Canagan Dog Free Range Chicken Large Breed Zobacz większe

Canagan Dog Free Range Chicken Large Breed ( Karma dla psa )

Dawna nazwa "Canagan Free Run Chicken Large". Bezzbożowa karma dla psów ras dużych, zawierająca dużą zawartość mięsa z kurczaka.

Ocena: 

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Główne cechy


Producent Canagan
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa duża rasa
jakość premium
skład bezzbożowa

Skład karmy Canagan Large Breed Free Run Chicken

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

świeże mięso kurczaka bez kości(26.00%), suszony kurczak(25.00%), bataty, groch, ziemniaki, białka ziemniaczane, lucerna, tłuszcz z kurczaka(3.10%), suszone jajko(3.10%), wywar z kurczaka(1.60%), olej z pstrąga(1.20%), minerały, witaminy, glukozamina(1000.00mg/kg), MSM(1000.00mg/kg), jabłko, marchewka, szpinak, psyllium, wodorosty, fruktooligosacharydy, chondroityna(700.00mg/kg), nagietek, mięta, rumianek, żurawina, anyż, kozieradka.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Canagan Large Breed Free Run Chicken to świeże mięso kurczaka bez kości. Mięso kurczaka należy do jednego z najczęściej występujących źródeł białka zwierzęcego. Jest wskazane dla psów wrażliwych, ale u alergików może powodować silne reakcje uczuleniowe. Mięso bez kości jest dobrej jakości, ale nadal zawiera w sobie wodę.

Drugi punkt na liście składników to suszony kurczak. Zawartość w karmie takiego składnika daje gwarancję dostarczenia psu łatwego do strawienia i wysoko przyswajalnego białka zwierzęcego. Jedyne co trzeba mieć na uwadze, to fakt, że w podanej formie do karmy dodany został cały kurczak, a nie wyłącznie jego mięso.

Kolejna, trzecia pozycja to bataty. Bataty to rzadko spotykana alternatywa dla popularnych wypełniaczy karm dla psów. Bataty dostarczają węglowodanów bez ryzyka pojawienia się reakcji alergicznej - nie zawierają bowiem glutenu. Dodatkowo są również źródłem witamin z grupy B oraz beta-karotenu.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to groch. Groch coraz częściej stanowi wypełnienie karmy dla psów. Jego zawartość błonnika pozytywnie wpływa na procesy trawienia oraz wiązania resztek pokarmowych w celu wydalenia. Jest to składnik bogaty w węglowodany, dlatego nie nadaje się w dużych ilościach dla psów z nadwagą.

Jako piąty składnik składu karmy producent podaje ziemniaki. Ziemniaki stanowią wypełnienie popularnych psich karm przeznaczonych dla psów cierpiących na alergie pokarmowe - z uwagi na brak glutenu nie wywołują uczuleń. Są źródłem węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Dostarczają również niewielkich ilości włókien stymulujących trawienie.

Karma Canagan Large Breed Free Run Chicken na szóstym miejscu składu ma białka ziemniaczane.

lucerna to siódma składowa karmy Canagan Large Breed Free Run Chicken. Jeden z dodatków do karmy. Ma niski indeks glikemiczny, przez co jest zdrowsza od zbóż, np. pszenicy. Działa łagodząco na problemy z wątrobą czy układem pokarmowym, dodatkowo regulując jego pracę. Stanowi źródło węglowodanów. W rozsądnych ilościach dostarcza do organizmu witaminę K.

Kolejny składnik w tej karmie to tłuszcz z kurczaka. Tłuszcz z kurczaka jest jednym ze źródeł kwasów tłuszczowych, które są niezbędne do prawidłowych przemian w psim organizmie. Dostarcza m.in. Omega-6, wpływających na świetny wygląd sierści i zdrowie skóry. Może być źródłem energii. Zależnie od sposobu konserwacji - może nie wywoływać alergii.

Analiza składu karmy Canagan Large Breed Free Run Chicken

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 31.00%
tłuszcz 17.00%
włókno surowe 3.50%
popiół surowy 9.00%
Omega-3 9.80%
omega-6 2.60%
wapń 1.87%
fosfor 1.41%

Dodatki dietetyczne

witamina A 16250.00IU/kg
witamina D3 2400.00IU/kg
witamina E 240.00IU/kg
monohydrat siarczanu żelaza 641.00mg/kg
monohydrat siarczanu cynku 577.00mg/kg
monohydrat siarczanu manganu 141.00mg/kg
pięciowodny siarczan miedzi 46.00mg/kg
bezwodny jodan wapnia 3.14mg/kg
selenin sodu 0.53mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Canagan Dog Free Range Chicken Large Breed

Canagan Dog Free Range Chicken Large Breed

Dawna nazwa "Canagan Free Run Chicken Large". Bezzbożowa karma dla psów ras dużych, zawierająca dużą zawartość mięsa z kurczaka.