Promocja! Hill's Canine Prescription Diet c/d Urinary Care Zobacz większe

Hill's Canine Prescription Diet c/d Urinary Care ( Karmy weterynaryjne dla psa )

Kompleta i zbilansowana sucha karma stosowana w celu zapobiegania kamicy struwitowej u psów.

czytaj cały opis

75,38 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Zastosowanie:  kamica pęcherza moczowego

Karma Hill's Prescription Diet C/D znajduje zastosowanie u psów cierpiących na kamice pęcherza moczowego. Podawanie diety weterynaryjnej powinno nastąpić po konsultacji z lekarzem weterynarii. W razie pogorszenia stanu zdrowia zwierzęcia należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem weterynarii. Regulamin zakupu diet weterynaryjnych.

 

Główne cechy


Producent Hill's Canine
promocja w promocji
rodzaj schorzenia kamienie, struwity, drogi moczowe
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Hill's Canine c/d

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

śruta kukurydziana, mączka z kurczaka, mączka z indyka, tłuszcz zwierzęcy, podroby, mączka z łusek grochu, olej roślinny, węglan wapnia, siemię lniane, sól, chlorek potasu, tauryna, witaminy.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to śruta kukurydziana. Generalnie śruta kukurydziana jest składnikiem paszowym przeznaczonym do skarmiania bydła i trzody chlewnej. W karmie pełni funkcję jedynie wypełniacza, nie gwarantując żadnych pozytywnych efektów dla psa. Jest dość ciężkostrawna, bogata w węglowodany, trudno przyswajalna.

Kolejny składnik w tej karmie to mączka z kurczaka. Mączka jest generalnie dobrym, skoncentrowanym źródłem białek. W tym przypadku wiadomo, że pochodzi z kurczaka - jednakże nie zostało do jej produkcji użyte wyłącznie mięso. Wyprodukowana została również z piór, dziobów oraz innych opadów poubojowych.

Karma Hill's Canine c/d na kolejnej pozycji ma mączka z indyka. Indyk stanowi dobre, alternatywne dla kurczaka źródło białka zwierzęcego w karmie dla psów. Do organizmu dostarcza również m.in. wapnia, potasu, żelaza czy cynku. Jest lekkostrawny oraz ma niski wskaźnik cholesterolu. Mączka wykonana jest z całego indyka.

Jako czwarty składnik składu karmy producent podaje tłuszcz zwierzęcy. Choć tłuszcz zwierzęcy sam w sobie jest niezbędnym dodatkiem do karmy dla psów, to jednak powinno być określone jego pochodzenie. W takim zapisie składnika nie sposób stwierdzić, jaką jakość ma przedstawiony tłuszcz oraz czy pochodzi z jednego gatunku zwierzęcia.

podroby to piąta pozycja na liście składników karmy..

Karma Hill's Canine c/d na szóstym miejscu składu ma mączka z łusek grochu. Mączka grochowa stanowi jeden ze składników, który jest dodatkiem do psiej karmy. Bardzo istotne jest, aby nie stanowił on podstawowego składnika karmy, jako że jest bogaty w białko roślinne. Dodatkowo zawiera również niewielkie ilości włókien, które pomagają w regulacji trawienia.

Kolejna, siódma składowa karmy to olej roślinny. Olej roślinny w karmach dla psów stanowi wypełniacz, który ma podnosić smakowitość i tłustość karmy. Ma mniejsze wartosci odżywcze niż tłuszcze zwierzęce. Minusem jest brak określenia, z jakich roślin pochodzi oraz jakiej jest jakości.

Ósmy ingredient składu karmy to węglan wapnia.

Analiza składu karmy Hill's Canine c/d

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 21.85%
chlorki 0.59%
fosfor 0.53%
Omega-3 0.86%
omega-6 4.04%
magnez 0.10%
potas 0.75%
siarka 0.43%
sód 0.23%
tauryna 0.07%
tłuszcz 16.85%
wapń 0.68%
węglowodany 54.35%
włókno surowe 2.17%

Dodatki dietetyczne

beta-karoten 1.63mg/kg
witamina A 1086.96mg/kg
witamina C 652.17mg/kg
witamina D 9967.39IU/kg
witamina E 1433.70IU/kg
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Dzisiaj kupiłam i suczka dosłownie rzuca się na nią, tak jej smakuje.

Oceniający:
Oceń 

karma dobra chroniaca psy przed nawrotem choroby ,skuteczne działanie

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Hill's Canine Prescription Diet c/d Urinary Care

Hill's Canine Prescription Diet c/d Urinary Care

Kompleta i zbilansowana sucha karma stosowana w celu zapobiegania kamicy struwitowej u psów.