Bozita Robur Mother & Puppy XL Zobacz większe

Bozita Robur Mother & Puppy XL ( Karma dla psa )

Karma sucha dla szczeniąt  i młodych psów, a także dla suk ciężarnych i w okresie laktacji większych ras na bazie świeżego, szwedzkiego kurczaka.

czytaj cały opis

269,17 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Bozita dla psaOpis produktu

Bozita Robur to superfunkcjonalna karma dla psów wyprodukowana w Szwecji. Wysoka wydajność karmy w oparciu o naturalne składniki przyczynia się do wzmocnienia organizmu i jego funkcji. Składniki, które znajdują się w tej karmie wzmacniają, odbudowują i optymalizują działanie organizmu.

Nie zawiera pszenicy i zbóż. Posiada naturalne składniki bez zbędnych dodatków. Karma zawiera do 84% odżywczego białka zwierzęcego.

Można zmiękczyć letnia/zimną wodą lub podawać na sucho razem z miską świeżej wody.

Główne cechy


Producent Bozita
wiek psa dla szczeniąt
wielkość psa duża rasa
jakość korzystny

Skład karmy Bozita Robur Mother & Puppy XL

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

kurczak(40.00%), ryż, kukurydza, kiełki kukurydzy, tłuszcz kostny, suszone jaja, minerały, suszona pulpa buraczana, minerały, inulina z cykorii, ziarna lnu, drożdże, glukozamina, siarczan chondroityny.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to kurczak. Jedno z najpopularniejszych źródeł białka w karmach dla psów zdrowych i wrażliwych. Czasem może wywoływać alergię. Podanie takiego źródła białka oznacza, że w produkcji wykorzystano nie tylko mięso, ale również np. pióra czy kości. Składnika w karmie jest mniej - podana jest jego zawartość z wodą.

Kolejna, druga pozycja to ryż. Ryż to jeden z popularnych dodatków i wypełnień karm dla psów. Jest to składnik dostarczający przede wszystkim lekkostrawnych węglowodanów, które zapewniają energię, ale też mają niski indeks glikemiczny, więc nie przyczyniają się do problemów z nadwagą. Sprawdza się w żywieniu psich alergików.

kukurydza to trzecia składowa karmy Bozita Robur Mother & Puppy XL. Kukurydza to popularny wypełniacz karmy dla psów, który jednak obecnie nie jest tak polecany jak np. ryż. Kukurydza zawiera sporo węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym, przez co może sprzyjać pojawianiu się nadwagi. Dostarcza do organizmu również m.in. fosfor.

Karma Bozita Robur Mother & Puppy XL na kolejnej pozycji ma kiełki kukurydzy. Choć kukurydza sama w sobie nie jest polecanym składnikiem psiego żywienia, to jednak kiełki zachowują nieco więcej korzystnych cech. Dopóki stanowią dodatek do pożywienia, mogą być źródłem witamin oraz niewielkiej ilości węglowodanów i białek.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to tłuszcz kostny.

Kolejny komponent składu Bozita Robur Mother & Puppy XL to suszone jaja.

Jako siódmy składnik składu karmy producent podaje minerały.

suszona pulpa buraczana to kolejna pozycja składu karmy Bozita Robur Mother & Puppy XL. Pulpa buraczana jest kontrowersyjnym elementem karm dla psów. W niewielkich ilościach działa pozytywnie - przede wszystkim wiąże resztki pokarmowe w jelitach, ułatwiając ich wydalanie oraz stymulując pracę układu pokarmowego. Może również obniżać poziom cukru we krwi.

Analiza składu karmy Bozita Robur Mother & Puppy XL

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 28.00%
tłuszcz 14.00%
włókno surowe 2.00%
popiół surowy 6.50%
kwasy tłuszczowe n-3 0.50%
kwasy tłuszczowe n-6 5.60%
wilgotność 10.00%

Dodatki dietetyczne

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Mój szczeniak odrazu polubił tą karmę, polecili mi ją w sklepie zoologicznym jako jedną z najlepszych dla dużych ras.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Bozita Robur Mother & Puppy XL

Bozita Robur Mother & Puppy XL

Karma sucha dla szczeniąt  i młodych psów, a także dla suk ciężarnych i w okresie laktacji większych ras na bazie świeżego, szwedzkiego kurczaka.