Bosch Special Light Zobacz większe

Bosch Special Light ( Karma dla psa )

Niskokaloryczna dieta weterynaryjna dla psów szczególnie wrażliwych. Nadaje się szczególnie dla psów z nadwagą, schorzeniami nerek oraz wątroby. Stosowanie karmy należy skonsultować z lekarzem weterynarii.

czytaj cały opis

43,80 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Karma Bosch Special Light Low Protein to dieta weterynaryjna dla psów szczególnie wrażliwych. Specjalnie opracowana karma dla wszystkich psów, u których ze względu na nadmierne lub nieprawidłowe zaopatrzenie w składniki odżywcze występują zaburzenia w przewodzie pokarmowym, w okrywie włosowej, czy stanie ogólnym. Ze względu na bardzo niską zawartość białka i substancji mineralnych karma Special Light nadaje się przede wszystkim dla psów ze schorzeniami układu moczowego (nerki, moczowód), ponieważ obciążenie tych narządów jest znacznie zredukowane. Wskazówka: Przy stałym karmieniu zaleca się dodawanie od czasu do czasu wysokowartościowego białka (np. chudego twarogu).

Zobacz także: Bosch Light

Główne cechy


Producent Bosch
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa średnia rasa, mała rasa, duża rasa, miniaturka
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo
rodzaj schorzenia wątroba, nadwaga, niewydolność nerek
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha
rodzaj karmy dla psa dla otyłych

Skład karmy Bosch Special Light

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, jęczmień, sproszkowane mięso drobiowe, tłuszcze zwierzęce, ekstrakt z mięsa, chlorek potasu, włókna celulozy, węglan wapnia, chlorek sodu.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Bosch Special Light to ryż. Ryż stanowi w karmie dla psów źródło węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, dzięki czemu może być podawany psom z cukrzycą czy cierpiącym na nadwagę. Sprawdza się w karmach dla psich alergików. Najkorzystniejszy dla psiego organizmu jest brązowy, niełuskany ryż.

Kolejna, druga pozycja to jęczmień. Jęczmień to zboże, które coraz częściej pojawia się jako wypełnienie karmy. Uważa się go za źródło błonnika stymulującego proces trawienia. Dostarcza również wielu węglowodanów oraz witamin z grupy B. Jest lepszą alternatywą w karmie niż np. pszenica.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to sproszkowane mięso drobiowe. Sproszkowane mięso gwarantuje niską zawartość wody, a wysoką zawartość protein - im jest go więcej, tym karma jest bogatsza w biało zwierzęce. Sproszkowane mięso drobiowe może pochodzić zarówno z kaczki, jak również kury czy indyka - nie jest wskazane przy alergii psa na któryś ze składników.

Czwarty punkt na liście składników to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są produktem stanowiącym dodatek do karmy. Zwykle podnoszą jej smakowitość. Wadą jest, że nie zostało określone, z jakich gatunków zwierząt pochodzą tłuszcze; mogą być one mało wartościowe. W dużych ilościach wpływają na odkładanie tkanki tłuszczowej i nadwagę.

Kolejny komponent składu Bosch Special Light to ekstrakt z mięsa.

Kolejna, szósta składowa karmy to chlorek potasu.

włókna celulozy to siódma składowa karmy Bosch Special Light.

Karma Bosch Special Light na kolejnej pozycji ma węglan wapnia.

Analiza składu karmy Bosch Special Light

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 13.00%
tłuszcz surowy 10.00%
włókno surowe 2.50%
popiół surowy 4.50%
wapń 0.60%
fosfor 0.35%
sód 0.20%
potas 0.55%
magnez 0.07%

Dodatki dietetyczne

witamina A 12000.00IU/kg
witamina D3 1200.00mg/kg
witamina E 70.00mg/kg
witamina B1 10.00mg/kg
witamina B2 10.00mg/kg
niacyna 40.00mg/kg
kwas foliowy 2.00mg/kg
witamina C 70.00mg/kg
żelazo 105.00mg/kg
cynk 70.00mg/kg
miedź 10.00mg/kg
mangan 12.00mg/kg
jod 3.00mg/kg
selen 0.20mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

UWAGA niestety analiza składu karmy nie jest prawdziwa. Po zamówieniu okazało się,że zawiera 10%tłuszczu (opis na worku) a nie jak podaje sklep 4.5%

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Bosch Special Light

Bosch Special Light

Niskokaloryczna dieta weterynaryjna dla psów szczególnie wrażliwych. Nadaje się szczególnie dla psów z nadwagą, schorzeniami nerek oraz wątroby. Stosowanie karmy należy skonsultować z lekarzem weterynarii.

Produkty powiązane