Bozita Robur Active Performance Zobacz większe

Bozita Robur Active Performance ( Karma dla psa )

Karma sucha przeznaczona dla dorosłych psów wszystkich ras i rozmiarów o normalnym poziomie aktywności. Odpowiednia też jest dla szczeniąt i młodych psów, a także dla suk ciężarnych i w okresie laktacji na bazie szwedzkiego, świeżego kurczaka.

czytaj cały opis

Ocena: 

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Osoby które kupiły ten produkt, kupiły także:


Opis produktu

Bozita Robur to superfunkcjonalna karma dla psów wyprodukowana w Szwecji. Wysoka wydajność karmy w oparciu o naturalne składniki przyczynia się do wzmocnienia organizmu i jego funkcji. Składniki, które znajdują się w tej karmie wzmacniają, odbudowują i optymalizują działanie organizmu.

Nie zawiera pszenicy. Posiada naturalne składniki bez zbędnych dodatków. Karma zawiera do 84% odżywczego białka zwierzęcego.

Można zmiękczyć letnia/zimną wodą lub podawać na sucho razem z miską świeżej wody.

Główne cechy


Producent Bozita
wiek psa dla szczeniąt, dla dorosłych
wielkość psa duża rasa, miniaturka, średnia rasa, mała rasa
jakość korzystny
rodzaj karmy dla psa wysokoenergetyczna, dla wrażliwych

Skład karmy Bozita Robur Active&Sensitive

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

kurczak, mączka mięsna z kurczaka(17.00%), świeży szwedzki kurczak(13.00%), białko ziemniaczane, kiełki kukurydzy, mąka kukurydziana, specjalnie preparowany owies(5.00%), tłuszcz zwierzęcy, ryż, szwedzki łoś(2.00%), bulion drobiowy, kwas mlekowy(0.50%), siemię lniane, włókna buraczane, chlorek sodu, chlorek potasu, melasowane drożdże, drożdże, hydrolizat skorupiaków, hydrolizat chrząstek.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to kurczak. Kurczak w karmie dla psa wykorzystywany jest powszechnie, przez co może powodować reakcje uczuleniowe u psich alergików. Jednocześnie, zapewnia źródło łatwostrawnych białek zwierzęcych, dzięki czemu sprawdza się przy żywieniu psów wrażliwych. W karmie użyto całego kurczaka.

Jako drugi składnik składu karmy producent podaje mączka mięsna z kurczaka. Mączka mięsna to optymalne źródło białka zwierzęcego, posiadające jego skumulowaną ilość. Kurczak jest dość lekkostrawny i nadaje się dla psów w każdym wieku, także tych, które mają . Czasem może wywoływać alergie.

Karma Bozita Robur Active&Sensitive na kolejnej pozycji ma świeży szwedzki kurczak. Nazwa składnika wskazuje na kraj, z którego pochodzi - co również przekłada się na jakość dobrego źródła białka. Należy wziąć pod uwagę, że kurczaka w karmie jest mniej, niż zostało to napisane - wartość podana jest wraz z wodą. Dodatkowo, nie jest to samo mięso, ale również pióra czy kości.

Karma Bozita Robur Active&Sensitive na czwartym miejscu składu ma białko ziemniaczane. Białko ziemniaczane stanowi dodatek do karmy, który ma za zadanie zwiększać w zestawieniu składu ilość podanego białka. Choć białko ziemniaczane jest dość łatwe do strawienia dla psa, to jednak nie jest tak wartościowe jak białko zwierzęce - dlatego nie powinno być głównym składnikiem w karmie.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to kiełki kukurydzy. Choć kukurydza sama w sobie nie jest polecanym składnikiem psiego żywienia, to jednak kiełki zachowują nieco więcej korzystnych cech. Dopóki stanowią dodatek do pożywienia, mogą być źródłem witamin oraz niewielkiej ilości węglowodanów i białek.

Następna, szósta składowa karmy to mąka kukurydziana. Mąka czy mączka kukurydziana to składnik niepożądany w psiej diecie. Nie oferuje ona żadnych protein, które byłyby korzystne dla psa. Jest ciężkostrawna i posiada niski wskaźnik przyswajalności. Dodatkowo, jako źródło węglowodanów, może powodować otyłość.

Kolejna, siódma pozycja to specjalnie preparowany owies. Owies jest jednym ze zbóż, które sprawdzają się jako wypełnienie w karmach dla psów wrażliwych i alergicznych. Nieźle się trawi, dostarczając do organizmu psa dawkę węglowodanów. Jego specjalne przygotowanie zwiększa strawność, dlatego pies może bardziej skorzystać z takiego dodatku.

Kolejna, ósma składowa karmy to tłuszcz zwierzęcy. Choć tłuszcz zwierzęcy sam w sobie jest niezbędnym dodatkiem do karmy dla psów, to jednak powinno być określone jego pochodzenie. W takim zapisie składnika nie sposób stwierdzić, jaką jakość ma przedstawiony tłuszcz oraz czy pochodzi z jednego gatunku zwierzęcia.

Analiza składu karmy Bozita Robur Active&Sensitive

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 22.00%
tłuszcz 16.00%
włókno surowe 3.00%
popiół surowy 6.00%
wapń 1.20%
fosfor 0.90%

Dodatki dietetyczne

witamina A 11100.00IU/kg
witamina D3 1170.00IU/kg
witamina E 300.00mg/kg
witamina C 405.00mg/kg
miedź 5.90mg/kg
mangan 5.80mg/kg
cynk 36.00mg/kg
jod 1.80mg/kg
selen 0.10mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Bozita Robur Active Performance

Bozita Robur Active Performance

Karma sucha przeznaczona dla dorosłych psów wszystkich ras i rozmiarów o normalnym poziomie aktywności. Odpowiednia też jest dla szczeniąt i młodych psów, a także dla suk ciężarnych i w okresie laktacji na bazie szwedzkiego, świeżego kurczaka.

Produkty powiązane