Bozita Feline Indoor&Sterilised Zobacz większe

Bozita Feline Indoor&Sterilised ( Karma dla kota sucha )

Bozita Feline Indoor &Sterilised to kompletna karma dla kotów w okresie dorastania i dorosłych kotów na bazie szwedzkiego, świeżego kurczaka. Karma ta dostosowana jest do potrzeb kotów przebywających w domu oraz kotów wysterylizowanych o niskim zapotrzebowaniu na energię, z tego względu nadaje się również jako karma dla starszych kotów lub dla kotów z nadwagą.

czytaj cały opis

16,72 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Bozita dla kotaOpis produktu

Wysoka zawartość świeżego, szwedzkiego kurczaka zapewnia świetny smak i wysoką przyswajalność karmy, dzięki czemu kot może optymalnie wykorzystać składniki odżywcze. Włókna celulozy są optymalnym źródłem błonnika i zapobiegają powstawaniu kul włosowych. Aminokwas L-karnityna transportuje kwasy tłuszczowe do komórek organizmu, wpływa korzystnie na przemianę materii i wspomaga spalanie tłuszczu. Karmę tę charakteryzuje optymalna zawartość minerałów, chroniących nerki i drogi moczowe.

Główne cechy


Producent Bozita
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo
rodzaj karmy dla kota dla niewychodzących z domu , dla sterylizowanych

Skład karmy Bozita Feline Indoor&Sterilised

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

Kurczak, suszone mięso z kurczaka(25.00%), świeży szwedzki kurczak(4.00%), piekarnicza mąka pszenna, mączka kukurydziana, tłuszcz zwierzęcy, mączka mięsna, ryż, hydrolizat białka kurczaka, włókna celulozy, proteiny kukurydziane, sproszkowane jaja, suszona arktyczna ryba, melasowane drożdże, włókna buraczane, pulpa buraczana, chlorek potasu, fosforan dwuwapniowy, drożdże, L-karnityna.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Bozita Feline Indoor&Sterilised to kurczak. Z jednej strony kurczak stanowi dobre źródło białka zwierzęcego, które jest łatwostrawne i wysoko przyswajalne. Z drugiej strony taki zapis składnika wskazuje na to, że w produkcji karmy użyto całego kurczaka, łącznie z wnętrznościami czy np. dziobem.

Kolejny komponent składu Bozita Feline Indoor&Sterilised to suszone mięso z kurczaka. Mięso z kurczaka sprawdza się jako źródło białka zarówno u kociąt, jak i kotów dorosłych czy wrażliwych. Suszona forma wskazuje na duże nagromadzenie aminokwasów niezbędnych w kociej diecie. W karmie zawarte jest jedynie mięso, bez produktów ubocznych.

Karma Bozita Feline Indoor&Sterilised na trzecim miejscu składu ma świeży szwedzki kurczak. Kurczak stanowi źródło białka zwierzęcego, które najczęściej wykorzystywane jest w karmach dla psów. Jest to białko łatwostrawne oraz dobrze przyswajalne, dzięki czemu sprawdza się w żywieniu kotów wrażliwych. Jednocześnie może wywoływać alergie. Kurczak użyty jest w całości i pochodzi ze Szwecji.

Kolejny składnik w tej karmie to piekarnicza mąka pszenna. Piekarnicza mąka pszenna w karmie powinna być ograniczona do minimum. Stanowi ona przede wszystkim składnik wiążący treść karmy. Dostarcza do organizmu kota wielu węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym, co może sprzyjać otyłości u kotów. 

Następna, piąta składowa karmy to mączka kukurydziana. Mączka kukurydziana jest niepotrzebym dla kota, mało wartościowym wypełnieniem karmy. Ma wysoki indeks glikemiczny i sporo węglowodanów, więc może sprzyjać otyłości u kota. Dodatkowo, dostarcza protein, które są ciężkostrawne dla układu pokarmowego kota.

tłuszcz zwierzęcy to szósta składowa karmy Bozita Feline Indoor&Sterilised. Tłuszcz zwierzęcy, w odróżnieniu do roślinnego, jest niezbędny w kociej diecie. Warto jednak, aby jego pochodzenie było zupełnie znane. W przypadku "tłuszczu zwierzęcego" nie sposób określić, z jakiego gatunku zwierzęcia pochodzi oraz czy jest wysokiej jakości.

mączka mięsna to kolejna pozycja składu karmy Bozita Feline Indoor&Sterilised.

Jako ósmy składnik składu karmy producent podaje ryż. Ryż to coraz popularniejszy dodatek do żywienia kotów. Jego rolą jest głównie dostarczanie łatwych do strawienia i dość dobrze przyswajalnych węglowodanów. Ryż posiada niski indeks glikemiczny, dlatego sprawdza się w żywieniu kotów chorych na cukrzycę.

Analiza składu karmy Bozita Feline Indoor&Sterilised

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 32.00%
tłuszcz 14.00%
włókna roślinne 3.70%
popiół surowy 7.10%
wapń 1.10%
fosfor 0.90%
magnez 0.09%

Dodatki dietetyczne

witamina A 10000.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
witamina E 60.00mg/kg
tauryna 1000.00mg/kg
miedź 10.00mg/kg
mangan 7.00mg/kg
cynk 70.00mg/kg
jod 0.50mg/kg
selen 0.30mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

O nie... :(

PIEKARNICZA MĄKA PSZENNA + mączka kukurydziana - kota szkoda...

Oceniający:
Oceń 

Moja kotka bengalska po tej karmie często ją w całosci zwraca ( 1-2 razy w tyg.) .Nie jest wybredna jeżeli chodzi o jedzenie i NIGDY dotąd tak nie reagowała. Dałam na spróbowanie karmę znajomej, która ma koty europejskie ( czyli kochane "dachowce")- oba zwymiotowały karmę a też im się to nie zdaża.

Oceniający:
Oceń 

Zależało nam, żeby nasz kot bengalski miał dobre jedzenie bez dużego obciążenia naszego budżetu. Sucha karma Bozita ma dobry skład w dobrej cene. Je tą karme gdzieś przez rok, jest radosny, futerko lśni, robi zdrowe kupki. Gorąco polecam karme Bozita!

Oceniający:
Oceń 

Mam koty rozpuszczone. Nie bardzo im podchodzi, ale na szczęście kupiłam małe opakowania...

Oceniający:
Oceń 

bardzo dobra karma; kot je z przyjemnością, ma po niej piękną sierść i żadnych kłopotów kuwetkowych

Oceniający:
Oceń 

Moje dwa koty mówią nowej Bozicie tak :) Po ok 2,5 m-ca żywienia tą karmą obserwuję ładną sierść, energię i dobre nastroje. Nie ma problemów kuwetkowych a jedna z kotek, cierpiąca na świąd idiopatyczny, przestała drapać uszy - nie udało mi się tego osiagnąć żadnym leczeniem. Wcinają karmę z apetytem i nie nudzi im się. Polecam serdecznie!

Oceniający:
Oceń 

Moim zdaniem to jedna z karm o lepszym składzie w swojej kategorii cenowej. Moje koty jedzą ją chętnie już trzeci miesiąc. Mają błyszczącą sierść, zniknęły objawy alergii na poprzednią karmę, waga utrzymana (choć jeden z kotów ma tendencje do tycia), sprawy kuwetkowe - wzorowo. Polecam tą karmę.

Oceniający:
Oceń 

EXTRA KARMA!

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Bozita Feline Indoor&Sterilised

Bozita Feline Indoor&Sterilised

Bozita Feline Indoor &Sterilised to kompletna karma dla kotów w okresie dorastania i dorosłych kotów na bazie szwedzkiego, świeżego kurczaka. Karma ta dostosowana jest do potrzeb kotów przebywających w domu oraz kotów wysterylizowanych o niskim zapotrzebowaniu na energię, z tego względu nadaje się również jako karma dla starszych kotów lub dla kotów z nadwagą.