Canagan Free Run Chicken Cat Zobacz większe

Canagan Free Run Chicken Cat ( Karma dla kota sucha )

Bezzbożowa, sucha karma dla kotów dorosłych oraz kociąt.

czytaj cały opis

17,34 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Bezzbożowa, sucha karma dla kotów. Mięso z kurczaka z wolnego wybiegu

Skład karmy Canagan Free Run Chicken Cat

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone mięso z kurczaka(35.50%), świeże mięso z kurczaka bez kości(25.00%), bataty, ziemniaki, tłuszcz z kurczaka(4.20%), suszone jaja(4.00%), bulion z kurczaka(2.30%), olej z łososia(1.20%), minerały, witaminy, lucerna, żurawina, mannooligosacharydy, fruktooligosacharydy, jabłka, marchew, szpinak, wodorosty, rumianek, mięta pieprzowa, nagietek, anyż, kozieradka.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Canagan Free Run Chicken Cat to suszone mięso z kurczaka. Mięso z kurczaka sprawdza się jako źródło białka zarówno u kociąt, jak i kotów dorosłych czy wrażliwych. Suszona forma wskazuje na duże nagromadzenie aminokwasów niezbędnych w kociej diecie. W karmie zawarte jest jedynie mięso, bez produktów ubocznych.

świeże mięso z kurczaka bez kości to kolejna pozycja składu karmy Canagan Free Run Chicken Cat. Mięso z kurczaka stanowi źródło łatwostrawnego białka zwierzęcego, niezbędnego dla utrzymaniu w zdrowiu kota. Dostarcza witamin oraz mikroelementów. Serwowane bez kości jest lepszej jakości. Może powodować alergie pokarmowe. Sprawdza się w żywieniu kociąt.

Kolejna, trzecia pozycja to bataty. Bataty stanowią ciekawą alternatywą w karmach dla kotów, jeśli chodzi o zastąpienie zbóż bogatych w gluten czy kukurydzy. Te słodkie ziemniaki dostarczają nie tylko węglowodanów, ale również naturalnych włókien pomagających w procesie wydalania resztek pokarmowych. Są również bogate w beta-karoten. Nie powinny jednak stanowić podstawy karmy.

Czwarty ingredient składu karmy to ziemniaki. Ziemniaki mogą stanowić niezłe wypełnienie w karmie dla kotów - lepsze niż np. zboża - o ile nie jest ich zbyt wiele. Mają niższy indeks glikemiczny niż np. pszenica, dzięki czemu lepiej się trawią i nie przyczyniają się w aż tak dużym stopniu do otyłości u kotów, dostarczając jednocześnie węglowodanów.

Karma Canagan Free Run Chicken Cat na kolejnej pozycji ma tłuszcz z kurczaka. Tłuszcz z kurczaka ma jasno określone źródło pochodzenia, co zdecydowanie jest zaletą w żywieniu kotów wrażliwych. Zależnie od sposoby konserwacji może wywoływać alergie pokarmowe. Jest źródłem kwasów tłuszczowych oraz zapewnia energię.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to suszone jaja.

Kolejny składnik w tej karmie to bulion z kurczaka.

Kolejna, ósma składowa karmy to olej z łososia.

Analiza składu karmy Canagan Free Run Chicken Cat

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 37.00%
tłuszcz 20.00%
włókno surowe 1.50%
popiół surowy 8.50%
omega-6 2.99%
omega-3 0.82%
wapń 1.58%
fosfor 1.40%

Dodatki dietetyczne

witamina A 25000.00IU/kg
witamina D3 2200.00IU/kg
witamina E 320.00IU/kg
tauryna 2200.00mg/kg
jednowodny siarczan cynku 267.00mg/kg
monohydrat siarczanu żelaza 240.00mg/kg
jednowodny siarczan manganu 90.00mg/kg
pięciowodny siarczan miedzi 19.00mg/kg
selenin sodu 0.64mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

świeże mięso w karmie to żadna ściema, tylko kilka fabryk na świecie jest w stanie produkować sucha karmę ze świeżego mięsa a nie z mączki, wiadomo że mięso odparowuje, ale zostaje dużo więcej zdrowego białka i innych wartości odżywczych niż stosując do produkcji wyjałowione mączki....sie Ewa nie zna sie nie wypowiada....

Oceniający:
Oceń 

świeże mięso z kurczaka po wysuszeniu daje zdecydowanie mniej procent... a przecież sucha karma jest sprzedawana w formie SUCHEJ więc info w składzie o świeżym mięsie to ściema. Bataty to odmiana ziemniaków a jako że ziemniaki występują na trzecim i czwartym miejscu i nie mają podanej ilości procentowej można założyć że zarówno batatów jak i ziemniaków może być w karmie do 25% (łącznie 50%) Czy to jest dobry skład dla kota?

Oceniający:
Oceń 

Mój kot chętnie ją je. Jest smakowita i zjada jej tyle ile mu potrzeba i nie grubnie :)..fajny skład i dobrze zbilansowana, kociętom tez podajemy i świetnie się rozwijają.. wg mnie godna polecenia..

Oceniający:
Oceń 

Szkoda, że tak dużo w niej węglowodanów. Po co kotu bataty i ziemniaki. Kot to nie pies.

Oceniający:
Oceń 

bardzo dobra karma. kot je ją z apetytem i wygląda zdrowiej. duży plus za mięso z kurczaka z wolnego wybiegu!

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Canagan Free Run Chicken Cat

Canagan Free Run Chicken Cat

Bezzbożowa, sucha karma dla kotów dorosłych oraz kociąt.