Bozita Feline Sensitive Hair&Skin Zobacz większe

Bozita Feline Sensitive Hair&Skin ( Karma dla kota sucha )

Bozita Feline Sensitive Hair & Skin jest kompletną, pełnowartościową karmą dla kotów w okresie dorastania i dorosłych kotów na bazie kurczaka i skandynawskiego łososia. Karma ta dostosowana jest do potrzeb kotów o długiej sierści oraz kotów z problemami ze skórą bądź sierścią.

czytaj cały opis

62,27 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Skandynawski łosoś arktyczny, dzięki któremu karma jest bardzo smaczna. Zawiera kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6 w zrównoważonym stosunku, a wchodzące w skład karmy cale jajka i cynk także zapewniają zdrową skórę i sierść.

Włókna celulozy są optymalnym źródłem błonnika i zapobiegają powstawaniu kul włosowych. Karmę tę charakteryzuje optymalna zawartość minerałów, chroniących nerki i drogi moczowe.

Główne cechy


Producent Bozita
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo
rodzaj karmy dla kota dla wybrednych , dla wrażliwych , piękna sierść

Skład karmy Bozita Feline Sensitive Hair&Skin

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone mięso z kurczaka, mąka pszenna, mączka kukurydziana, skandynawski łosoś(10.00%), tłuszcz zwierzęcy, ryż, mączka mięsna, bulion drobiowy, włókno celulozowe, gluten kukurydziany, suszona arktyczna ryba, sproszkowane jaja, drożdże melasy, fosforan wapnia, włókna buraczane, chlorek potasu, drożdże.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to suszone mięso z kurczaka. Mięso z kurczaka sprawdza się jako źródło białka zarówno u kociąt, jak i kotów dorosłych czy wrażliwych. Suszona forma wskazuje na duże nagromadzenie aminokwasów niezbędnych w kociej diecie. W karmie zawarte jest jedynie mięso, bez produktów ubocznych.

Karma Bozita Feline Sensitive Hair&Skin na drugim miejscu składu ma mąka pszenna. Mąka pszenna z powodzeniem może być wyeliminowana z kociej diety. Stanowi źródło węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym, przez co może powodować otyłość czy cukrzycę i problemy z nerkami. Gluten zawarty w pszenicy działa alergizująco.

Kolejny komponent składu Bozita Feline Sensitive Hair&Skin to mączka kukurydziana. Mączka kukurydziana jest niepotrzebym dla kota, mało wartościowym wypełnieniem karmy. Ma wysoki indeks glikemiczny i sporo węglowodanów, więc może sprzyjać otyłości u kota. Dodatkowo, dostarcza protein, które są ciężkostrawne dla układu pokarmowego kota.

Czwarty ingredient składu karmy to skandynawski łosoś. Łosoś to doskonałe źródło niezbędnych dla zdrowia kota białek zwierzęcych. Bardzo łatwo się trawi i przyswaja, dzięki czemu nadaje się dla kotów o wrażliwym układzie pokarmowym. Dodatkowo zawiera również kwasy tłuszczowe nienasycone Omega-3 oraz Omega-6. Nie powoduje reakcji uczuleniowych.

tłuszcz zwierzęcy to piąta pozycja na liście składników karmy.. Tłuszcz zwierzęcy, w odróżnieniu do roślinnego, jest niezbędny w kociej diecie. Warto jednak, aby jego pochodzenie było zupełnie znane. W przypadku "tłuszczu zwierzęcego" nie sposób określić, z jakiego gatunku zwierzęcia pochodzi oraz czy jest wysokiej jakości.

ryż to kolejna pozycja składu karmy Bozita Feline Sensitive Hair&Skin. Jeden z popularnych składników stanowiących wypełnienie karmy. Preferowany w dobrych karmach dla kotów - jest lekkostrawny. Dodatkowo, posiada niski indeks glikemiczny oraz dostarcza niewielkiej ilości węglowodanów, co jest korzystne w kociej diecie.

Jako siódmy składnik składu karmy producent podaje mączka mięsna.

Następna, ósma składowa karmy to bulion drobiowy.

  • gluten kukurydziany

Analiza składu karmy Bozita Feline Sensitive Hair&Skin

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 30.00%
tłuszcz 15.00%
włókna roślinne 3.70%
popiół surowy 7.20%
wapń 1.10%
fosfor 0.90%
magnez 0.09%

Dodatki dietetyczne

witamina A 12000.00IU/kg
witamina D3 1200.00IU/kg
witamina E 70.00mg/kg
tauryna 1000.00mg/kg
miedź 12.00mg/kg
mangan 8.00mg/kg
cynk 84.00mg/kg
jod 0.60mg/kg
selen 0.30mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Skład karmy całkiem dobry, pozytywnie wpłynęła na sierść, kotka jadła ją chętnie. Wadą są małe krokieciki, które kot połyka zamiast gryźć.

Oceniający:
Oceń 

karma wyleczyła mojego kota z alergii pokarmowej, mój kot ją uwielbia.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Bozita Feline Sensitive Hair&Skin

Bozita Feline Sensitive Hair&Skin

Bozita Feline Sensitive Hair & Skin jest kompletną, pełnowartościową karmą dla kotów w okresie dorastania i dorosłych kotów na bazie kurczaka i skandynawskiego łososia. Karma ta dostosowana jest do potrzeb kotów o długiej sierści oraz kotów z problemami ze skórą bądź sierścią.