Bozita Flavour Plus Zobacz większe

Bozita Flavour Plus ( Karma dla psa )

Bozita Flavour Plus to karma z reniferem dla dorosłych psów średniej do dużej wielkości, o normalnej aktywności, z wybrednym podniebieniem.

czytaj cały opis

Ocena: 

42,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Bozita dla psaOpis produktu

Karma z reniferem oraz świeżym kurczakiem. Zawiera naturalny błonnik FOS o działaniu prebiotycznym, dla dobrego zdrowia. Zalecana dla psów o wybrednym podniebieniu.

Główne cechy


Producent Bozita
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa mała rasa, duża rasa, miniaturka, średnia rasa
jakość premium

Skład karmy Bozita Naturals Original Plus

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

pszenica pełnoziarnista, mączka mięsna, otręby pszenne, tłuszcz zwierzęcy, sproszkowane mięso drobiowe, mączka kostna, mięso kurczaka i renifera, kiełki kukurydzy, bulion drobiowy, hemoglobina, sproszkowane siemię lniane, fosforan monosodowy, chlorek sodu, fosforan monowapniowy, drożdże piwne, chlorek potasu.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Bozita Naturals Original Plus to pszenica pełnoziarnista. Pszenica generalnie stanowi jeden ze zbożowych wypełniaczy karm, które nie są specjalnie niezbędne w diecie czworonoga. Z różnych form pszenicy, pełnoziarnista jest zdecydowanie najzdrowsza. Mimo że dostarcza sporo węglowodanów, to ma jednocześnie wysoki indeks glikemiczny.

Drugi punkt na liście składników to mączka mięsna. Mączka stanowi dobre źródło białka, które jest oczyszczone oraz rozbite na łatwe w przyswojeniu aminokwasy. Minusem jest fakt, że nie jest określone, z jakiego gatunku mięsa stworzono mączkę, a więc trudno określić, jaka jest jakość samego mięsa.

Kolejna, trzecia składowa karmy to otręby pszenne. Otręby pszenne stanowią wypełniacz karmy, którego zadaniem jest wiązanie wszystkich składników w suche granulki. Jednocześnie stanowią one źródło witamin z grupy B oraz niektórych soli mineralnych, np. cynku. W niewielkiej ilości pozytywnie wpływają na wypróżnianie, zawierając błonnik.

Czwarty ingredient składu karmy to tłuszcz zwierzęcy. Choć tłuszcz zwierzęcy sam w sobie jest niezbędnym dodatkiem do karmy dla psów, to jednak powinno być określone jego pochodzenie. W takim zapisie składnika nie sposób stwierdzić, jaką jakość ma przedstawiony tłuszcz oraz czy pochodzi z jednego gatunku zwierzęcia.

Karma Bozita Naturals Original Plus na piątym miejscu składu ma sproszkowane mięso drobiowe. Sproszkowane mięso gwarantuje niską zawartość wody, a wysoką zawartość protein - im jest go więcej, tym karma jest bogatsza w biało zwierzęce. Sproszkowane mięso drobiowe może pochodzić zarówno z kaczki, jak również kury czy indyka - nie jest wskazane przy alergii psa na któryś ze składników.

Jako szósty składnik składu karmy producent podaje mączka kostna.

Kolejny składnik w tej karmie to mięso kurczaka i renifera.

Kolejny komponent składu Bozita Naturals Original Plus to kiełki kukurydzy. Choć kukurydza sama w sobie nie jest polecanym składnikiem psiego żywienia, to jednak kiełki zachowują nieco więcej korzystnych cech. Dopóki stanowią dodatek do pożywienia, mogą być źródłem witamin oraz niewielkiej ilości węglowodanów i białek.

Analiza składu karmy Bozita Naturals Original Plus

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 22.00%
tłuszcz surowy 11.00%
włókno surowe 2.50%
popiół surowy 6.20%
wapń 1.20%
fosfor 1.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 9800.00IU/kg
witamina D3 1030.00IU/kg
witamina E 60.00mg/kg
miedź 5.40mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Bozita Flavour Plus

Bozita Flavour Plus

Bozita Flavour Plus to karma z reniferem dla dorosłych psów średniej do dużej wielkości, o normalnej aktywności, z wybrednym podniebieniem.