Bozita Original Mini Zobacz większe

Bozita Original Mini ( Karma dla psa )

Bozita Original Mini to karma dla psów dorosłych mniejszych ras oraz małych do średniej wielkości, o normalnej aktywności.

czytaj cały opis

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Bozita Original Mini posiada małe granulki. W jej skład wchodzi świeży kurczak oraz FOS - naturalny błonnik o działaniu prebiotycznym, który korzystanie wpływa na proces trawienia.

Główne cechy


Producent Bozita
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa mała rasa, miniaturka
jakość premium

Skład karmy Bozita Naturals Original Mini

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

pszenica pełnoziarnista, mięso drobiowe, sproszkowane mięso drobiowe, mączka mięsna, kiełki kukurydzy, tłuszcz zwierzęcy, włókna buraczane, bulion drobiowy, hemoglobina, siemię lniane, chlorek sodu, fosforan monowapniowy, drożdże piwne, chlorek potasu.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Bozita Naturals Original Mini to pszenica pełnoziarnista. Pszenica generalnie stanowi jeden ze zbożowych wypełniaczy karm, które nie są specjalnie niezbędne w diecie czworonoga. Z różnych form pszenicy, pełnoziarnista jest zdecydowanie najzdrowsza. Mimo że dostarcza sporo węglowodanów, to ma jednocześnie wysoki indeks glikemiczny.

Kolejna, druga pozycja to mięso drobiowe. Mięso drobiowe może stanowić źródło dobrze przyswajalnego białka, niezbędnego w psiej diecie. Minusem jest fakt, że nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pochodzi mięso, co może mieć wpływ na jego tłustość czy podawanie u psów alergicznych.

Następna, trzecia składowa karmy to sproszkowane mięso drobiowe. Sproszkowane mięso gwarantuje niską zawartość wody, a wysoką zawartość protein - im jest go więcej, tym karma jest bogatsza w biało zwierzęce. Sproszkowane mięso drobiowe może pochodzić zarówno z kaczki, jak również kury czy indyka - nie jest wskazane przy alergii psa na któryś ze składników.

Jako czwarty składnik składu karmy producent podaje mączka mięsna. Mączka stanowi dobre źródło białka, które jest oczyszczone oraz rozbite na łatwe w przyswojeniu aminokwasy. Minusem jest fakt, że nie jest określone, z jakiego gatunku mięsa stworzono mączkę, a więc trudno określić, jaka jest jakość samego mięsa.

Karma Bozita Naturals Original Mini na kolejnej pozycji ma kiełki kukurydzy. Choć kukurydza sama w sobie nie jest polecanym składnikiem psiego żywienia, to jednak kiełki zachowują nieco więcej korzystnych cech. Dopóki stanowią dodatek do pożywienia, mogą być źródłem witamin oraz niewielkiej ilości węglowodanów i białek.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to tłuszcz zwierzęcy. Choć tłuszcz zwierzęcy sam w sobie jest niezbędnym dodatkiem do karmy dla psów, to jednak powinno być określone jego pochodzenie. W takim zapisie składnika nie sposób stwierdzić, jaką jakość ma przedstawiony tłuszcz oraz czy pochodzi z jednego gatunku zwierzęcia.

Kolejna, siódma składowa karmy to włókna buraczane.

Karma Bozita Naturals Original Mini na ósmym miejscu składu ma bulion drobiowy. Bulion drobiowy przede wszystkim jest składnikiem podnoszącym smakowitość jedzenia oraz wpływającym na jego tłustość. Jako że jest zrobiony z drobiu, trudno powiedzieć, jaki konkretnie gatunek został użyty do jego produkcji.

Analiza składu karmy Bozita Naturals Original Mini

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 21.00%
tłuszcz surowy 10.00%
włókno surowe 2.50%
popiół surowy 6.00%
wapń 1.20%
fosfor 1.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 10100.00IU/kg
witamina D3 1060.00IU/kg
witamina E 65.00mg/kg
miedź 5.60mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Mój york bardzo lubi Bozitę.Chętniej je niż inne. Ma po niej ładną sierść. Karma super.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Bozita Original Mini

Bozita Original Mini

Bozita Original Mini to karma dla psów dorosłych mniejszych ras oraz małych do średniej wielkości, o normalnej aktywności.

Produkty powiązane