Bozita Puppy&Junior Bez Pszenicy Zobacz większe

Bozita Puppy&Junior Bez Pszenicy ( Karma dla psa )

Bozita Puppy&Junior Bez Pszenicy jest karmą dla ciężarnych oraz karmiących suk, szczeniąt i młodych psów wszystkich wielkości. 

czytaj cały opis

Ocena: 

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Bozita Puppy&Junior to karma bez pszenicy, ze świeżym kurczakiem, zawiera FOS - naturalny błonnik o działaniu prebiotycznym dla dobrego zdrowia, kwasy omega 3 i 6, a także antyoksydanty z dzikiej róży.

Główne cechy


Producent Bozita
wiek psa dla szczeniąt
wielkość psa mała rasa, duża rasa, miniaturka, średnia rasa
jakość premium

Skład karmy Bozita Puppy&Junior Bez Pszenicy

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

kukurydza, kurczak(34.00%), ryż, tłuszcz kostny, suszona pulpa buraczana, kiełki kukurydzy, mączka rybna, bulion z kurczaka, suszone jaja, minerały, inulina z cykorii, drożdże, maczka z dzikiej róży.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Bozita Puppy&Junior Bez Pszenicy to kukurydza. Kukurydza to jeden z często spotykanych wypełniaczy w karmach dla psów. Jest źródłem kwasów Omega 6 oraz fosforu. W dużych ilościach może powodować alergię oraz wzmożoną aktywność psa i problemy ze snem. W diecie dostarcza przede wszystkim cukry proste.

Drugi ingredient składu karmy to kurczak. Kurczak w karmie dla psa wykorzystywany jest powszechnie, przez co może powodować reakcje uczuleniowe u psich alergików. Jednocześnie, zapewnia źródło łatwostrawnych białek zwierzęcych, dzięki czemu sprawdza się przy żywieniu psów wrażliwych. W karmie użyto całego kurczaka.

ryż to trzecia składowa karmy Bozita Puppy&Junior Bez Pszenicy. Ryż to jeden z popularniejszych obecnie składników stanowiących wypełnienie karm dla psów. Sprawdza się w żywieniu psów chorujących na alergie pokarmowe, zwłaszcza w alternatywie dla zbóż - nie posiada glutenu. Może być podawany psom wrażliwym. Dostarcza łatwostawnych węglowodanów.

Kolejna, czwarta składowa karmy to tłuszcz kostny.

Piąty punkt na liście składników to suszona pulpa buraczana. Suszona pulpa buraczana, o ile stanowi jedynie niewielki dodatek do karmy, może mieć korzystny wpływ na organizm psa. Jest przede wszystkim źródłem włókien, które oczyszczają układ pokarmowy, przyspieszając trawienie i wydalanie resztek pokarmu. Sprawdza się u psów chorych na cukrzycę.

Karma Bozita Puppy&Junior Bez Pszenicy na szóstym miejscu składu ma kiełki kukurydzy. Choć kukurydza sama w sobie nie jest polecanym składnikiem psiego żywienia, to jednak kiełki zachowują nieco więcej korzystnych cech. Dopóki stanowią dodatek do pożywienia, mogą być źródłem witamin oraz niewielkiej ilości węglowodanów i białek.

Kolejny składnik w tej karmie to mączka rybna. Mączka rybna jest dobrym źródłem białka w karmach dla psów wrażliwych, o problemach z układem pokarmowym. Sprawdzi się w przypadku psich alergików. Dostarcza również kwasów tłuszczowych nienasyconych. Minusem jest brak gatunków ryb, z których wykonano mączkę; zrobiona jest ona z całych ryb.

Karma Bozita Puppy&Junior Bez Pszenicy na kolejnej pozycji ma bulion z kurczaka.

Analiza składu karmy Bozita Puppy&Junior Bez Pszenicy

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 25.00%
tłuszcz 13.00%
błonnik 2.00%
popiół surowy 6.50%
omega-6 3.00%
Omega-3 0.50%
wilgotność 10.00%

Dodatki dietetyczne

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Bozita Puppy&Junior Bez Pszenicy

Bozita Puppy&Junior Bez Pszenicy

Bozita Puppy&Junior Bez Pszenicy jest karmą dla ciężarnych oraz karmiących suk, szczeniąt i młodych psów wszystkich wielkości. 

Produkty powiązane