 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Zastosowanie:  kamica pęcherza moczowego, choroby nerek, choroby wątroby

Karma Hill's Prescription Diet U/D znajduje zastosowanie u psów borykających się z pęcherza, nerek i wątroby. Podawanie diety weterynaryjnej powinno nastąpić po konsultacji z lekarzem weterynarii. W okresie stosowania diety weterynaryjnej wymagane są regularne wizyty kontrolne u lekarza weterynarii. W razie pogorszenia stanu zdrowia zwierzęcia należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem weterynarii. Regulamin zakupu diet weterynaryjnych.

Główne cechy


Producent Hill's Canine
promocja w promocji
rodzaj schorzenia niewydolność nerek, kamienie, struwity
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Hill's Canine prescription u/d

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż piwowarski, skrobia kukurydziana, tłuszcz zwierzęcy, suszone jaja, celuloza, minerały, hydrolizat białka zwierzęcego, siemię lniane, suszone wysłodki buraczane, olej roślinny, L-karnityna, L-lizyna, tauryna, witaminy.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Hill's Canine prescription u/d to ryż piwowarski. O ile stanowi dodatek do diety psa, ryż piwowarski może mieć dość pozytywny wpływ na organizm czworonoga. Dostarcza przede wszystkim węglowodanów o niewysokim indeksie glikemicznym. Może powodować z rzadka reakcje uczuleniowe.

Następna, druga składowa karmy to skrobia kukurydziana. Skrobia kukurydziana jest przede wszystkim źródłem błonnika, który pozytywnie wpływa na trawienie pokarmu. Niemniej, kukurydza sama w sobie jest źródłem wielu węglowodanów, co w połączeniu z wysokim wskaźnikiem glikemicznym jest niekorzystne dla psa.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to tłuszcz zwierzęcy. Choć tłuszcz zwierzęcy sam w sobie jest niezbędnym dodatkiem do karmy dla psów, to jednak powinno być określone jego pochodzenie. W takim zapisie składnika nie sposób stwierdzić, jaką jakość ma przedstawiony tłuszcz oraz czy pochodzi z jednego gatunku zwierzęcia.

suszone jaja to kolejna pozycja składu karmy Hill's Canine prescription u/d.

Piąty punkt na liście składników to celuloza.

Karma Hill's Canine prescription u/d na szóstym miejscu składu ma minerały.

Kolejna, siódma składowa karmy to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka to substancja skupiająca w sobie białko zwierzęce. Dzięki temu jest ono bardzo łatwostrawne i wysoko przyswajalne. Sprawdzi się dla psów wrażliwych i skłonnych do alergii. Wadą jest brak informacji, z jakiego gatunku zwierzęcia pochodzi białko.

Jako ósmy składnik składu karmy producent podaje siemię lniane. Siemię lniane to jeden z dodatków prozdrowotnych w psiej diecie. Dostarcza do organizmu czworonoga kwasów tłuszczowych nienasyconych, zarówno Omega-3, jak i Omega-6. Dodatkowo, działa przeciwzapalnie, wspomaga zdrowie stawów i układu pokarmowego, a także regeneruje śluzówkę żołądka i jelit.

  • olej roślinny

Analiza składu karmy Hill's Canine prescription u/d

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 10.92%
chlorki 0.58%
fosfor 0.21%
Omega-3 0.62%
omega-6 3.26%
magnez 0.05%
potas 0.61%
siarka 0.18%
sód 0.24%
tłuszcz 20.43%
wapń 0.30%
węglowodany 63.03%
włókno surowe 2.59%

Dodatki dietetyczne

beta-karoten 1.62mg/kg
L-karnityna 335.14mg/kg
miedź 2.38mg/kg
tauryna 1043.24mg/kg
witamina E 648.65mg/kg
witamina A 7145.95IU/kg
witamina D 859.46IU/kg
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Kupiłam tą karmę, gdy tylko dowiedziałam się, że mój 18-letni pies może lada dzień mieć duże problemy z nerkami, a w pęcherzu ma jakiś twór, który prawdopodobnie miał być polipem. Bałam się, bo staruszek jest niezwykle wybredny, ale wcina tą karmę jak najlepszą szynkę, wyniki ma bardzo dobre, a co więcej, prawdopodobnie dzięki niej rozpuściło się to, co zalegało w pęcherzu moczowym, dlatego bardzo polecam!

Oceniający:
Oceń 

jest batdzo dobra karma , w mojej weterynarii nie było jej przez miesiąc bo zmieniono produkcje zmienili opakowanie i są mniejsze chrupki ;-)

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Hill's Canine Prescritpion Diet u/d Urinary Care

Hill's Canine Prescritpion Diet u/d Urinary Care

Dieta weterynaryjna polecana dla psów z zaawansowaną niewydolnością nerek oraz kamicami: moczanową, szczawianową, cystynową i krzemową.