Canagan Dog Free Range Chicken Small Breed Zobacz większe

Canagan Dog Free Range Chicken Small Breed ( Karma dla psa )

Dawna nazwa Canagan Small Free Run Chicken. Bezzbożowa sucha karma dla psów ras małych, zawierająca mięso z kurczaka.
Ocena: 

59,75 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Osoby które kupiły ten produkt, kupiły także:


Główne cechy


Producent Canagan
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa miniaturka, mała rasa
jakość premium
skład bezzbożowa

Skład karmy Canagan Small Breed Free Run Chicken

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

świeże mięso kurczaka bez kości(26.00%), suszony kurczak(25.00%), bataty, groch, ziemniaki, białko ziemniaczane, lucerna, tłuszcz z kurczaka(3.10%), suszone jajko(3.10%), wywar z kurczaka(1.60%), olej z pstrąga(1.20%), minerały, witaminy, glukozamina(1000.00mg/kg), MSM(1000.00mg/kg), jabłko, marchewka, szpinak, psyllium, wodorosty, fruktooligosacharydy, chondroityna(700.00mg/kg), nagietek, mięta, rumianek, żurawina, anyż, kozieradka.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to świeże mięso kurczaka bez kości. Mięso kurczaka należy do jednego z najczęściej występujących źródeł białka zwierzęcego. Jest wskazane dla psów wrażliwych, ale u alergików może powodować silne reakcje uczuleniowe. Mięso bez kości jest dobrej jakości, ale nadal zawiera w sobie wodę.

Kolejna, druga składowa karmy to suszony kurczak. Zawartość w karmie takiego składnika daje gwarancję dostarczenia psu łatwego do strawienia i wysoko przyswajalnego białka zwierzęcego. Jedyne co trzeba mieć na uwadze, to fakt, że w podanej formie do karmy dodany został cały kurczak, a nie wyłącznie jego mięso.

Karma Canagan Small Breed Free Run Chicken na kolejnej pozycji ma bataty. Bataty to rzadko spotykana alternatywa dla popularnych wypełniaczy karm dla psów. Bataty dostarczają węglowodanów bez ryzyka pojawienia się reakcji alergicznej - nie zawierają bowiem glutenu. Dodatkowo są również źródłem witamin z grupy B oraz beta-karotenu.

Jako czwarty składnik składu karmy producent podaje groch. Groch coraz częściej stanowi wypełnienie karmy dla psów. Jego zawartość błonnika pozytywnie wpływa na procesy trawienia oraz wiązania resztek pokarmowych w celu wydalenia. Jest to składnik bogaty w węglowodany, dlatego nie nadaje się w dużych ilościach dla psów z nadwagą.

ziemniaki to kolejna pozycja składu karmy Canagan Small Breed Free Run Chicken. Ziemniaki coraz częściej są spotykane jako wypełniacz w karmach dla psów. Rzadziej niż zboża wywołują reakcję alergiczną i mają umiarkowaną ilość węglowodanów oraz włókien roślinnych. W niedużych ilościach poprawiają trawienie oraz proces przyswajania pokarmu i usuwania resztek.

białko ziemniaczane to szósta składowa karmy Canagan Small Breed Free Run Chicken. Białko ziemniaczane stanowi dodatek do karmy, który ma za zadanie zwiększać w zestawieniu składu ilość podanego białka. Choć białko ziemniaczane jest dość łatwe do strawienia dla psa, to jednak nie jest tak wartościowe jak białko zwierzęce - dlatego nie powinno być głównym składnikiem w karmie.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to lucerna. Jeden z dodatków do karmy. Ma niski indeks glikemiczny, przez co jest zdrowsza od zbóż, np. pszenicy. Działa łagodząco na problemy z wątrobą czy układem pokarmowym, dodatkowo regulując jego pracę. Stanowi źródło węglowodanów. W rozsądnych ilościach dostarcza do organizmu witaminę K.

Ósmy punkt na liście składników to tłuszcz z kurczaka. Tłuszcz z kurczaka to popularny dodatek do karm dla psów. W zależności od sposobu, w jaki został zakonserwowany, może wpływać na występowanie alergii pokarmowych. Dostarcza kwasów tłuszczowych niezbędnych do prawidłowych przemian w organizmie. Jest źródłem Omega-6.

Analiza składu karmy Canagan Small Breed Free Run Chicken

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 33.00%
tłuszcz 17.00%
włókno surowe 3.50%
popiół surowy 9.00%
omega-6 2.80%
Omega-3 0.90%
wapń 1.86%
fosfor 1.42%

Dodatki dietetyczne

witamina A 16250.00IU/kg
witamina D3 2400.00IU/kg
witamina E 240.00IU/kg
monohydrat siarczanu żelaza 641.00mg/kg
monohydrat siarczanu cynku 577.00mg/kg
monohydrat siarczanu manganu 141.00mg/kg
pięciowodny siarczan miedzi 46.00mg/kg
bezwodny jodan wapnia 3.14mg/kg
selenin sodu 0.53mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Canagan Dog Free Range Chicken Small Breed

Canagan Dog Free Range Chicken Small Breed

Dawna nazwa Canagan Small Free Run Chicken. Bezzbożowa sucha karma dla psów ras małych, zawierająca mięso z kurczaka.