Cibau Sensitive Lamb Medium&Maxi Breed Zobacz większe

Cibau Sensitive Lamb Medium&Maxi Breed ( Karma dla psa )

Cibau Senitive Lamb Medium & Maxi Breed to kompletne, zbilansowane pożywienie dla dorosłych psów z kłopotami trawiennymi i cierpiących na alergie.

czytaj cały opis

Ocena: 

24,59 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Farmina Cibau Sensitive Lamb– kompletny i zbilansowany pokarm dla dorosłych psów z kłopotami trawiennymi oraz cierpiącymi na alergie. Zawiera jagnięcinę oraz ryż, dwa składniki zalecane psom o szczególnie wrażliwym układzie trawiennym i cierpiącym na alergie. Jagnięcina i jaja dostarczają białka o najwyższej wartości biologicznej; węglowodany pod postacią ryżu i kukurydzy zapewniają energię; pulpa buraczana jest źródłem cennych włókien,które pobudzają prawidłową prace jelit; tłuszcz z kurczaka czyni pokarm wyjątkowo smacznym, stanowiąc również doskonałe źródło energii; olej rybny i olej roślinny zapewniają odpowiednie ilości kwasów tłusczowych (omega-3 i omega-6); drożdże piwne wspomagają funkcjonowanie przewodu pokarmowego oraz są bogate w witaminy B i D. Zawiera wszytkie minerały i witaminy niezbędne dla prawidłowej i zbilansowanej diety.

Skład

suszona jagnięcina (28%), ryż (28%), kukurydza (23%), tłuszcz z kurczaka (5%), mączka rybna, suszona pulpa buraczana (4%),suszone pełne jaja (4%), olej z ryb (2%), olej roślinny (1%),suszone drożdże piwne

Składniki uzupełniające w 1kg: witamina A 10000 j.m., witamina D3 1000 j.m., octan witaminy E (alfa-tokoferol 91%) 100 mg.

Analiza składu

białko surowe 23%, oleje i tłuszcze surowe 10%,włókno surowe 2%, popiół 7%, wapń 1,2%, fosfor 0,9%.

Główne cechy


Producent Cibau
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa średnia rasa, duża rasa
skład bez kurczaka
rodzaj karmy dla psa dla wrażliwych

Skład karmy Cibau Sensitive Lamb Medium&Maxi Breed

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone mięso jagnięce(28.00%), ryż(28.00%), kukurydza(23.00%), tłuszcz z kurczaka(5.00%), mączka rybna, suszona pulpa buraczana(4.00%), suszone całe jaja(4.00%), olej rybi(2.00%), olej roślinny(1.00%), chlorek sodu, drożdże piwne(0.30%).

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Cibau Sensitive Lamb Medium&Maxi Breed to suszone mięso jagnięce. Mięso jagnięce sprawdzi się w karmach dla psów wrażliwych oraz tych, które cierpią na alergie pokarmowe. Jest źródłem zdrowych aminokwasów i kwasów tłuszczowych. Nie powoduje reakcji alergicznych. W formie suszonej nie zawiera wody, a jedynie dobrze przyswajalne białka zwierzęce.

Jako drugi składnik składu karmy producent podaje ryż. Ryż to coraz bardziej popularne wypełnienie karm dla psów. Stosowane jest przede wszystkim w karmach dla psów cierpiących na alergie pokarmowe oraz posiadających wrażliwy układ pokarmowy. Dostarcza niewielkiej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym.

Karma Cibau Sensitive Lamb Medium&Maxi Breed na trzecim miejscu składu ma kukurydza. Kukurydza dostarcza do organizmu psa przede wszystkim węglowodanów, które mają wysoki indeks glikemiczny. To sprawia, że często sprzyja rozwojowi nadwagi. Dodatkowo, może powodować reakcje alergiczne. Nie sprawdzi się u psów chorych na cukrzycę czy cierpiących na problemy trawienne.

Kolejny komponent składu Cibau Sensitive Lamb Medium&Maxi Breed to tłuszcz z kurczaka. Tłuszcz z kurczaka jest wartościowym składnikiem uzyskiwanym bezpośrednio z kurcząt. Zawiera kwas linolowy (składnik Omega 6), niezbędny do zdrowego i prawidłowego funkcjonowania organizmu. W diecie jest źródłem energii i zwykle nie wywołuje alergii.

Piąty punkt na liście składników to mączka rybna. Mączka rybna jest dobrym źródłem białka w karmach dla psów wrażliwych, o problemach z układem pokarmowym. Sprawdzi się w przypadku psich alergików. Dostarcza również kwasów tłuszczowych nienasyconych. Minusem jest brak gatunków ryb, z których wykonano mączkę; zrobiona jest ona z całych ryb.

Karma Cibau Sensitive Lamb Medium&Maxi Breed na kolejnej pozycji ma suszona pulpa buraczana. Suszona pulpa buraczana, o ile stanowi jedynie niewielki dodatek do karmy, może mieć korzystny wpływ na organizm psa. Jest przede wszystkim źródłem włókien, które oczyszczają układ pokarmowy, przyspieszając trawienie i wydalanie resztek pokarmu. Sprawdza się u psów chorych na cukrzycę.

Kolejny składnik w tej karmie to suszone całe jaja.

Ósmy ingredient składu karmy to olej rybi.

  • olej roślinny

Analiza składu karmy Cibau Sensitive Lamb Medium&Maxi Breed

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 23.00%
oleje i tłuszcze surowe 10.00%
włókno surowe 2.00%
popiół surowy 7.00%
wapń 1.20%
fosfor 0.90%

Dodatki dietetyczne

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Cibau Sensitive Lamb Medium&Maxi Breed

Cibau Sensitive Lamb Medium&Maxi Breed

Cibau Senitive Lamb Medium & Maxi Breed to kompletne, zbilansowane pożywienie dla dorosłych psów z kłopotami trawiennymi i cierpiących na alergie.