Brit Premium By Nature Junior Extra Large Zobacz większe

Brit Premium By Nature Junior Extra Large ( Karma dla psa )

Zaspokajający wszystkie potrzeby żywieniowe posiłek przeznaczony dla szczeniąt i młodych psów od 4 do 30 miesiąca życia ras olbrzymich do 90kg. Dzięki obniżonej kaloryczności pomoże zachować prawidłową sylwetkę.

Ocena: 

138,40 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Główne cechy


Producent Brit
wiek psa dla szczeniąt
wielkość psa duża rasa
jakość korzystny
rekomendacje bestseller, polecany przez zwierzakowo

Skład karmy Brit Premium By Nature Junior Extra Large

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

kurczak(50.00%), owies, pszenica, tłuszcz z kurczaka, kukurydza, olej z łososia, suszone jabłka, hydrolizowana wątróbka z kurczaka, drożdże browarniane, hydrolizat muszli skorupiaków, wyciągi z ziół i owoców, mannooligosacharydy, fruktooligosacharydy, Jukka Mojave, rumianek, borówka amerykańska.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Brit Premium By Nature Junior Extra Large to kurczak. Jedno z najpopularniejszych źródeł białka w karmach dla psów zdrowych i wrażliwych. Czasem może wywoływać alergię. Podanie takiego źródła białka oznacza, że w produkcji wykorzystano nie tylko mięso, ale również np. pióra czy kości. Składnika w karmie jest mniej - podana jest jego zawartość z wodą.

owies to druga składowa karmy Brit Premium By Nature Junior Extra Large. Zboże będące alternatywnym, dość rzadko występującym wypełnieniem karmy dla psów. W formie pełnoziarnistej jest źródłem umiarkowanej ilości węglowodanów oraz witamin z grupy B. Nie alergizuje tak silnie jak np. pszenica.

Kolejny składnik w tej karmie to pszenica. Pszenica stanowi zbożowy wypełniacz karm dla psów, stosowany przede wszystkim jako źródło węglowodanów. Pszenica posiada wysoki indeks glikemiczny, przez co nie sprawdzi się u psów z nadwagą. Jest ciężkostrawna i zawiera gluten, który może powodować reakcje alergiczne.

Jako czwarty składnik składu karmy producent podaje tłuszcz z kurczaka. Tłuszcz z kurczaka jest wartościowym składnikiem uzyskiwanym bezpośrednio z kurcząt. Zawiera kwas linolowy (składnik Omega 6), niezbędny do zdrowego i prawidłowego funkcjonowania organizmu. W diecie jest źródłem energii i zwykle nie wywołuje alergii.

Kolejna, piąta pozycja to kukurydza. Kukurydza to jeden z często spotykanych wypełniaczy w karmach dla psów. Jest źródłem kwasów Omega 6 oraz fosforu. W dużych ilościach może powodować alergię oraz wzmożoną aktywność psa i problemy ze snem. W diecie dostarcza przede wszystkim cukry proste.

Szósty ingredient składu karmy to olej z łososia. Olej z łososia uznawany jest za jeden z najlepszych tłuszczów, które mogą występować w karmach dla psów. Sprawdza się przy żywieniu psów wrażliwych oraz alergików. Łatwo się przyswaja. Stanowi źródło kwasów tłuszczowych nienasyconych, wpływających na zdrową skórę i sierść.

Kolejna, siódma składowa karmy to suszone jabłka.

Następna, ósma składowa karmy to hydrolizowana wątróbka z kurczaka.

Analiza składu karmy Brit Premium By Nature Junior Extra Large

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 31.00%
tłuszcz 16.00%
wilgotność 10.00%
popiół surowy 7.00%
włókno surowe 2.20%
wapń 1.60%
fosfor 1.10%
kwasy tłuszczowe n-3 0.20%
kwasy tłuszczowe n-6 1.90%

Dodatki dietetyczne

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Brit Premium By Nature Junior Extra Large

Brit Premium By Nature Junior Extra Large

Zaspokajający wszystkie potrzeby żywieniowe posiłek przeznaczony dla szczeniąt i młodych psów od 4 do 30 miesiąca życia ras olbrzymich do 90kg. Dzięki obniżonej kaloryczności pomoże zachować prawidłową sylwetkę.