Bozita Naturals Senior Zobacz większe

Bozita Naturals Senior ( Karma dla psa )

Karma dla psów starszych. Szwedzka jakość w doskonałej cenie.

czytaj cały opis

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Doskonała, szwedzka karma przeznaczona dla psów starszych. Bozita Senior dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych i pozwala zachować zdrowie i sprawność. Karmę można podawać w postaci suchej lub po zmieszaniu z wodą w postaci papki.

Dla młodszych kotów polecamy: Bozita Original

Główne cechy


Producent Bozita
wiek psa dla seniora
wielkość psa mała rasa, duża rasa, miniaturka, średnia rasa
jakość premium

Skład karmy Bozita Naturals Senior

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

kukurydza, pszenica pełnoziarnista, mączka mięsna, ryż, mięso drobiowe, sproszkowane mięso drobiowe, włókna buraczane, bulion drobiowy, kiełki kukurydzy, melasowane wysłodki buraczane, chleb świętojański, białko ziemniaczane, włókna pszenne, sproszkowane siemię lniane, fosforan dwuwapniowy, tłuszcz zwierzęcy, hemoglobina, chlorek sodu, chlorek potasu, drożdże piwne.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to kukurydza. Kukurydza dostarcza do organizmu psa przede wszystkim węglowodanów, które mają wysoki indeks glikemiczny. To sprawia, że często sprzyja rozwojowi nadwagi. Dodatkowo, może powodować reakcje alergiczne. Nie sprawdzi się u psów chorych na cukrzycę czy cierpiących na problemy trawienne.

Kolejna, druga składowa karmy to pszenica pełnoziarnista. Pszenica generalnie stanowi jeden ze zbożowych wypełniaczy karm, które nie są specjalnie niezbędne w diecie czworonoga. Z różnych form pszenicy, pełnoziarnista jest zdecydowanie najzdrowsza. Mimo że dostarcza sporo węglowodanów, to ma jednocześnie wysoki indeks glikemiczny.

mączka mięsna to kolejna pozycja składu karmy Bozita Naturals Senior. Mączka stanowi dobre źródło białka, które jest oczyszczone oraz rozbite na łatwe w przyswojeniu aminokwasy. Minusem jest fakt, że nie jest określone, z jakiego gatunku mięsa stworzono mączkę, a więc trudno określić, jaka jest jakość samego mięsa.

Czwarty punkt na liście składników to ryż. Ryż stanowi popularny wypełniacz karm dla psów, które mają wrażliwy układ pokarmowy. Sprawdza się w alternatywie dla zbożowych wypełniaczy, jako że nie zawiera glutenu i nie powoduje reakcji alergicznych. Może być podawany psom w każdym wieku.

Piąty ingredient składu karmy to mięso drobiowe. Mięso drobiowe może stanowić źródło dobrze przyswajalnego białka, niezbędnego w psiej diecie. Minusem jest fakt, że nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pochodzi mięso, co może mieć wpływ na jego tłustość czy podawanie u psów alergicznych.

Jako szósty składnik składu karmy producent podaje sproszkowane mięso drobiowe. Sproszkowane mięso gwarantuje niską zawartość wody, a wysoką zawartość protein - im jest go więcej, tym karma jest bogatsza w biało zwierzęce. Sproszkowane mięso drobiowe może pochodzić zarówno z kaczki, jak również kury czy indyka - nie jest wskazane przy alergii psa na któryś ze składników.

włókna buraczane to siódma składowa karmy Bozita Naturals Senior.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to bulion drobiowy. Bulion drobiowy przede wszystkim jest składnikiem podnoszącym smakowitość jedzenia oraz wpływającym na jego tłustość. Jako że jest zrobiony z drobiu, trudno powiedzieć, jaki konkretnie gatunek został użyty do jego produkcji.

Analiza składu karmy Bozita Naturals Senior

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 24.00%
tłuszcz surowy 8.00%
włókno surowe 3.50%
popiół surowy 5.20%
wapń 0.90%
fosfor 0.70%

Dodatki dietetyczne

witamina A 11540.00IU/kg
witamina D3 1215.00IU/kg
witamina E 320.00mg/kg
witamina C 430.00mg/kg
miedź 6.30mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Duże kulki, które zmuszają szczególnie łapczywe psy (jak labradory) do gryzienia, a nie połykania w całości. PO zjedzeniu żadnych problemów gastrycznych, kupka średniej wielkości. Dla starszego psa- idealna karma, po której nie tyje.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Bozita Naturals Senior

Bozita Naturals Senior

Karma dla psów starszych. Szwedzka jakość w doskonałej cenie.

Produkty powiązane