Bozita Feline Kitten Zobacz większe

Bozita Feline Kitten ( Karma dla kota sucha )

Bozita Feline Kitten to pełnowartościowa karma dla kociąt i młodych kotów, również dla kotek hodowlanych w okresie rui, ciąży czy laktacji na bazie kurczaka i łososia arktycznego. Pokrywa wysokie zapotrzebowanie młodych kotów na energię i białko i zapewnia optymalne warunki do wzrostu i budowy mięśni.

czytaj cały opis

15,20 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Karma wyprodukowana jest z dodatkiem skandynawskiego łososia arktycznego, który jest bardzo dobrze trawiony - dzięki temu kocięta optymalnie przyswajają składniki odżywcze. Łosoś zawiera dużą ilość kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6, których zrównoważony stosunek zapewnia zdrową skórę i sierść.

Główne cechy


Producent Bozita
wiek kota dla kociąt
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo

Skład karmy Bozita Feline Kitten

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone mięso z kurczaka, mączka kukurydziana, tłuszcz zwierzęcy, skandynawski łosoś(10.00%), ryż, mączka mięsna, proteiny kukurydziane, specjalnie preparowany owies(5.00%), hydrolizat białka kurczaka, suszona arktyczna ryba, melasowane drożdże, serwatka w proszku, fosforan dwuwapniowy, pulpa buraczana, chlorek potasu, drożdże.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Bozita Feline Kitten to suszone mięso z kurczaka. Mięso z kurczaka sprawdza się jako źródło białka zarówno u kociąt, jak i kotów dorosłych czy wrażliwych. Suszona forma wskazuje na duże nagromadzenie aminokwasów niezbędnych w kociej diecie. W karmie zawarte jest jedynie mięso, bez produktów ubocznych.

Karma Bozita Feline Kitten na drugim miejscu składu ma mączka kukurydziana. Mączka kukurydziana jest niepotrzebym dla kota, mało wartościowym wypełnieniem karmy. Ma wysoki indeks glikemiczny i sporo węglowodanów, więc może sprzyjać otyłości u kota. Dodatkowo, dostarcza protein, które są ciężkostrawne dla układu pokarmowego kota.

Karma Bozita Feline Kitten na kolejnej pozycji ma tłuszcz zwierzęcy. Tłuszcz zwierzęcy, w odróżnieniu do roślinnego, jest niezbędny w kociej diecie. Warto jednak, aby jego pochodzenie było zupełnie znane. W przypadku "tłuszczu zwierzęcego" nie sposób określić, z jakiego gatunku zwierzęcia pochodzi oraz czy jest wysokiej jakości.

Kolejna, czwarta pozycja to skandynawski łosoś. Łosoś to doskonałe źródło niezbędnych dla zdrowia kota białek zwierzęcych. Bardzo łatwo się trawi i przyswaja, dzięki czemu nadaje się dla kotów o wrażliwym układzie pokarmowym. Dodatkowo zawiera również kwasy tłuszczowe nienasycone Omega-3 oraz Omega-6. Nie powoduje reakcji uczuleniowych.

Jako piąty składnik składu karmy producent podaje ryż. Jeden z popularnych składników stanowiących wypełnienie karmy. Preferowany w dobrych karmach dla kotów - jest lekkostrawny. Dodatkowo, posiada niski indeks glikemiczny oraz dostarcza niewielkiej ilości węglowodanów, co jest korzystne w kociej diecie.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to mączka mięsna.

Kolejny składnik w tej karmie to proteiny kukurydziane.

specjalnie preparowany owies to kolejna pozycja składu karmy Bozita Feline Kitten.

Analiza składu karmy Bozita Feline Kitten

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 35.00%
tłuszcz 18.00%
włókna roślinne 1.60%
popiół surowy 8.00%
wapń 1.20%
fosfor 1.10%
magnez 0.07%

Dodatki dietetyczne

witamina A 12000.00IU/kg
witamina D3 1200.00IU/kg
witamina E 70.00mg/kg
tauryna 1000.00mg/kg
miedź 12.00mg/kg
mangan 8.00mg/kg
cynk 84.00mg/kg
jod 0.60mg/kg
selen 0.30mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Jak można karmić kota pszenicą i kukurydzą?! Ta karma ma wyłącznie niezdrowe zboża, a później będzie płacz że kotu nerki wysiadły.Ech, szkoda kotów.

Oceniający:
Oceń 

Na początku nie byłam pewna, czy mojemu kotu karma smakuje, bo pierwszy raz nie zjadał wszystkiego od razu. Ale jak nasypię do miseczki to nie ociąga się z jedzeniem, więc chyba smakuje tylko jest bardziej sycąca niż poprzednie. I krokieciki w kształcie serduszek są urocze. :)

Oceniający:
Oceń 

Mój kot też bardzo lubi tę karmę, zajada ją chętniej niż mokrą :-)

Oceniający:
Oceń 

Bardzo dobra karma, kociak wcina ją z apetytem. I te fajne serduszka, w kształcie których są krokieciki :-)

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Bozita Feline Kitten

Bozita Feline Kitten

Bozita Feline Kitten to pełnowartościowa karma dla kociąt i młodych kotów, również dla kotek hodowlanych w okresie rui, ciąży czy laktacji na bazie kurczaka i łososia arktycznego. Pokrywa wysokie zapotrzebowanie młodych kotów na energię i białko i zapewnia optymalne warunki do wzrostu i budowy mięśni.