Bozita Large Zobacz większe

Bozita Large ( Karma dla kota sucha )

Bozita Feline Large to kompletna karma pełnoporcjowa dla wszystkich rosnących i dorosłych kotów na bazie kurczaka i skandynawskiego łososia arktycznego. Specjalnie przygotowane krokiety odpowiadają potrzebom kotów dużych ras oraz kotom szybko jedzącym swoje posiłki.

czytaj cały opis

Ocena: 

175,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Bozita dla kotaOpis produktu

Karma zalecana jest także dla kotów o długiej sierści oraz z wrażliwą skórą, dodatek skandynawskiego, arktycznego łososia dostarcza kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6. w zrównoważonych proporcjach, co znakomicie wpływa na skórę i sierść kotów. Włókna celulozy zmniejszają ryzyko powstawania kul włosowych. Aminokwas L-karnityna transportuje kwasy tłuszczowe do komórek organizmu, wpływa korzystnie na przemianę materii i wspomaga spalanie tłuszczu. Glukozamina i siarczan chondroityny wspierają funkcje chrząstki stawowej.

Główne cechy


Producent Bozita
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rodzaj karmy dla kota dla niewychodzących z domu , dla wychodzących z domu

Skład karmy Bozita Feline Large

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

dehydratyzowane mięso kurczaka, piekarnicza mąka pszenna, kukurydza, tłuszcz kostny, łosoś skandynawski(10.00%), ryż, wieprzowa mączka mięsna, hydrolizat białka kurczaka, suszona arktyczna ryba, lignoceluloza(4.00%), proteiny kukurydziane, suszone jaja, drożdże, fosforan dwuwapniowy, suszone włókna buraczane, chlorek potasu, siarczan chondroityny.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to dehydratyzowane mięso kurczaka. Mięso kurczaka stanowi jedno z najczęściej stosowanych w karmach dla kotów źródeł białka zwierzęcego. Z uwagi na swoją powszechność może powodować alergie pokarmowe. Jednocześnie jest lekkostrawne i sprawdza się u kotów wrażliwych. W formie dehydratyzowanej nie zawiera wody.

Kolejna, druga składowa karmy to piekarnicza mąka pszenna. Piekarnicza mąka pszenna w karmie powinna być ograniczona do minimum. Stanowi ona przede wszystkim składnik wiążący treść karmy. Dostarcza do organizmu kota wielu węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym, co może sprzyjać otyłości u kotów. 

W analizowanej karmie kolejna pozycja to kukurydza. Kukurydza jest wypełniaczem karmy dla kotów, często obniżającym jakość żywienia. Może powodować alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawna, dostarcza głównie węglowodanów oraz białka roślinnego - obie te substancje są trudne do przyswojenia dla kotów, stąd karma nie sprawdzi się u kotów wrażliwych.

Karma Bozita Feline Large na kolejnej pozycji ma tłuszcz kostny.

Kolejny komponent składu Bozita Feline Large to łosoś skandynawski. Łosoś to wysokiej jakości składnik rybny, który nie tylko dostarcza kotu białek pochodzenia zwierzęcego, ale jest również bogaty w kwasy Omega. Należy zwrócić uwagę, że do produkcji karmy użyto nie tylko mięsa łososia, ale również m.in. zmielonych łbów czy ości.

Kolejny składnik w tej karmie to ryż. Ryż stanowi obecnie dopuszczalny dodatek i wypełnienie karmy dla kotów. Jest lekkostrawny, nieźle - jak na składnik roślinny - się przyswaja, a jednocześnie zapewnia dostęp do niewielkiej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Sprawdza się przy kotach cierpiących na alergie.

Siódmy ingredient składu karmy to wieprzowa mączka mięsna.

Kolejna, ósma pozycja to hydrolizat białka kurczaka.

Analiza składu karmy Bozita Feline Large

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 31.00%
tłuszcz 18.00%
włókna roślinne 3.70%
popiół surowy 7.10%
wapń 1.10%
fosfor 0.90%
magnez 0.09%
wilgotność 10.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 12000.00IU/kg
witamina D3 1200.00IU/kg
witamina E 70.00mg/kg
tauryna 1000.00mg/kg
L-karnityna 50.00mg/kg
Dl-metionina 2000.00mg/kg
miedź 12.00mg/kg
mangan 8.00mg/kg
cynk 84.00mg/kg
jod 0.60mg/kg
selen 0.30mg/kg
witamina B1 36.00mg/kg
witamina B2 12.00mg/kg
Witamina B6 7.20mg/kg
Witamina B12 0.04mg/kg
kwas pantotenowy 17.00mg/kg
kwas foliowy 2.40mg/kg
niacyna 72.00mg/kg
biotyna 0.20mg/kg
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Bozita Large

Bozita Large

Bozita Feline Large to kompletna karma pełnoporcjowa dla wszystkich rosnących i dorosłych kotów na bazie kurczaka i skandynawskiego łososia arktycznego. Specjalnie przygotowane krokiety odpowiadają potrzebom kotów dużych ras oraz kotom szybko jedzącym swoje posiłki.