Bozita Robur Adult Maintenance Mini Zobacz większe

Bozita Robur Adult Maintenance Mini ( Karma dla psa )

Karma sucha dla dorosłych psów wszystkich ras i rozmiarów o normalnym poziomie aktywności.

czytaj cały opis

Ocena: 

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Bozita Robur to superfunkcjonalna karma dla psów wyprodukowana w Szwecji. Wysoka wydajność karmy w oparciu o naturalne składniki przyczynia się do wzmocnienia organizmu i jego funkcji. Składniki, które znajdują się w tej karmie wzmacniają, odbudowują i optymalizują działanie organizmu.

Nie zawiera pszenicy. Posiada naturalne składniki bez zbędnych dodatków. Karma zawiera do 84% odżywczego białka zwierzęcego.

Można zmiękczyć letnia/zimną wodą lub podawać na sucho razem z miską świeżej wody.

Skład karmy Bozita Adult Maintenance Mini

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

kurczak(39.00%), kukurydza, ryż, kiełki kukurydzy, tłuszcz kostny, ziemniaki (suszone), suszona pulpa buraczana, minerały, ziarna lnu, drożdże, inulina z cykorii, glukozamina, siarczan chondroityny.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to kurczak. Kurczak w karmie dla psa wykorzystywany jest powszechnie, przez co może powodować reakcje uczuleniowe u psich alergików. Jednocześnie, zapewnia źródło łatwostrawnych białek zwierzęcych, dzięki czemu sprawdza się przy żywieniu psów wrażliwych. W karmie użyto całego kurczaka.

Kolejna, druga składowa karmy to kukurydza. Kukurydza stanowi popularny składnik karm dla psów. Nie jest polecana dla psów z nadwagą, starszych czy chorych na cukrzycę - zapewnia dużą dawkę węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Jest dość ciężkostrawna i może wywoływać alergie.

Kolejna, trzecia pozycja to ryż. Ryż to atrakcyjna alternatywa w żywieniu psów cierpiących na alergie pokarmowe. Stanowi on wypełnienie karm dla psów. Dostarcza niewielkiej ilości węglowodanów, dzięki czemu dobrze się trawi i łatwo przyswaja. Posiada niski indeks glikemiczny, sprawdzając się w żywieniu psów z cukrzycą.

kiełki kukurydzy to czwarta składowa karmy Bozita Adult Maintenance Mini. Choć kukurydza sama w sobie nie jest polecanym składnikiem psiego żywienia, to jednak kiełki zachowują nieco więcej korzystnych cech. Dopóki stanowią dodatek do pożywienia, mogą być źródłem witamin oraz niewielkiej ilości węglowodanów i białek.

Jako piąty składnik składu karmy producent podaje tłuszcz kostny.

Szósty ingredient składu karmy to ziemniaki (suszone). Ziemniaki to dobra alternatywa dla zbożowego wypełnienia karm dla psów. W formie suszonej nie zawierają wody, dostarczając do organizmu przede wszystkim węglowodany o niskim indeksie glikemicznym, korzystniejsze dla psa. Ziemniaki są łatwe w trawieniu, zapewniają m.in. magnez czy witaminę C.

suszona pulpa buraczana to siódma pozycja na liście składników karmy.. Suszona pulpa buraczana, o ile stanowi jedynie niewielki dodatek do karmy, może mieć korzystny wpływ na organizm psa. Jest przede wszystkim źródłem włókien, które oczyszczają układ pokarmowy, przyspieszając trawienie i wydalanie resztek pokarmu. Sprawdza się u psów chorych na cukrzycę.

minerały to kolejna pozycja składu karmy Bozita Adult Maintenance Mini.

Analiza składu karmy Bozita Adult Maintenance Mini

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 27.00%
tłuszcz 17.00%
kwasy tłuszczowe n-3 0.40%
kwasy tłuszczowe n-6 2.30%
włókno surowe 2.00%
popiół surowy 6.50%
wapń 1.50%
fosfor 1.10%
magnez 0.10%
sód 0.30%
potas 0.70%
wilgotność 10.00%

Dodatki dietetyczne

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Bozita Robur Adult Maintenance Mini

Bozita Robur Adult Maintenance Mini

Karma sucha dla dorosłych psów wszystkich ras i rozmiarów o normalnym poziomie aktywności.

Produkty powiązane