Bozita Original Zobacz większe

Bozita Original ( Karma dla psa )

Bozita Original to karma dla psów dorosłych wszystkich wielości oraz ras, o normalnej aktywności.

czytaj cały opis

Ocena: 

146,87 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Bozita dla psa


Osoby które kupiły ten produkt, kupiły także:


Opis produktu

Karma ze świeżym kurczakiem oraz odpowiednio zbilansowanymi składnikami odżywczymi. Wielkość granulatu odpowiednia dla wszystkich ras i wielkości psów.

Główne cechy


Producent Bozita
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa duża rasa, miniaturka, średnia rasa, mała rasa
jakość premium

Skład karmy Bozita Naturals Original

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

pszenica pełnoziarnista, sproszkowane mięso drobiowe, tłuszcz zwierzęcy, mięso drobiowe, kiełki kukurydzy, melasowane wysłodki buraczane, mączka kostna, bulion drobiowy.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Bozita Naturals Original to pszenica pełnoziarnista. Pszenica generalnie stanowi jeden ze zbożowych wypełniaczy karm, które nie są specjalnie niezbędne w diecie czworonoga. Z różnych form pszenicy, pełnoziarnista jest zdecydowanie najzdrowsza. Mimo że dostarcza sporo węglowodanów, to ma jednocześnie wysoki indeks glikemiczny.

Kolejna, druga składowa karmy to sproszkowane mięso drobiowe. Sproszkowane mięso gwarantuje niską zawartość wody, a wysoką zawartość protein - im jest go więcej, tym karma jest bogatsza w biało zwierzęce. Sproszkowane mięso drobiowe może pochodzić zarówno z kaczki, jak również kury czy indyka - nie jest wskazane przy alergii psa na któryś ze składników.

Jako trzeci składnik składu karmy producent podaje tłuszcz zwierzęcy. Choć tłuszcz zwierzęcy sam w sobie jest niezbędnym dodatkiem do karmy dla psów, to jednak powinno być określone jego pochodzenie. W takim zapisie składnika nie sposób stwierdzić, jaką jakość ma przedstawiony tłuszcz oraz czy pochodzi z jednego gatunku zwierzęcia.

mięso drobiowe to kolejna pozycja składu karmy Bozita Naturals Original. Mięso drobiowe może stanowić źródło dobrze przyswajalnego białka, niezbędnego w psiej diecie. Minusem jest fakt, że nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pochodzi mięso, co może mieć wpływ na jego tłustość czy podawanie u psów alergicznych.

Kolejny komponent składu Bozita Naturals Original to kiełki kukurydzy. Choć kukurydza sama w sobie nie jest polecanym składnikiem psiego żywienia, to jednak kiełki zachowują nieco więcej korzystnych cech. Dopóki stanowią dodatek do pożywienia, mogą być źródłem witamin oraz niewielkiej ilości węglowodanów i białek.

Karma Bozita Naturals Original na szóstym miejscu składu ma melasowane wysłodki buraczane.

Kolejna, siódma pozycja to mączka kostna.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to bulion drobiowy. Bulion drobiowy przede wszystkim jest składnikiem podnoszącym smakowitość jedzenia oraz wpływającym na jego tłustość. Jako że jest zrobiony z drobiu, trudno powiedzieć, jaki konkretnie gatunek został użyty do jego produkcji.

Analiza składu karmy Bozita Naturals Original

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

Dodatki dietetyczne

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Bozita Original

Bozita Original

Bozita Original to karma dla psów dorosłych wszystkich wielości oraz ras, o normalnej aktywności.