Bozita Feline Sensitive Diet&Stomach Zobacz większe

Bozita Feline Sensitive Diet&Stomach ( Karma dla kota sucha )

Bozita Feline Sensitive Diet & Stomach jest kompletną, pełnowartościową karmą dla kotów w okresie dorastania i dorosłych kotów na bazie kurczaka i szwedzkiego łosia. Karma ta jest dostosowana do potrzeb kotów wrażliwych. Ze względu na stosunkowo niską wartość energetyczną jest idealną karmą dla kotów z nadwagą lub mniej aktywnych.

czytaj cały opis

Ocena: 

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Karmę tę wyprodukowano z dodatkiem szwedzkiego łosia, dzięki czemu jest bardzo smaczna i nawet najbardziej wybredne koty ją uwielbiają. Kawałki łosia są ponadto nisko alergennym surowcem i z tego powodu karma ta dobrze nadaje się dla kotów o wrażliwym układzie trawiennym.

Główne cechy


Producent Bozita
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo
rodzaj karmy dla kota dla wybrednych , dla wrażliwych

Skład karmy Bozita Feline Sensitive Diet&Stomach

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone mięso z kurczaka, piekarnicza mąka pszenna, ryż, mączka kukurydziana, szwedzki łoś(5.20%), specjalnie preparowany owies(5.00%), hydrolizat białka kurczaka, mączka mięsna, tłuszcz zwierzęcy, proteiny kukurydziane, suszona arktyczna ryba, sproszkowane jaja, melasowane drożdże, pulpa buraczana, fosforan dwuwapniowy, chlorek potasu, drożdże.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Bozita Feline Sensitive Diet&Stomach to suszone mięso z kurczaka. Mięso z kurczaka sprawdza się jako źródło białka zarówno u kociąt, jak i kotów dorosłych czy wrażliwych. Suszona forma wskazuje na duże nagromadzenie aminokwasów niezbędnych w kociej diecie. W karmie zawarte jest jedynie mięso, bez produktów ubocznych.

piekarnicza mąka pszenna to druga składowa karmy Bozita Feline Sensitive Diet&Stomach. Piekarnicza mąka pszenna w karmie powinna być ograniczona do minimum. Stanowi ona przede wszystkim składnik wiążący treść karmy. Dostarcza do organizmu kota wielu węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym, co może sprzyjać otyłości u kotów. 

Kolejny komponent składu Bozita Feline Sensitive Diet&Stomach to ryż. Ryż to atrakcyjna alternatywa dla zbożowego wypełnienia karmy dla kotów. Jest źródłem lekkostrawnych węglowodanów, które występują w nim w ograniczonej ilości, dzięki czemu nie powodują nadwagi. Ryż praktycznie nie wywołuje reakcji alergicznych.

Kolejny składnik w tej karmie to mączka kukurydziana. Mączka kukurydziana jest niepotrzebym dla kota, mało wartościowym wypełnieniem karmy. Ma wysoki indeks glikemiczny i sporo węglowodanów, więc może sprzyjać otyłości u kota. Dodatkowo, dostarcza protein, które są ciężkostrawne dla układu pokarmowego kota.

Piąty punkt na liście składników to szwedzki łoś.

Kolejna, szósta składowa karmy to specjalnie preparowany owies.

Karma Bozita Feline Sensitive Diet&Stomach na kolejnej pozycji ma hydrolizat białka kurczaka.

Następna, ósma składowa karmy to mączka mięsna.

Analiza składu karmy Bozita Feline Sensitive Diet&Stomach

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 30.00%
tłuszcz 10.00%
włókna roślinne 1.50%
popiół surowy 7.40%
wapń 1.20%
fosfor 1.00%
magnez 0.09%

Dodatki dietetyczne

witamina A 10000.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
witamina E 60.00mg/kg
tauryna 1000.00mg/kg
miedź 10.00mg/kg
mangan 7.00mg/kg
cynk 70.00mg/kg
selen 0.30mg/kg
jod 0.50mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Bozita Feline Sensitive Diet&Stomach

Bozita Feline Sensitive Diet&Stomach

Bozita Feline Sensitive Diet & Stomach jest kompletną, pełnowartościową karmą dla kotów w okresie dorastania i dorosłych kotów na bazie kurczaka i szwedzkiego łosia. Karma ta jest dostosowana do potrzeb kotów wrażliwych. Ze względu na stosunkowo niską wartość energetyczną jest idealną karmą dla kotów z nadwagą lub mniej aktywnych.