Canagan Cat Free Range Chicken Zobacz większe

Canagan Cat Free Range Chicken ( Karma dla kota sucha )

Dawna nazwa "Canagan Free Run Chicken Cat" Bezzbożowa, sucha karma dla kotów dorosłych oraz kociąt, zawierająca mięso z kurczaka z wolnego wybiegu.

czytaj cały opis

17,69 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Karma bezzbożowa, zawierająca ok. 60% mięsa z kurczaka. Dzięki temu Twój kot otrzymuje bogatą dawkę dobrze przyswajalnego białka co gwarantuje mu prawidłowy rozwój.

Dodatkowo nasi eksperci zadbali, aby skład karmy był pozbawiony zbóż, miał małą zawartość węglowodanów i dodatkowo był wzbogacony o zioła i warzywa. Karma jest idealnie dopasowana do rzeczywistych, biologicznych potrzeb żywieniowych kota.

Skład karmy Canagan Free Run Chicken Cat

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone mięso z kurczaka(35.50%), świeże mięso z kurczaka bez kości(25.00%), bataty, ziemniaki, tłuszcz z kurczaka(4.20%), suszone jaja(4.00%), bulion z kurczaka(2.30%), olej z łososia(1.20%), minerały, witaminy, lucerna, żurawina, mannooligosacharydy, fruktooligosacharydy, jabłka, marchew, szpinak, wodorosty, rumianek, mięta pieprzowa, nagietek, anyż, kozieradka.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Canagan Free Run Chicken Cat to suszone mięso z kurczaka. Mięso z kurczaka sprawdza się jako źródło białka zarówno u kociąt, jak i kotów dorosłych czy wrażliwych. Suszona forma wskazuje na duże nagromadzenie aminokwasów niezbędnych w kociej diecie. W karmie zawarte jest jedynie mięso, bez produktów ubocznych.

świeże mięso z kurczaka bez kości to kolejna pozycja składu karmy Canagan Free Run Chicken Cat. Mięso z kurczaka stanowi źródło łatwostrawnego białka zwierzęcego, niezbędnego dla utrzymaniu w zdrowiu kota. Dostarcza witamin oraz mikroelementów. Serwowane bez kości jest lepszej jakości. Może powodować alergie pokarmowe. Sprawdza się w żywieniu kociąt.

Kolejna, trzecia pozycja to bataty. Bataty stanowią ciekawą alternatywą w karmach dla kotów, jeśli chodzi o zastąpienie zbóż bogatych w gluten czy kukurydzy. Te słodkie ziemniaki dostarczają nie tylko węglowodanów, ale również naturalnych włókien pomagających w procesie wydalania resztek pokarmowych. Są również bogate w beta-karoten. Nie powinny jednak stanowić podstawy karmy.

Czwarty ingredient składu karmy to ziemniaki. Ziemniaki mogą stanowić niezłe wypełnienie w karmie dla kotów - lepsze niż np. zboża - o ile nie jest ich zbyt wiele. Mają niższy indeks glikemiczny niż np. pszenica, dzięki czemu lepiej się trawią i nie przyczyniają się w aż tak dużym stopniu do otyłości u kotów, dostarczając jednocześnie węglowodanów.

Karma Canagan Free Run Chicken Cat na kolejnej pozycji ma tłuszcz z kurczaka. Tłuszcz z kurczaka ma jasno określone źródło pochodzenia, co zdecydowanie jest zaletą w żywieniu kotów wrażliwych. Zależnie od sposoby konserwacji może wywoływać alergie pokarmowe. Jest źródłem kwasów tłuszczowych oraz zapewnia energię.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to suszone jaja.

Kolejny składnik w tej karmie to bulion z kurczaka.

Kolejna, ósma składowa karmy to olej z łososia.

Analiza składu karmy Canagan Free Run Chicken Cat

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 37.00%
tłuszcz 20.00%
włókno surowe 1.50%
popiół surowy 8.50%
omega-6 2.99%
omega-3 0.82%
wapń 1.58%
fosfor 1.40%

Dodatki dietetyczne

witamina A 25000.00IU/kg
witamina D3 2200.00IU/kg
witamina E 320.00IU/kg
tauryna 2200.00mg/kg
jednowodny siarczan cynku 267.00mg/kg
monohydrat siarczanu żelaza 240.00mg/kg
jednowodny siarczan manganu 90.00mg/kg
pięciowodny siarczan miedzi 19.00mg/kg
selenin sodu 0.64mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

świeże mięso w karmie to żadna ściema, tylko kilka fabryk na świecie jest w stanie produkować sucha karmę ze świeżego mięsa a nie z mączki, wiadomo że mięso odparowuje, ale zostaje dużo więcej zdrowego białka i innych wartości odżywczych niż stosując do produkcji wyjałowione mączki....sie Ewa nie zna sie nie wypowiada....

Oceniający:
Oceń 

świeże mięso z kurczaka po wysuszeniu daje zdecydowanie mniej procent... a przecież sucha karma jest sprzedawana w formie SUCHEJ więc info w składzie o świeżym mięsie to ściema. Bataty to odmiana ziemniaków a jako że ziemniaki występują na trzecim i czwartym miejscu i nie mają podanej ilości procentowej można założyć że zarówno batatów jak i ziemniaków może być w karmie do 25% (łącznie 50%) Czy to jest dobry skład dla kota?

Oceniający:
Oceń 

Mój kot chętnie ją je. Jest smakowita i zjada jej tyle ile mu potrzeba i nie grubnie :)..fajny skład i dobrze zbilansowana, kociętom tez podajemy i świetnie się rozwijają.. wg mnie godna polecenia..

Oceniający:
Oceń 

Szkoda, że tak dużo w niej węglowodanów. Po co kotu bataty i ziemniaki. Kot to nie pies.

Oceniający:
Oceń 

bardzo dobra karma. kot je ją z apetytem i wygląda zdrowiej. duży plus za mięso z kurczaka z wolnego wybiegu!

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Canagan Cat Free Range Chicken

Canagan Cat Free Range Chicken

Dawna nazwa "Canagan Free Run Chicken Cat" Bezzbożowa, sucha karma dla kotów dorosłych oraz kociąt, zawierająca mięso z kurczaka z wolnego wybiegu.

Produkty powiązane