Cibau Adult Maxi Breed Zobacz większe

Cibau Adult Maxi Breed ( Karma dla psa )

Cibau Adult Maxi Breed to kompletne pożywienie dla dorosłych psów dużych ras o normalnej aktywności fizycznej.

czytaj cały opis

Ocena: 

187,17 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Farmina Cibau Adult Maxi Breed to kompletna i zbilansowana karma dla dorosłych psów dużych ras w wieku od 1 do 6 lat oraz dla psów olbrzymich ras (powyżej 40kg) w wieku od 2 do 5 lat o normalnej aktywności fizycznej. Cibau Adult Maxi Breed składa się z większych niż przeciętnie granulek dla lepszego przeżuwania. Zawiera wyłącznie najlepsze składniki niezbędne dla zapewnienia psu kompletnej i zbilansowanej diety. Kurczak dostarcza najwyższej jakości białka; węglowodany pod podstacią ryżu i kukurydzy zapewniają energię, pulpa buraczana jest źródłem cennych włokien, które pobudzają prawidłową pracę jelit; glukozamina i siarczan chondroityny zapewniają zdrowe stawy;karnityna ułatwia całkowite przekształcenie tłuszczów w energię; olej rybny i olej roślinny zapewniają odpowiednie ilości kwasów tłuszczowych (omega-3 i omega-6); fruktooligosacharydy i drożdże piwne wspomagają funkcjonowanie jelit. Cibau Adult Maxi Breed zawiera wszystkie minerały i witaminy niezbędne dla prawidłowej i zbilansowanej diety.

Skład

suszone mięso z kurczaka (27%), ryż(25%), kukurydza(26%), tłuszcz z kurczaka, suszone ryby, suszona pulpa buraczana, siemię lniane, suszone pełne jaja,gluten kukurydziany, olej rybny (2%), olej roślinny (1%),chlorek potasu, monofosforan dwuwapniowy, suszone drożdże piwne, fruktooligosacharydy (0,4%), chlorek sodu, glukozamina (0,05%), siarczan chondroityny, witaminy

Składniki uzupełniające w 1kg: witamina A 10000 j.m., witamina D3 1000 j.m., octan witaminy E (alfa-tokoferol 91%) 100mg.

Analiza składu

białko surowe 26%, oleje i tłuszcze 16%, włókno surowe 1,8%, popiół surowy 7,6%, wapń 1,2%, fosfor 0,09%, tauryna 1000mg/kg

Główne cechy


Producent Cibau
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa duża rasa

Skład karmy Cibau Adult Maxi Breed

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszony kurczak(27.00%), ryż(25.00%), kukurydza(26.00%), tłuszcz z kurczaka, suszona ryba, suszona pulpa buraczana(4.00%), siemię lniane, suszone jaja, gluten kukurydziany, olej rybi(2.00%), olej roślinny(1.00%), chlorek potasu, fosforan dwuwapniowy, suszone drożdże piwne(0.40%), fruktooligosacharydy(0.40%), chlorek sodu, glukozamina(0.05%), siarczan chondroityny(0.05%).

Opis składu karmy

Początkowy składnik to suszony kurczak. Zawartość w karmie takiego składnika daje gwarancję dostarczenia psu łatwego do strawienia i wysoko przyswajalnego białka zwierzęcego. Jedyne co trzeba mieć na uwadze, to fakt, że w podanej formie do karmy dodany został cały kurczak, a nie wyłącznie jego mięso.

Kolejny komponent składu Cibau Adult Maxi Breed to ryż. Ryż to lekkostrawne źródło węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Zdecydowanie sprawdza się w żywieniu psów wrażliwych. Nie powoduje alergii pokarmowych. Może być podawany nie tylko psom w różnym wieku, ale również cierpiącym na nadwagę czy cukrzycę.

Kolejna, trzecia składowa karmy to kukurydza. Duża dawka kukurydzy w karmie dla psów sprzyja pojawianiu się nadwagi, jako że dostarcza do organizmu głównie węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Nie sprawdza się w karmach dla psów chorych na cukrzycę czy o wrażliwym układzie pokarmowym. Jest składnikiem mocno alergizującym.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to tłuszcz z kurczaka. Tłuszcz z kurczaka to popularny dodatek do karm dla psów. W zależności od sposobu, w jaki został zakonserwowany, może wpływać na występowanie alergii pokarmowych. Dostarcza kwasów tłuszczowych niezbędnych do prawidłowych przemian w organizmie. Jest źródłem Omega-6.

Kolejna, piąta pozycja to suszona ryba.

Karma Cibau Adult Maxi Breed na szóstym miejscu składu ma suszona pulpa buraczana. Pulpa buraczana jest kontrowersyjnym elementem karm dla psów. W niewielkich ilościach działa pozytywnie - przede wszystkim wiąże resztki pokarmowe w jelitach, ułatwiając ich wydalanie oraz stymulując pracę układu pokarmowego. Może również obniżać poziom cukru we krwi.

Kolejny składnik w tej karmie to siemię lniane. Siemię lniane to jeden z dodatków prozdrowotnych w psiej diecie. Dostarcza do organizmu czworonoga kwasów tłuszczowych nienasyconych, zarówno Omega-3, jak i Omega-6. Dodatkowo, działa przeciwzapalnie, wspomaga zdrowie stawów i układu pokarmowego, a także regeneruje śluzówkę żołądka i jelit.

suszone jaja to ósma składowa karmy Cibau Adult Maxi Breed.

  • gluten kukurydziany
  • olej roślinny

Analiza składu karmy Cibau Adult Maxi Breed

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 26.00%
oleje i tłuszcze surowe 16.00%
włókno surowe 1.80%
popiół surowy 7.60%
wapń 1.20%
fosfor 0.90%
tauryna 1000.00mg/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 10000.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
witamina E 100.00mg/kg
witamina C 100.00mg/kg
kwas pantotenowy 10.00mg/kg
witamina B2 5.00mg/kg
Witamina B6 4.00mg/kg
witamina B1 3.00mg/kg
witamina B3 0.25mg/kg
kwas foliowy 0.30mg/kg
witamina B12 0.04mg/kg
chlorek choliny 2500.00mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Cibau Adult Maxi Breed

Cibau Adult Maxi Breed

Cibau Adult Maxi Breed to kompletne pożywienie dla dorosłych psów dużych ras o normalnej aktywności fizycznej.